MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

 

konvalinka-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuzitiKonvalinka vonná (latinsky convallaria majalis) - která žena by se nepotěšila, když v měsíci lásky dostane kytičku vonných konvalinek?   Kdo by se jimi nepokochal v útulném lesním zákoutí? Jen občas se podaří najít v lese rozsáhlý koberec kvetoucích konvalinek a vždy to je nezapomenutelný  zážitek.Účinky rostliny:

  • srdeční záchvat
  • srdeční slabost
  • bušení srdce
  • arytmie - vynechávání srdečního rytmu
  • srdeční infarkt
  • bolesti hlavy
  • závrati
  • posílení nervového systému

Konvalinky lze však najít i v zahrádkách, na hřbitovech nebo koupit na trhu. Pro svou  krásu je konvalinka v přírodě vážně ohrožená, proto k ní buďme ohleduplní. Sbírejte jen malé množství, má speciální použití. Otrhává se celá rozkvetlá nadzemní část, na  stanovišti z ní nechejte alespoň polovinu, aby se zachovala do příštího roku.

Používám ji  jedině na výrobu tinktury (tu nelze sehnat v lékárně).   S něžnou krásou konvalinky se spojuje mimořádný léčivý účinek. Celá rostlina je  jedovatá, ale přitom je to nejrychleji působící rostlinný lék na srdce. Účinkuje podobně  jako náprstník, ale působí ještě rychleji. Její působení je téměř okamžité a výrazné,   ale trvá jen krátce. Tím je konvalinka určena na použití při náhlých srdečních záchvatech,   při prudkém bušení srdce, infarktu, srdeční slabosti a vynechávání srdeční činnosti.  

Proto každému, kdo má sklony k podobným náhlým srdečním problémům, lze doporučit mít u sebe trochu konvalinkové tinktury, především tam, kde není k dispozici  rychlá lékařská pomoc, například na výletech, na chatě, v horách a na cestách. Ihned na začátku  nevolnosti je třeba vzít deset kapek tinktury v trošce vody a tuto dávku 2-3krát  denně opakovat.  

Konvalinka je jedovatá a silně působící rostlina, a přesto se používá při nejnebezpečnějších  zdravotních stavech, přímo ohrožujících život, kdy často ani okamžitá lékařská  pomoc nepomůže. Důrazně proto upozorňuji na nepřekračování dávky a doporučuji  případné použití nejprve konzultovat s lékařem, zvláště pokud se užívají jiné lékárenské  medikamenty.  

Konvalinka nejen uklidňuje srdce, ale posiluje i nervový systém, proto se osvědčuje  také při bolestech hlavy nebo závratích (max 5 kapek 1x denně). Opět platí, že medikaci konzultujte s praktickým lékařem nebo specialistou.

 

Konvalinková tinktura:

20 g čerstvé drogy z listů a květů konvalinky nadrobno nasekáme a zalijeme 0,11 čistého  lihu. Necháme asi 14 dní vylouhovat, denně protřeseme. Slijeme a přefiltrujeme.   Používáme dvakrát až třikrát denně deset, jednorázově nejvíc patnáct kapek.

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz

Tagy - štítky:

fytoterapie   nálev   menstruační   minut   alergie   artróza   odvar   štítná   ateroskleróza   děti   osteoporóza   recept   horečka   strom   indikace   žaludek   koupel   zrak   angína   choroba   teplé   kvasinky   inhalace   mateřské   mensturace   premenstruační   jaterní   nežádoucí   srdce   viry   čaj   vitamin   Zentrich   Paracelsus   chřipka   slinivka   šlacha   zlomenin   komplikace   olej   zalijeme   bylinná směs   krk   zápal   vývar   chladné   ledvin   zánět   vitamín   výroba   žlučník   chřipka   pijeme   vřed   stonek   migrén   účinky   astma   babské rady   tlak   bolest   kořen   průjem   játra   pupen   Avicena   dna   Janča   Galenos   sušení   zdraví   postup   arteriskleróza   nachlazení   pěstování   prášek   hlas   epilepsie   revma   kapsaicin   bylinka   list   zácpa   rýma   houba   krvácení   slezina   Váňa   Zentrich   plíseň   akné   katar   kameny   zelina   návod   zelenina   metabolismus   Treben   hlavy   stonek   brnění   močopudný   zpracování   nať   kloub   dásně   použití   hemeroid   víno   kojenec   noha   fermentace   sirup   písek   květ   pálení   játra   řídnutí kostí   účinek   vliv   nohy   sběr   kolika   kůže   neht   hemoroid   trávicí   kornatění   mrtvice   užití   abytyše Hildegarda   obsažené   ovoce   kůra   rostlina   končetina   opar   stvol   keř   obsahuje   plísně   roztroušená   využití   kontraindikace   tinktura   antibiotik   horké   studené   Podhorná   sval   vlas   sliznice   střev   slezina   Janča   kontraindikace   Mattioli   ruka   Moučka   bylina   nemoc  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)