MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

koralovec jezaty ucinky na zdravi co leci pouziti uzivani vyuzitiKorálovec ježatý  patří mezi houby, které se používají už po staletí především v Asii. Dají se z něj připravit zajímavé pokrmy, ale mnohem  důležitější jsou jeho silné léčivé účinky. Korálovec je vzhledově podobný našim choroům. Houba samotná má bílou barvu, občas světle hnědou.   Čerstvý korálovec je velice šťavnatý a svou chutí blízce připomíná křen.Účinky rostliny:

  • cholesterol, vysoká hladina cholesterolu, hypercholesterolémie
  • prevence rakoviny
  • posílení imunity, obranyschopnosti organismu
  • zlepšuje činnost stav trávicího ústrojí
  • žaludeční vředy
  • dvanáctníkové, dvanácterníkové vředy
  • únava
  • antibakteriální účinky

Lék na imunitu a trávení

V čínské vegetariánské kuchyni se korálovec používá jako náhražka za maso, podobně jako sója, a to velice chutná. Hlavním důvodem  pro jeho sběr a zpracování ale není jeho chuť, jsou to především jeho silně léčivé schopnosti. Překvapuje především svými  protinádorovými účinky. Ale to není všechno, výrazně pomáhá celému imunitnímu systému a trávicímu ústrojí. Je skvělý i při  léčbě žaludečních a dvanácterníkových vředů. A blahodárně působí i na nervový systém a zároveň odbourává únavu.

 

Demence

Houba byla a je podrobována rozsáhlým výzkumům, které přicházejí na stále nové pozoruhodné výhody. Jeden z nedávných výzkumů v roce
2005 ukázal, že některé sloučeniny obsažené v korálovci jsou vysoce antibakteriální, nově se uvažuje o tom, že dokáže bojovat také proti demenci.

 

Výskyt

Roste na odumírajících listnatých stromech (dub, buk, javor, ořešák). V ČR je vzácný a chráněný, sbírat se nesmí. Roste v Číně, celé Asii a severní Americe.

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz

Tagy - štítky:

kojenec   pálení   kontraindikace   bolest   řídnutí kostí   kůra   chladné   zácpa   střev   Moučka   roztroušená   stonek   průjem   zelenina   mateřské   užití   minut   mensturace   alergie   hemoroid   pěstování   Galenos   nemoc   list   studené   účinky   ruka   keř   sušení   revma   krvácení   katar   játra   horké   návod   rýma   kořen   žaludek   teplé   bylinka   epilepsie   stonek   pijeme   Mattioli   Zentrich   pupen   nachlazení   kvasinky   kolika   Janča   stvol   tlak   dna   rostlina   žlučník   využití   Janča   čaj   sirup   mrtvice   kůže   opar   metabolismus   Zentrich   kornatění   viry   antibiotik   srdce   sval   zpracování   zelina   vřed   olej   slezina   květ   vitamín   dásně   kapsaicin   kloub   houba   angína   Avicena   plíseň   bylina   strom   vitamin   nežádoucí   ledvin   menstruační   noha   odvar   migrén   fermentace   močopudný   inhalace   plísně   Treben   zalijeme   nohy   indikace   zánět   Podhorná   vliv   obsažené   bylinná směs   víno   zrak   chřipka   fytoterapie   slinivka   ovoce   neht   komplikace   vývar   koupel   hemeroid   kameny   krk   artróza   premenstruační   hlavy   štítná   recept   slezina   akné   účinek   osteoporóza   brnění   výroba   zlomenin   sběr   astma   horečka   choroba   zdraví   zápal   písek   šlacha   hlas   tinktura   babské rady   končetina   vlas   sliznice   Váňa   trávicí   jaterní   játra   abytyše Hildegarda   chřipka   nálev   obsahuje   nať   postup   ateroskleróza   kontraindikace   arteriskleróza   prášek   použití   Paracelsus   děti  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)