Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

koralovec jezaty ucinky na zdravi co leci pouziti uzivani vyuzitiKorálovec ježatý  patří mezi houby, které se používají už po staletí především v Asii. Dají se z něj připravit zajímavé pokrmy, ale mnohem  důležitější jsou jeho silné léčivé účinky. Korálovec je vzhledově podobný našim choroům. Houba samotná má bílou barvu, občas světle hnědou.   Čerstvý korálovec je velice šťavnatý a svou chutí blízce připomíná křen.Účinky rostliny:

  • cholesterol, vysoká hladina cholesterolu, hypercholesterolémie
  • prevence rakoviny
  • posílení imunity, obranyschopnosti organismu
  • zlepšuje činnost stav trávicího ústrojí
  • žaludeční vředy
  • dvanáctníkové, dvanácterníkové vředy
  • únava
  • antibakteriální účinky

Lék na imunitu a trávení

V čínské vegetariánské kuchyni se korálovec používá jako náhražka za maso, podobně jako sója, a to velice chutná. Hlavním důvodem  pro jeho sběr a zpracování ale není jeho chuť, jsou to především jeho silně léčivé schopnosti. Překvapuje především svými  protinádorovými účinky. Ale to není všechno, výrazně pomáhá celému imunitnímu systému a trávicímu ústrojí. Je skvělý i při  léčbě žaludečních a dvanácterníkových vředů. A blahodárně působí i na nervový systém a zároveň odbourává únavu.

 

Demence

Houba byla a je podrobována rozsáhlým výzkumům, které přicházejí na stále nové pozoruhodné výhody. Jeden z nedávných výzkumů v roce
2005 ukázal, že některé sloučeniny obsažené v korálovci jsou vysoce antibakteriální, nově se uvažuje o tom, že dokáže bojovat také proti demenci.

 

Výskyt

Roste na odumírajících listnatých stromech (dub, buk, javor, ořešák). V ČR je vzácný a chráněný, sbírat se nesmí. Roste v Číně, celé Asii a severní Americe.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

keř   prášek   šlacha   zdraví   brnění   revma   srdce   chladné   neht   chřipka   Podhorná   studené   obsahuje   nežádoucí   metabolismus   zelina   řídnutí kostí   vliv   krk   výroba   kůra   zácpa   sval   choroba   stonek   noha   hemoroid   mensturace   dásně   mateřské   krvácení   vlas   artróza   abytyše Hildegarda   slinivka   trávicí   zpracování   stvol   kontraindikace   děti   použití   strom   opar   kontraindikace   osteoporóza   kornatění   arteriskleróza   Treben   nemoc   ateroskleróza   akné   kapsaicin   list   zalijeme   viry   Zentrich   sliznice   angína   obsažené   návod   vřed   menstruační   čaj   končetina   migrén   nohy   Janča   slezina   indikace   kvasinky   písek   zrak   nať   průjem   plíseň   jaterní   střev   kojenec   epilepsie   odvar   postup   Paracelsus   horečka   antibiotik   Moučka   dna   zánět   babské rady   hlas   bolest   žaludek   minut   rýma   alergie   pupen   inhalace   bylinka   chřipka   játra   ledvin   houba   pěstování   Galenos   Váňa   Janča   slezina   stonek   sušení   bylinná směs   fytoterapie   močopudný   komplikace   ovoce   katar   víno   štítná   Mattioli   játra   zlomenin   horké   nálev   ruka   kůže   kameny   tinktura   kořen   Avicena   bylina   astma   rostlina   pálení   teplé   mrtvice   sběr   premenstruační   žlučník   olej   roztroušená   hemeroid   užití   Zentrich   sirup   zápal   kolika   využití   vývar   nachlazení   vitamín   kloub   hlavy   fermentace   květ   tlak   zelenina   plísně   recept   vitamin   koupel   pijeme  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)