koralovec jezaty ucinky na zdravi co leci pouziti uzivani vyuzitiKorálovec ježatý  patří mezi houby, které se používají už po staletí především v Asii. Dají se z něj připravit zajímavé pokrmy, ale mnohem  důležitější jsou jeho silné léčivé účinky. Korálovec je vzhledově podobný našim choroům. Houba samotná má bílou barvu, občas světle hnědou.   Čerstvý korálovec je velice šťavnatý a svou chutí blízce připomíná křen.Účinky rostliny:

  • cholesterol, vysoká hladina cholesterolu, hypercholesterolémie
  • prevence rakoviny
  • posílení imunity, obranyschopnosti organismu
  • zlepšuje činnost stav trávicího ústrojí
  • žaludeční vředy
  • dvanáctníkové, dvanácterníkové vředy
  • únava
  • antibakteriální účinky

Lék na imunitu a trávení

V čínské vegetariánské kuchyni se korálovec používá jako náhražka za maso, podobně jako sója, a to velice chutná. Hlavním důvodem  pro jeho sběr a zpracování ale není jeho chuť, jsou to především jeho silně léčivé schopnosti. Překvapuje především svými  protinádorovými účinky. Ale to není všechno, výrazně pomáhá celému imunitnímu systému a trávicímu ústrojí. Je skvělý i při  léčbě žaludečních a dvanácterníkových vředů. A blahodárně působí i na nervový systém a zároveň odbourává únavu.

 

Demence

Houba byla a je podrobována rozsáhlým výzkumům, které přicházejí na stále nové pozoruhodné výhody. Jeden z nedávných výzkumů v roce
2005 ukázal, že některé sloučeniny obsažené v korálovci jsou vysoce antibakteriální, nově se uvažuje o tom, že dokáže bojovat také proti demenci.

 

Výskyt

Roste na odumírajících listnatých stromech (dub, buk, javor, ořešák). V ČR je vzácný a chráněný, sbírat se nesmí. Roste v Číně, celé Asii a severní Americe.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

čaj   Janča   Mattioli   katar   průjem   neht   hemeroid   krk   pupen   plíseň   štítná   nežádoucí   studené   slezina   antibiotik   revma   houba   končetina   olej   zelina   komplikace   premenstruační   bolest   nachlazení   minut   písek   zdraví   výroba   Váňa   játra   inhalace   srdce   abytyše Hildegarda   užití   choroba   kvasinky   ovoce   Moučka   angína   alergie   bylinka   šlacha   opar   artróza   chřipka   prášek   ledvin   využití   použití   mensturace   vliv   kojenec   horké   obsažené   roztroušená   rostlina   ateroskleróza   ruka   noha   odvar   mateřské   Galenos   nohy   chřipka   dásně   plísně   horečka   dna   kornatění   zácpa   fermentace   sval   astma   sběr   návod   tinktura   kloub   květ   pálení   chladné   žaludek   žlučník   zánět   koupel   list   babské rady   vitamín   vývar   stvol   kořen   hlas   keř   nálev   sirup   stonek   děti   pijeme   arteriskleróza   zalijeme   pěstování   zrak   víno   stonek   kapsaicin   kontraindikace   sušení   zpracování   vřed   řídnutí kostí   migrén   játra   tlak   bylina   teplé   sliznice   krvácení   kolika   Avicena   kůže   fytoterapie   Podhorná   trávicí   indikace   kůra   kameny   obsahuje   Paracelsus   nemoc   zlomenin   Janča   Zentrich   postup   viry   močopudný   menstruační   Zentrich   nať   střev   jaterní   slinivka   bylinná směs   rýma   mrtvice   hemoroid   kontraindikace   zápal   akné   Treben   zelenina   vitamin   slezina   recept   vlas   strom   metabolismus   epilepsie   brnění   osteoporóza   hlavy  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)