Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

koralovec jezaty ucinky na zdravi co leci pouziti uzivani vyuzitiKorálovec ježatý  patří mezi houby, které se používají už po staletí především v Asii. Dají se z něj připravit zajímavé pokrmy, ale mnohem  důležitější jsou jeho silné léčivé účinky. Korálovec je vzhledově podobný našim choroům. Houba samotná má bílou barvu, občas světle hnědou.   Čerstvý korálovec je velice šťavnatý a svou chutí blízce připomíná křen.Účinky rostliny:

  • cholesterol, vysoká hladina cholesterolu, hypercholesterolémie
  • prevence rakoviny
  • posílení imunity, obranyschopnosti organismu
  • zlepšuje činnost stav trávicího ústrojí
  • žaludeční vředy
  • dvanáctníkové, dvanácterníkové vředy
  • únava
  • antibakteriální účinky

Lék na imunitu a trávení

V čínské vegetariánské kuchyni se korálovec používá jako náhražka za maso, podobně jako sója, a to velice chutná. Hlavním důvodem  pro jeho sběr a zpracování ale není jeho chuť, jsou to především jeho silně léčivé schopnosti. Překvapuje především svými  protinádorovými účinky. Ale to není všechno, výrazně pomáhá celému imunitnímu systému a trávicímu ústrojí. Je skvělý i při  léčbě žaludečních a dvanácterníkových vředů. A blahodárně působí i na nervový systém a zároveň odbourává únavu.

 

Demence

Houba byla a je podrobována rozsáhlým výzkumům, které přicházejí na stále nové pozoruhodné výhody. Jeden z nedávných výzkumů v roce
2005 ukázal, že některé sloučeniny obsažené v korálovci jsou vysoce antibakteriální, nově se uvažuje o tom, že dokáže bojovat také proti demenci.

 

Výskyt

Roste na odumírajících listnatých stromech (dub, buk, javor, ořešák). V ČR je vzácný a chráněný, sbírat se nesmí. Roste v Číně, celé Asii a severní Americe.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

keř   Paracelsus   návod   kůra   ledvin   pálení   končetina   zelina   vřed   teplé   akné   nemoc   sušení   vlas   katar   stvol   nachlazení   zánět   řídnutí kostí   abytyše Hildegarda   písek   horké   osteoporóza   žlučník   slezina   použití   kapsaicin   sirup   recept   zácpa   jaterní   chřipka   kojenec   Janča   artróza   stonek   dna   srdce   mateřské   prášek   kameny   chřipka   tlak   noha   bylinka   hemoroid   Treben   angína   nať   epilepsie   vitamín   studené   játra   kloub   neht   zlomenin   Zentrich   opar   nohy   močopudný   viry   Moučka   vývar   Galenos   vitamin   obsahuje   sliznice   Váňa   krvácení   menstruační   bylinná směs   plíseň   migrén   šlacha   horečka   žaludek   strom   metabolismus   pijeme   indikace   Janča   vliv   zdraví   hemeroid   nálev   výroba   využití   zelenina   Avicena   obsažené   užití   slezina   květ   babské rady   kornatění   pěstování   astma   inhalace   antibiotik   trávicí   revma   kontraindikace   tinktura   zalijeme   Mattioli   mrtvice   stonek   čaj   zápal   ruka   Zentrich   zpracování   štítná   houba   kolika   odvar   kvasinky   sběr   chladné   list   roztroušená   fermentace   zrak   alergie   plísně   premenstruační   bylina   sval   játra   ovoce   krk   rostlina   choroba   brnění   koupel   fytoterapie   ateroskleróza   slinivka   minut   kontraindikace   bolest   mensturace   střev   arteriskleróza   hlas   hlavy   olej   průjem   Podhorná   kořen   dásně   komplikace   děti   nežádoucí   kůže   víno   postup   rýma   pupen  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)