Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

koralovec jezaty ucinky na zdravi co leci pouziti uzivani vyuzitiKorálovec ježatý  patří mezi houby, které se používají už po staletí především v Asii. Dají se z něj připravit zajímavé pokrmy, ale mnohem  důležitější jsou jeho silné léčivé účinky. Korálovec je vzhledově podobný našim choroům. Houba samotná má bílou barvu, občas světle hnědou.   Čerstvý korálovec je velice šťavnatý a svou chutí blízce připomíná křen.Účinky rostliny:

  • cholesterol, vysoká hladina cholesterolu, hypercholesterolémie
  • prevence rakoviny
  • posílení imunity, obranyschopnosti organismu
  • zlepšuje činnost stav trávicího ústrojí
  • žaludeční vředy
  • dvanáctníkové, dvanácterníkové vředy
  • únava
  • antibakteriální účinky

Lék na imunitu a trávení

V čínské vegetariánské kuchyni se korálovec používá jako náhražka za maso, podobně jako sója, a to velice chutná. Hlavním důvodem  pro jeho sběr a zpracování ale není jeho chuť, jsou to především jeho silně léčivé schopnosti. Překvapuje především svými  protinádorovými účinky. Ale to není všechno, výrazně pomáhá celému imunitnímu systému a trávicímu ústrojí. Je skvělý i při  léčbě žaludečních a dvanácterníkových vředů. A blahodárně působí i na nervový systém a zároveň odbourává únavu.

 

Demence

Houba byla a je podrobována rozsáhlým výzkumům, které přicházejí na stále nové pozoruhodné výhody. Jeden z nedávných výzkumů v roce
2005 ukázal, že některé sloučeniny obsažené v korálovci jsou vysoce antibakteriální, nově se uvažuje o tom, že dokáže bojovat také proti demenci.

 

Výskyt

Roste na odumírajících listnatých stromech (dub, buk, javor, ořešák). V ČR je vzácný a chráněný, sbírat se nesmí. Roste v Číně, celé Asii a severní Americe.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

tlak   ruka   brnění   alergie   Zentrich   nohy   víno   metabolismus   nálev   kořen   abytyše Hildegarda   končetina   indikace   stonek   nať   recept   chladné   prášek   astma   hemoroid   písek   sušení   postup   plísně   květ   stonek   slinivka   nachlazení   zlomenin   trávicí   houba   kontraindikace   Mattioli   dásně   bolest   opar   Treben   zelenina   stvol   roztroušená   kůže   střev   koupel   kameny   mateřské   močopudný   epilepsie   chřipka   arteriskleróza   minut   sliznice   použití   choroba   fytoterapie   štítná   horké   nežádoucí   Janča   děti   angína   osteoporóza   teplé   tinktura   zácpa   kojenec   zápal   chřipka   viry   Galenos   šlacha   vitamin   slezina   vývar   babské rady   vlas   hemeroid   neht   ledvin   strom   bylinka   premenstruační   vřed   nemoc   kontraindikace   horečka   žlučník   migrén   rostlina   inhalace   řídnutí kostí   hlavy   bylinná směs   krvácení   pupen   rýma   pijeme   zdraví   ovoce   list   antibiotik   mrtvice   bylina   žaludek   Paracelsus   dna   ateroskleróza   slezina   játra   keř   využití   menstruační   Váňa   noha   Moučka   sirup   pálení   vliv   pěstování   akné   artróza   kloub   olej   zpracování   revma   výroba   obsahuje   kůra   kapsaicin   čaj   kolika   studené   zrak   Janča   mensturace   vitamín   kvasinky   užití   průjem   komplikace   játra   návod   fermentace   hlas   zalijeme   odvar   Zentrich   zánět   Podhorná   krk   kornatění   jaterní   sběr   Avicena   zelina   katar   sval   obsažené   srdce   plíseň  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)