koralovec jezaty ucinky na zdravi co leci pouziti uzivani vyuzitiKorálovec ježatý  patří mezi houby, které se používají už po staletí především v Asii. Dají se z něj připravit zajímavé pokrmy, ale mnohem  důležitější jsou jeho silné léčivé účinky. Korálovec je vzhledově podobný našim choroům. Houba samotná má bílou barvu, občas světle hnědou.   Čerstvý korálovec je velice šťavnatý a svou chutí blízce připomíná křen.Účinky rostliny:

  • cholesterol, vysoká hladina cholesterolu, hypercholesterolémie
  • prevence rakoviny
  • posílení imunity, obranyschopnosti organismu
  • zlepšuje činnost stav trávicího ústrojí
  • žaludeční vředy
  • dvanáctníkové, dvanácterníkové vředy
  • únava
  • antibakteriální účinky

Lék na imunitu a trávení

V čínské vegetariánské kuchyni se korálovec používá jako náhražka za maso, podobně jako sója, a to velice chutná. Hlavním důvodem  pro jeho sběr a zpracování ale není jeho chuť, jsou to především jeho silně léčivé schopnosti. Překvapuje především svými  protinádorovými účinky. Ale to není všechno, výrazně pomáhá celému imunitnímu systému a trávicímu ústrojí. Je skvělý i při  léčbě žaludečních a dvanácterníkových vředů. A blahodárně působí i na nervový systém a zároveň odbourává únavu.

 

Demence

Houba byla a je podrobována rozsáhlým výzkumům, které přicházejí na stále nové pozoruhodné výhody. Jeden z nedávných výzkumů v roce
2005 ukázal, že některé sloučeniny obsažené v korálovci jsou vysoce antibakteriální, nově se uvažuje o tom, že dokáže bojovat také proti demenci.

 

Výskyt

Roste na odumírajících listnatých stromech (dub, buk, javor, ořešák). V ČR je vzácný a chráněný, sbírat se nesmí. Roste v Číně, celé Asii a severní Americe.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

řídnutí kostí   bolest   návod   opar   zácpa   chřipka   tlak   sliznice   alergie   odvar   žaludek   víno   zánět   nemoc   kojenec   recept   neht   šlacha   prášek   játra   viry   sval   Janča   sběr   Galenos   revma   čaj   ovoce   rostlina   hemoroid   srdce   strom   zelenina   mensturace   babské rady   olej   kornatění   kameny   Janča   kontraindikace   zrak   list   bylinná směs   akné   krk   kvasinky   použití   fermentace   epilepsie   bylina   fytoterapie   slezina   jaterní   minut   sirup   teplé   inhalace   obsahuje   štítná   antibiotik   kůže   Podhorná   slezina   migrén   artróza   kontraindikace   zpracování   obsažené   slinivka   nachlazení   vliv   Avicena   horečka   Zentrich   stonek   děti   nežádoucí   osteoporóza   vitamin   písek   mrtvice   zlomenin   plísně   mateřské   vitamín   Mattioli   končetina   žlučník   ledvin   plíseň   kolika   kořen   chladné   abytyše Hildegarda   užití   Zentrich   komplikace   katar   premenstruační   kapsaicin   trávicí   Moučka   hlas   nať   Váňa   angína   postup   noha   chřipka   zalijeme   metabolismus   studené   dna   sušení   vývar   zápal   pěstování   arteriskleróza   krvácení   hlavy   močopudný   využití   játra   pupen   roztroušená   zelina   houba   průjem   Treben   kloub   pálení   tinktura   keř   koupel   zdraví   vlas   Paracelsus   indikace   květ   horké   výroba   nohy   dásně   bylinka   menstruační   rýma   hemeroid   ateroskleróza   ruka   střev   astma   brnění   stonek   vřed   kůra   stvol   pijeme   choroba   nálev  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)