koralovec jezaty ucinky na zdravi co leci pouziti uzivani vyuzitiKorálovec ježatý  patří mezi houby, které se používají už po staletí především v Asii. Dají se z něj připravit zajímavé pokrmy, ale mnohem  důležitější jsou jeho silné léčivé účinky. Korálovec je vzhledově podobný našim choroům. Houba samotná má bílou barvu, občas světle hnědou.   Čerstvý korálovec je velice šťavnatý a svou chutí blízce připomíná křen.Účinky rostliny:

  • cholesterol, vysoká hladina cholesterolu, hypercholesterolémie
  • prevence rakoviny
  • posílení imunity, obranyschopnosti organismu
  • zlepšuje činnost stav trávicího ústrojí
  • žaludeční vředy
  • dvanáctníkové, dvanácterníkové vředy
  • únava
  • antibakteriální účinky

Lék na imunitu a trávení

V čínské vegetariánské kuchyni se korálovec používá jako náhražka za maso, podobně jako sója, a to velice chutná. Hlavním důvodem  pro jeho sběr a zpracování ale není jeho chuť, jsou to především jeho silně léčivé schopnosti. Překvapuje především svými  protinádorovými účinky. Ale to není všechno, výrazně pomáhá celému imunitnímu systému a trávicímu ústrojí. Je skvělý i při  léčbě žaludečních a dvanácterníkových vředů. A blahodárně působí i na nervový systém a zároveň odbourává únavu.

 

Demence

Houba byla a je podrobována rozsáhlým výzkumům, které přicházejí na stále nové pozoruhodné výhody. Jeden z nedávných výzkumů v roce
2005 ukázal, že některé sloučeniny obsažené v korálovci jsou vysoce antibakteriální, nově se uvažuje o tom, že dokáže bojovat také proti demenci.

 

Výskyt

Roste na odumírajících listnatých stromech (dub, buk, javor, ořešák). V ČR je vzácný a chráněný, sbírat se nesmí. Roste v Číně, celé Asii a severní Americe.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

kapsaicin   nálev   inhalace   Paracelsus   dásně   kolika   opar   Zentrich   jaterní   kornatění   zalijeme   pijeme   postup   děti   zlomenin   kloub   kůže   menstruační   kořen   Zentrich   stonek   slezina   stonek   nachlazení   krk   artróza   prášek   Galenos   arteriskleróza   kůra   nemoc   Podhorná   květ   končetina   studené   fermentace   nať   bylina   kojenec   trávicí   zánět   mensturace   antibiotik   brnění   obsažené   písek   koupel   kontraindikace   šlacha   ateroskleróza   hlavy   revma   zápal   Janča   Váňa   migrén   akné   mrtvice   sběr   zácpa   astma   pálení   roztroušená   játra   babské rady   pěstování   angína   list   recept   hemoroid   rostlina   ledvin   teplé   štítná   zpracování   žaludek   sval   nohy   alergie   vitamin   řídnutí kostí   premenstruační   minut   hemeroid   olej   komplikace   choroba   bolest   střev   horké   vřed   mateřské   metabolismus   tlak   močopudný   noha   strom   Janča   sušení   slezina   kvasinky   Moučka   játra   vlas   obsahuje   stvol   vývar   ovoce   víno   návod   čaj   horečka   osteoporóza   užití   zelina   slinivka   kontraindikace   bylinná směs   kameny   epilepsie   ruka   Avicena   chladné   tinktura   nežádoucí   pupen   dna   zdraví   krvácení   fytoterapie   hlas   indikace   viry   chřipka   výroba   průjem   neht   houba   srdce   Treben   použití   zrak   chřipka   zelenina   Mattioli   využití   bylinka   keř   vitamín   plísně   odvar   rýma   plíseň   sliznice   vliv   abytyše Hildegarda   sirup   žlučník   katar  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)