Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

koralovec jezaty ucinky na zdravi co leci pouziti uzivani vyuzitiKorálovec ježatý  patří mezi houby, které se používají už po staletí především v Asii. Dají se z něj připravit zajímavé pokrmy, ale mnohem  důležitější jsou jeho silné léčivé účinky. Korálovec je vzhledově podobný našim choroům. Houba samotná má bílou barvu, občas světle hnědou.   Čerstvý korálovec je velice šťavnatý a svou chutí blízce připomíná křen.Účinky rostliny:

  • cholesterol, vysoká hladina cholesterolu, hypercholesterolémie
  • prevence rakoviny
  • posílení imunity, obranyschopnosti organismu
  • zlepšuje činnost stav trávicího ústrojí
  • žaludeční vředy
  • dvanáctníkové, dvanácterníkové vředy
  • únava
  • antibakteriální účinky

Lék na imunitu a trávení

V čínské vegetariánské kuchyni se korálovec používá jako náhražka za maso, podobně jako sója, a to velice chutná. Hlavním důvodem  pro jeho sběr a zpracování ale není jeho chuť, jsou to především jeho silně léčivé schopnosti. Překvapuje především svými  protinádorovými účinky. Ale to není všechno, výrazně pomáhá celému imunitnímu systému a trávicímu ústrojí. Je skvělý i při  léčbě žaludečních a dvanácterníkových vředů. A blahodárně působí i na nervový systém a zároveň odbourává únavu.

 

Demence

Houba byla a je podrobována rozsáhlým výzkumům, které přicházejí na stále nové pozoruhodné výhody. Jeden z nedávných výzkumů v roce
2005 ukázal, že některé sloučeniny obsažené v korálovci jsou vysoce antibakteriální, nově se uvažuje o tom, že dokáže bojovat také proti demenci.

 

Výskyt

Roste na odumírajících listnatých stromech (dub, buk, javor, ořešák). V ČR je vzácný a chráněný, sbírat se nesmí. Roste v Číně, celé Asii a severní Americe.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

metabolismus   Treben   výroba   rostlina   trávicí   mateřské   kolika   sval   kojenec   indikace   stonek   vřed   vliv   stonek   opar   chřipka   prášek   epilepsie   ateroskleróza   bylinka   jaterní   bylina   bylinná směs   inhalace   houba   slezina   obsahuje   stvol   strom   krvácení   odvar   rýma   hemoroid   fermentace   Janča   zácpa   kapsaicin   teplé   mensturace   srdce   kvasinky   kloub   štítná   ledvin   kůra   recept   zdraví   použití   premenstruační   olej   Mattioli   keř   zánět   šlacha   komplikace   chřipka   tlak   končetina   Zentrich   močopudný   žaludek   tinktura   játra   játra   kontraindikace   obsažené   nemoc   hemeroid   horké   Paracelsus   Váňa   neht   alergie   slinivka   hlavy   horečka   kontraindikace   Podhorná   sběr   minut   plíseň   zelenina   návod   akné   postup   nachlazení   revma   sliznice   antibiotik   Moučka   kameny   vlas   fytoterapie   Janča   zelina   hlas   střev   Zentrich   květ   pálení   pijeme   dásně   viry   brnění   průjem   katar   Avicena   koupel   roztroušená   vitamín   migrén   menstruační   kornatění   bolest   arteriskleróza   choroba   artróza   nať   abytyše Hildegarda   kůže   víno   pupen   babské rady   krk   zápal   vývar   sirup   nálev   angína   astma   dna   řídnutí kostí   mrtvice   zrak   nežádoucí   zlomenin   list   chladné   písek   sušení   žlučník   využití   děti   pěstování   vitamin   nohy   ruka   osteoporóza   užití   zpracování   studené   slezina   noha   zalijeme   čaj   kořen   ovoce   plísně   Galenos  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)