MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

koralovec jezaty ucinky na zdravi co leci pouziti uzivani vyuzitiKorálovec ježatý  patří mezi houby, které se používají už po staletí především v Asii. Dají se z něj připravit zajímavé pokrmy, ale mnohem  důležitější jsou jeho silné léčivé účinky. Korálovec je vzhledově podobný našim choroům. Houba samotná má bílou barvu, občas světle hnědou.   Čerstvý korálovec je velice šťavnatý a svou chutí blízce připomíná křen.Účinky rostliny:

  • cholesterol, vysoká hladina cholesterolu, hypercholesterolémie
  • prevence rakoviny
  • posílení imunity, obranyschopnosti organismu
  • zlepšuje činnost stav trávicího ústrojí
  • žaludeční vředy
  • dvanáctníkové, dvanácterníkové vředy
  • únava
  • antibakteriální účinky

Lék na imunitu a trávení

V čínské vegetariánské kuchyni se korálovec používá jako náhražka za maso, podobně jako sója, a to velice chutná. Hlavním důvodem  pro jeho sběr a zpracování ale není jeho chuť, jsou to především jeho silně léčivé schopnosti. Překvapuje především svými  protinádorovými účinky. Ale to není všechno, výrazně pomáhá celému imunitnímu systému a trávicímu ústrojí. Je skvělý i při  léčbě žaludečních a dvanácterníkových vředů. A blahodárně působí i na nervový systém a zároveň odbourává únavu.

 

Demence

Houba byla a je podrobována rozsáhlým výzkumům, které přicházejí na stále nové pozoruhodné výhody. Jeden z nedávných výzkumů v roce
2005 ukázal, že některé sloučeniny obsažené v korálovci jsou vysoce antibakteriální, nově se uvažuje o tom, že dokáže bojovat také proti demenci.

 

Výskyt

Roste na odumírajících listnatých stromech (dub, buk, javor, ořešák). V ČR je vzácný a chráněný, sbírat se nesmí. Roste v Číně, celé Asii a severní Americe.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

víno   angína   štítná   antibiotik   tinktura   zelenina   horečka   účinek   chřipka   postup   zápal   kořen   koupel   játra   inhalace   nežádoucí   žaludek   kojenec   olej   rýma   stonek   bolest   kapsaicin   hemeroid   nať   vliv   použití   kolika   kloub   odvar   strom   zánět   hemoroid   roztroušená   akné   fermentace   jaterní   Váňa   kameny   katar   rostlina   revma   abytyše Hildegarda   zelina   vitamín   sirup   kvasinky   hlas   chladné   kontraindikace   slezina   sliznice   metabolismus   premenstruační   střev   písek   Avicena   artróza   Zentrich   noha   alergie   tlak   minut   chřipka   játra   ateroskleróza   slinivka   srdce   sběr   užití   čaj   osteoporóza   zalijeme   hlavy   viry   kontraindikace   slezina   mensturace   zrak   nohy   vývar   kůra   využití   dásně   Galenos   horké   stonek   ruka   žlučník   kůže   stvol   obsahuje   zácpa   vřed   pálení   menstruační   recept   účinky   pěstování   výroba   list   studené   choroba   indikace   migrén   opar   Janča   keř   průjem   zpracování   pijeme   fytoterapie   ledvin   řídnutí kostí   nachlazení   kornatění   plíseň   zdraví   návod   komplikace   astma   děti   zlomenin   sušení   epilepsie   mateřské   pupen   trávicí   mrtvice   močopudný   krvácení   teplé   brnění   Paracelsus   bylina   Mattioli   sval   vitamin   prášek   houba   Podhorná   bylinná směs   končetina   vlas   nemoc   Janča   neht   šlacha   Treben   dna   Zentrich   babské rady   obsažené   květ   Moučka   krk   arteriskleróza   plísně   ovoce   bylinka   nálev  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)