Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

Následující pokyny platí pro deformované, opotřebované nebo zanícené klouby. I tyto nemoci je možné vyléčit, bolesti pomalu mizí, dokonce i deformace v průběhu jednoho až dvou roků pomalu ustoupí. Nemocní, kteří při chůzi používají berle a hole, je v poměrně krátkém čase odloží. Při těchto onemocněních se pije ráno půl hodiny před snídaní a večer půl hodiny před večeří jeden šálek spařené přesličky, kterou necháme vyluhovat půl minuty.

Během dne se pijí čtyři šálky čaje z kopřivy. Také kopřivu spaříme a krátkou dobu vyluhujeme. Z těchto čtyř šálků se třikrát odleje půl šálku a do něho se přidá polévková lžíce švédských bylinek. Pije se před a po každém jídle. Při výskytu bolestí v koleně nebo v jiných kloubech se přikládají na čtyři hodiny obklady ze švédských kapek. Přitom nezapomeňte pokožku nejprve natřít vepřovým sádlem nebo mastí z měsíčku a po užití obkladů zapudrovat, aby se neobjevilo svrbění. Zlepšení dosáhneme, když na bolestivý kloub přiložíme listy kapusty nebo zelí, které přežehlíme, aby byly horké a zavážeme teplým šátkem. Bolesti se stanou snesitelnějšími i po vtírání esence z kostivalu. Při zánětu kloubů je třeba aplikovat parné obklady z přesličky. 

Kromě listů kapusty a zelí můžeme doporučit i obklady z listů bolševníku. (Jako jedovatou rostlinu nedoporučujeme používat bez konzultace s lékařem. Pozn. překl.) Listy bolševníku najdeme na mezích, svazích a loukách. Rostlina roste i ve vlhkých listnatých, smíšených a lužních lesích. Má velký, plochý, nazelenalý až bledě růžový okolík. Na lukách a chodnících vyniká mohutným vzrůstem. 

Naší třiadevadesátileté babičce jednou za velkých bolestí oteklo levé koleno. Obyčejně byla velmi pohyblivá a teď se musela opírat o hůlku, ale i tak velmi těžko chodila. Čtrnáct dní jsem jídávala obklady ze švédských bylinek (čtyři hodiny) a na noc jsem jí přikládala horké, žehličkou přejeté, listy zelí. Bolesti sice trochu polevily, ale chodit stejně nemohla. Přinesla jsem listy bolševníku a hned první den jsem byla úspěšná. Listy jsem umyla, rozmačkala na prkénku a na noc je přiložila na nemocné koleno. Druhý den potíže schůzí odezněly. Byl však ještě patrný otok. Následující večer jsem ještě jednou opakovala obklady a potom k naší velké radosti zmizel i otok. Naší babičce je dnes 94 let a chodí stále bez hole. Všechny bolesti i obtíže v koleně zmizely. Velice též doporučuji jednou měsíčně přesličkovou sedací koupel ze 100 g rostlin, přes noc vyluhovaných ve studené vodě. Druhý den ohřejeme a koupeme se 20 minut. Vodu z koupele můžeme ještě dvakrát nalít na rostlinky, ohřát a použít pro sedací koupel.

Jedna řádová sestra mi píše: „V dubnu jsem Vás prosila o radu. Pro bolesti jsem nemohla v noci spát. Podle Vašeho doporučení jsem denně pila čtyři šálky čaje ze tří čajových lžiček čerstvých kopřiv a jedné polévkové lžíce švédských bylin. Musím Vám s velkou radostí sdělit, že už půl roku nemám v kloubech žádné bolesti, ani už nemusím na operaci. Pečuji o staré lidi a mnoha jsem už bylinkami pomohla.“

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi

 

 

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

srdce   Podhorná   tlak   chladné   pupen   indikace   sirup   alergie   angína   neht   slezina   migrén   astma   bylina   výroba   zánět   hlas   mensturace   ovoce   zalijeme   list   nať   bolest   šlacha   mrtvice   vitamin   rostlina   zácpa   hlavy   tinktura   stvol   artróza   bylinka   ruka   hemeroid   keř   opar   antibiotik   katar   kůže   řídnutí kostí   prášek   roztroušená   studené   Avicena   slezina   bylinná směs   užití   kloub   pijeme   zápal   recept   střev   Janča   trávicí   odvar   teplé   stonek   vřed   sliznice   nohy   vývar   sušení   sběr   zpracování   víno   dásně   zelina   žlučník   menstruační   děti   revma   Váňa   Treben   zdraví   Janča   Mattioli   končetina   kornatění   písek   dna   krk   brnění   houba   kořen   Paracelsus   nachlazení   žaludek   kojenec   horečka   chřipka   kůra   vlas   arteriskleróza   nemoc   komplikace   rýma   noha   fytoterapie   postup   jaterní   močopudný   metabolismus   akné   hemoroid   štítná   využití   choroba   strom   obsahuje   Moučka   sval   premenstruační   ateroskleróza   Zentrich   inhalace   zrak   babské rady   horké   použití   nálev   abytyše Hildegarda   návod   minut   pěstování   mateřské   stonek   epilepsie   vliv   kontraindikace   Galenos   zlomenin   játra   květ   chřipka   játra   plíseň   pálení   krvácení   koupel   kvasinky   osteoporóza   kolika   vitamín   kapsaicin   slinivka   kameny   kontraindikace   fermentace   Zentrich   čaj   průjem   obsažené   viry   nežádoucí   zelenina   olej   ledvin   plísně  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)