Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

Následující pokyny platí pro deformované, opotřebované nebo zanícené klouby. I tyto nemoci je možné vyléčit, bolesti pomalu mizí, dokonce i deformace v průběhu jednoho až dvou roků pomalu ustoupí. Nemocní, kteří při chůzi používají berle a hole, je v poměrně krátkém čase odloží. Při těchto onemocněních se pije ráno půl hodiny před snídaní a večer půl hodiny před večeří jeden šálek spařené přesličky, kterou necháme vyluhovat půl minuty.

Během dne se pijí čtyři šálky čaje z kopřivy. Také kopřivu spaříme a krátkou dobu vyluhujeme. Z těchto čtyř šálků se třikrát odleje půl šálku a do něho se přidá polévková lžíce švédských bylinek. Pije se před a po každém jídle. Při výskytu bolestí v koleně nebo v jiných kloubech se přikládají na čtyři hodiny obklady ze švédských kapek. Přitom nezapomeňte pokožku nejprve natřít vepřovým sádlem nebo mastí z měsíčku a po užití obkladů zapudrovat, aby se neobjevilo svrbění. Zlepšení dosáhneme, když na bolestivý kloub přiložíme listy kapusty nebo zelí, které přežehlíme, aby byly horké a zavážeme teplým šátkem. Bolesti se stanou snesitelnějšími i po vtírání esence z kostivalu. Při zánětu kloubů je třeba aplikovat parné obklady z přesličky. 

Kromě listů kapusty a zelí můžeme doporučit i obklady z listů bolševníku. (Jako jedovatou rostlinu nedoporučujeme používat bez konzultace s lékařem. Pozn. překl.) Listy bolševníku najdeme na mezích, svazích a loukách. Rostlina roste i ve vlhkých listnatých, smíšených a lužních lesích. Má velký, plochý, nazelenalý až bledě růžový okolík. Na lukách a chodnících vyniká mohutným vzrůstem. 

Naší třiadevadesátileté babičce jednou za velkých bolestí oteklo levé koleno. Obyčejně byla velmi pohyblivá a teď se musela opírat o hůlku, ale i tak velmi těžko chodila. Čtrnáct dní jsem jídávala obklady ze švédských bylinek (čtyři hodiny) a na noc jsem jí přikládala horké, žehličkou přejeté, listy zelí. Bolesti sice trochu polevily, ale chodit stejně nemohla. Přinesla jsem listy bolševníku a hned první den jsem byla úspěšná. Listy jsem umyla, rozmačkala na prkénku a na noc je přiložila na nemocné koleno. Druhý den potíže schůzí odezněly. Byl však ještě patrný otok. Následující večer jsem ještě jednou opakovala obklady a potom k naší velké radosti zmizel i otok. Naší babičce je dnes 94 let a chodí stále bez hole. Všechny bolesti i obtíže v koleně zmizely. Velice též doporučuji jednou měsíčně přesličkovou sedací koupel ze 100 g rostlin, přes noc vyluhovaných ve studené vodě. Druhý den ohřejeme a koupeme se 20 minut. Vodu z koupele můžeme ještě dvakrát nalít na rostlinky, ohřát a použít pro sedací koupel.

Jedna řádová sestra mi píše: „V dubnu jsem Vás prosila o radu. Pro bolesti jsem nemohla v noci spát. Podle Vašeho doporučení jsem denně pila čtyři šálky čaje ze tří čajových lžiček čerstvých kopřiv a jedné polévkové lžíce švédských bylin. Musím Vám s velkou radostí sdělit, že už půl roku nemám v kloubech žádné bolesti, ani už nemusím na operaci. Pečuji o staré lidi a mnoha jsem už bylinkami pomohla.“

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi

 

 

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

metabolismus   brnění   Galenos   kontraindikace   děti   pupen   plíseň   Váňa   kůra   antibiotik   houba   hlavy   vlas   alergie   hemeroid   indikace   ovoce   kojenec   srdce   Janča   astma   obsahuje   dásně   horečka   ateroskleróza   roztroušená   noha   list   sběr   kvasinky   chřipka   slezina   vitamín   olej   choroba   pálení   revma   Paracelsus   plísně   mateřské   krvácení   stonek   vliv   jaterní   stvol   nálev   odvar   recept   zlomenin   kůže   horké   nachlazení   štítná   řídnutí kostí   teplé   mensturace   obsažené   kořen   slinivka   migrén   osteoporóza   vitamin   dna   tinktura   nohy   arteriskleróza   akné   krk   použití   bolest   žaludek   menstruační   rostlina   výroba   zpracování   kloub   průjem   opar   zalijeme   strom   viry   mrtvice   Moučka   nať   kornatění   Janča   nežádoucí   bylinná směs   abytyše Hildegarda   květ   kameny   játra   inhalace   sušení   Podhorná   střev   písek   ruka   močopudný   tlak   kapsaicin   šlacha   zánět   neht   sirup   zápal   pěstování   Zentrich   chladné   fermentace   minut   komplikace   návod   zelenina   sliznice   Avicena   chřipka   víno   nemoc   fytoterapie   slezina   premenstruační   hemoroid   vřed   trávicí   kolika   končetina   hlas   vývar   využití   zdraví   užití   Mattioli   bylina   keř   epilepsie   zelina   bylinka   postup   prášek   pijeme   sval   žlučník   kontraindikace   rýma   studené   stonek   játra   Zentrich   Treben   babské rady   čaj   angína   katar   artróza   zácpa   koupel   ledvin   zrak  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)