MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

Následující pokyny platí pro deformované, opotřebované nebo zanícené klouby. I tyto nemoci je možné vyléčit, bolesti pomalu mizí, dokonce i deformace v průběhu jednoho až dvou roků pomalu ustoupí. Nemocní, kteří při chůzi používají berle a hole, je v poměrně krátkém čase odloží. Při těchto onemocněních se pije ráno půl hodiny před snídaní a večer půl hodiny před večeří jeden šálek spařené přesličky, kterou necháme vyluhovat půl minuty.

Během dne se pijí čtyři šálky čaje z kopřivy. Také kopřivu spaříme a krátkou dobu vyluhujeme. Z těchto čtyř šálků se třikrát odleje půl šálku a do něho se přidá polévková lžíce švédských bylinek. Pije se před a po každém jídle. Při výskytu bolestí v koleně nebo v jiných kloubech se přikládají na čtyři hodiny obklady ze švédských kapek. Přitom nezapomeňte pokožku nejprve natřít vepřovým sádlem nebo mastí z měsíčku a po užití obkladů zapudrovat, aby se neobjevilo svrbění. Zlepšení dosáhneme, když na bolestivý kloub přiložíme listy kapusty nebo zelí, které přežehlíme, aby byly horké a zavážeme teplým šátkem. Bolesti se stanou snesitelnějšími i po vtírání esence z kostivalu. Při zánětu kloubů je třeba aplikovat parné obklady z přesličky. 

Kromě listů kapusty a zelí můžeme doporučit i obklady z listů bolševníku. (Jako jedovatou rostlinu nedoporučujeme používat bez konzultace s lékařem. Pozn. překl.) Listy bolševníku najdeme na mezích, svazích a loukách. Rostlina roste i ve vlhkých listnatých, smíšených a lužních lesích. Má velký, plochý, nazelenalý až bledě růžový okolík. Na lukách a chodnících vyniká mohutným vzrůstem. 

Naší třiadevadesátileté babičce jednou za velkých bolestí oteklo levé koleno. Obyčejně byla velmi pohyblivá a teď se musela opírat o hůlku, ale i tak velmi těžko chodila. Čtrnáct dní jsem jídávala obklady ze švédských bylinek (čtyři hodiny) a na noc jsem jí přikládala horké, žehličkou přejeté, listy zelí. Bolesti sice trochu polevily, ale chodit stejně nemohla. Přinesla jsem listy bolševníku a hned první den jsem byla úspěšná. Listy jsem umyla, rozmačkala na prkénku a na noc je přiložila na nemocné koleno. Druhý den potíže schůzí odezněly. Byl však ještě patrný otok. Následující večer jsem ještě jednou opakovala obklady a potom k naší velké radosti zmizel i otok. Naší babičce je dnes 94 let a chodí stále bez hole. Všechny bolesti i obtíže v koleně zmizely. Velice též doporučuji jednou měsíčně přesličkovou sedací koupel ze 100 g rostlin, přes noc vyluhovaných ve studené vodě. Druhý den ohřejeme a koupeme se 20 minut. Vodu z koupele můžeme ještě dvakrát nalít na rostlinky, ohřát a použít pro sedací koupel.

Jedna řádová sestra mi píše: „V dubnu jsem Vás prosila o radu. Pro bolesti jsem nemohla v noci spát. Podle Vašeho doporučení jsem denně pila čtyři šálky čaje ze tří čajových lžiček čerstvých kopřiv a jedné polévkové lžíce švédských bylin. Musím Vám s velkou radostí sdělit, že už půl roku nemám v kloubech žádné bolesti, ani už nemusím na operaci. Pečuji o staré lidi a mnoha jsem už bylinkami pomohla.“

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi

 

 

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz

Tagy - štítky:

játra   hemoroid   chladné   čaj   vitamín   děti   slezina   květ   houba   revma   strom   bylina   dna   sběr   jaterní   užití   zdraví   Avicena   kořen   vliv   srdce   Zentrich   sušení   písek   využití   sval   zrak   řídnutí kostí   stonek   mateřské   rostlina   vitamin   vřed   kojenec   štítná   pálení   zánět   bylinka   Paracelsus   plísně   Janča   zpracování   Moučka   migrén   opar   horečka   list   zalijeme   kapsaicin   angína   indikace   ovoce   kontraindikace   střev   minut   sliznice   epilepsie   játra   artróza   pěstování   fermentace   kolika   kloub   dásně   ruka   ateroskleróza   akné   abytyše Hildegarda   zlomenin   roztroušená   šlacha   odvar   močopudný   nohy   účinky   zácpa   babské rady   koupel   krvácení   kvasinky   použití   brnění   pupen   kůra   mensturace   stonek   teplé   nežádoucí   fytoterapie   nať   končetina   vlas   hlas   Zentrich   kornatění   vývar   Váňa   krk   obsahuje   viry   žaludek   chřipka   antibiotik   zelina   ledvin   keř   víno   zápal   Treben   slezina   účinek   tlak   inhalace   osteoporóza   premenstruační   studené   nálev   návod   chřipka   alergie   noha   slinivka   plíseň   astma   komplikace   neht   bolest   katar   prášek   Galenos   olej   zelenina   nachlazení   metabolismus   hlavy   recept   hemeroid   Podhorná   průjem   sirup   Janča   choroba   kůže   kameny   horké   trávicí   mrtvice   stvol   arteriskleróza   postup   výroba   Mattioli   pijeme   žlučník   obsažené   rýma   kontraindikace   nemoc   tinktura   bylinná směs   menstruační  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)