MTM PODHÁJSKÁ
Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

Následující pokyny platí pro deformované, opotřebované nebo zanícené klouby. I tyto nemoci je možné vyléčit, bolesti pomalu mizí, dokonce i deformace v průběhu jednoho až dvou roků pomalu ustoupí. Nemocní, kteří při chůzi používají berle a hole, je v poměrně krátkém čase odloží. Při těchto onemocněních se pije ráno půl hodiny před snídaní a večer půl hodiny před večeří jeden šálek spařené přesličky, kterou necháme vyluhovat půl minuty.

Během dne se pijí čtyři šálky čaje z kopřivy. Také kopřivu spaříme a krátkou dobu vyluhujeme. Z těchto čtyř šálků se třikrát odleje půl šálku a do něho se přidá polévková lžíce švédských bylinek. Pije se před a po každém jídle. Při výskytu bolestí v koleně nebo v jiných kloubech se přikládají na čtyři hodiny obklady ze švédských kapek. Přitom nezapomeňte pokožku nejprve natřít vepřovým sádlem nebo mastí z měsíčku a po užití obkladů zapudrovat, aby se neobjevilo svrbění. Zlepšení dosáhneme, když na bolestivý kloub přiložíme listy kapusty nebo zelí, které přežehlíme, aby byly horké a zavážeme teplým šátkem. Bolesti se stanou snesitelnějšími i po vtírání esence z kostivalu. Při zánětu kloubů je třeba aplikovat parné obklady z přesličky. 

Kromě listů kapusty a zelí můžeme doporučit i obklady z listů bolševníku. (Jako jedovatou rostlinu nedoporučujeme používat bez konzultace s lékařem. Pozn. překl.) Listy bolševníku najdeme na mezích, svazích a loukách. Rostlina roste i ve vlhkých listnatých, smíšených a lužních lesích. Má velký, plochý, nazelenalý až bledě růžový okolík. Na lukách a chodnících vyniká mohutným vzrůstem. 

Naší třiadevadesátileté babičce jednou za velkých bolestí oteklo levé koleno. Obyčejně byla velmi pohyblivá a teď se musela opírat o hůlku, ale i tak velmi těžko chodila. Čtrnáct dní jsem jídávala obklady ze švédských bylinek (čtyři hodiny) a na noc jsem jí přikládala horké, žehličkou přejeté, listy zelí. Bolesti sice trochu polevily, ale chodit stejně nemohla. Přinesla jsem listy bolševníku a hned první den jsem byla úspěšná. Listy jsem umyla, rozmačkala na prkénku a na noc je přiložila na nemocné koleno. Druhý den potíže schůzí odezněly. Byl však ještě patrný otok. Následující večer jsem ještě jednou opakovala obklady a potom k naší velké radosti zmizel i otok. Naší babičce je dnes 94 let a chodí stále bez hole. Všechny bolesti i obtíže v koleně zmizely. Velice též doporučuji jednou měsíčně přesličkovou sedací koupel ze 100 g rostlin, přes noc vyluhovaných ve studené vodě. Druhý den ohřejeme a koupeme se 20 minut. Vodu z koupele můžeme ještě dvakrát nalít na rostlinky, ohřát a použít pro sedací koupel.

Jedna řádová sestra mi píše: „V dubnu jsem Vás prosila o radu. Pro bolesti jsem nemohla v noci spát. Podle Vašeho doporučení jsem denně pila čtyři šálky čaje ze tří čajových lžiček čerstvých kopřiv a jedné polévkové lžíce švédských bylin. Musím Vám s velkou radostí sdělit, že už půl roku nemám v kloubech žádné bolesti, ani už nemusím na operaci. Pečuji o staré lidi a mnoha jsem už bylinkami pomohla.“

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi

 

 

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

opar   kontraindikace   Váňa   sirup   štítná   choroba   arteriskleróza   revma   katar   prášek   astma   odvar   sliznice   stonek   kořen   květ   obsahuje   zelenina   mensturace   Mattioli   rostlina   Paracelsus   koupel   hemoroid   horké   nachlazení   kameny   děti   akné   ateroskleróza   nálev   střev   sběr   nať   nohy   čaj   stvol   houba   Janča   epilepsie   zánět   studené   zácpa   kolika   abytyše Hildegarda   dna   zdraví   indikace   jaterní   kůže   kloub   migrén   zalijeme   nemoc   minut   zelina   neht   inhalace   horečka   končetina   bylinná směs   angína   sušení   hlas   bylinka   ruka   metabolismus   pijeme   olej   chřipka   Zentrich   babské rady   vývar   vřed   krvácení   obsažené   slezina   ledvin   postup   komplikace   Podhorná   zlomenin   žaludek   teplé   tlak   antibiotik   fytoterapie   artróza   alergie   Avicena   krk   vlas   pěstování   žlučník   sval   ovoce   pupen   srdce   zpracování   rýma   nežádoucí   strom   kvasinky   Zentrich   slezina   užití   kornatění   osteoporóza   kontraindikace   zrak   chřipka   premenstruační   bolest   kůra   bylina   víno   šlacha   písek   Treben   list   mrtvice   kapsaicin   slinivka   močopudný   průjem   trávicí   dásně   Janča   Galenos   plíseň   noha   využití   vliv   pálení   vitamin   vitamín   hemeroid   recept   plísně   zápal   použití   hlavy   návod   fermentace   menstruační   výroba   řídnutí kostí   stonek   Moučka   viry   brnění   roztroušená   keř   kojenec   játra   tinktura   játra   mateřské   chladné  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)