MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

Následující pokyny platí pro deformované, opotřebované nebo zanícené klouby. I tyto nemoci je možné vyléčit, bolesti pomalu mizí, dokonce i deformace v průběhu jednoho až dvou roků pomalu ustoupí. Nemocní, kteří při chůzi používají berle a hole, je v poměrně krátkém čase odloží. Při těchto onemocněních se pije ráno půl hodiny před snídaní a večer půl hodiny před večeří jeden šálek spařené přesličky, kterou necháme vyluhovat půl minuty.

Během dne se pijí čtyři šálky čaje z kopřivy. Také kopřivu spaříme a krátkou dobu vyluhujeme. Z těchto čtyř šálků se třikrát odleje půl šálku a do něho se přidá polévková lžíce švédských bylinek. Pije se před a po každém jídle. Při výskytu bolestí v koleně nebo v jiných kloubech se přikládají na čtyři hodiny obklady ze švédských kapek. Přitom nezapomeňte pokožku nejprve natřít vepřovým sádlem nebo mastí z měsíčku a po užití obkladů zapudrovat, aby se neobjevilo svrbění. Zlepšení dosáhneme, když na bolestivý kloub přiložíme listy kapusty nebo zelí, které přežehlíme, aby byly horké a zavážeme teplým šátkem. Bolesti se stanou snesitelnějšími i po vtírání esence z kostivalu. Při zánětu kloubů je třeba aplikovat parné obklady z přesličky. 

Kromě listů kapusty a zelí můžeme doporučit i obklady z listů bolševníku. (Jako jedovatou rostlinu nedoporučujeme používat bez konzultace s lékařem. Pozn. překl.) Listy bolševníku najdeme na mezích, svazích a loukách. Rostlina roste i ve vlhkých listnatých, smíšených a lužních lesích. Má velký, plochý, nazelenalý až bledě růžový okolík. Na lukách a chodnících vyniká mohutným vzrůstem. 

Naší třiadevadesátileté babičce jednou za velkých bolestí oteklo levé koleno. Obyčejně byla velmi pohyblivá a teď se musela opírat o hůlku, ale i tak velmi těžko chodila. Čtrnáct dní jsem jídávala obklady ze švédských bylinek (čtyři hodiny) a na noc jsem jí přikládala horké, žehličkou přejeté, listy zelí. Bolesti sice trochu polevily, ale chodit stejně nemohla. Přinesla jsem listy bolševníku a hned první den jsem byla úspěšná. Listy jsem umyla, rozmačkala na prkénku a na noc je přiložila na nemocné koleno. Druhý den potíže schůzí odezněly. Byl však ještě patrný otok. Následující večer jsem ještě jednou opakovala obklady a potom k naší velké radosti zmizel i otok. Naší babičce je dnes 94 let a chodí stále bez hole. Všechny bolesti i obtíže v koleně zmizely. Velice též doporučuji jednou měsíčně přesličkovou sedací koupel ze 100 g rostlin, přes noc vyluhovaných ve studené vodě. Druhý den ohřejeme a koupeme se 20 minut. Vodu z koupele můžeme ještě dvakrát nalít na rostlinky, ohřát a použít pro sedací koupel.

Jedna řádová sestra mi píše: „V dubnu jsem Vás prosila o radu. Pro bolesti jsem nemohla v noci spát. Podle Vašeho doporučení jsem denně pila čtyři šálky čaje ze tří čajových lžiček čerstvých kopřiv a jedné polévkové lžíce švédských bylin. Musím Vám s velkou radostí sdělit, že už půl roku nemám v kloubech žádné bolesti, ani už nemusím na operaci. Pečuji o staré lidi a mnoha jsem už bylinkami pomohla.“

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi

 

 

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz

Tagy - štítky:

končetina   akné   horké   osteoporóza   Paracelsus   nálev   zácpa   nemoc   Galenos   koupel   choroba   tlak   Zentrich   Avicena   babské rady   šlacha   kůra   štítná   stvol   inhalace   prášek   nežádoucí   krvácení   nohy   krk   angína   abytyše Hildegarda   slezina   premenstruační   brnění   kornatění   roztroušená   střev   plíseň   opar   kojenec   strom   Mattioli   hlavy   obsahuje   srdce   ledvin   písek   fermentace   olej   hemoroid   zlomenin   dásně   pupen   artróza   zelenina   mrtvice   nať   bolest   pěstování   zánět   kolika   dna   Treben   sušení   kontraindikace   kořen   hemeroid   vitamin   účinek   antibiotik   menstruační   slinivka   bylina   kapsaicin   pijeme   rostlina   studené   neht   odvar   Podhorná   ateroskleróza   zelina   keř   jaterní   plísně   řídnutí kostí   recept   epilepsie   sběr   kloub   Váňa   fytoterapie   využití   Janča   čaj   stonek   bylinná směs   zrak   játra   horečka   kvasinky   výroba   houba   teplé   indikace   migrén   sliznice   žlučník   trávicí   postup   arteriskleróza   ovoce   ruka   mensturace   metabolismus   minut   zalijeme   bylinka   návod   Moučka   chladné   kůže   užití   nachlazení   víno   katar   Zentrich   noha   kameny   vřed   hlas   vlas   zápal   list   revma   pálení   astma   rýma   močopudný   chřipka   vývar   žaludek   průjem   komplikace   stonek   zpracování   obsažené   Janča   použití   vitamín   zdraví   tinktura   účinky   kontraindikace   vliv   sirup   viry   děti   játra   chřipka   květ   slezina   alergie   mateřské   sval  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)