Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

Následující pokyny platí pro deformované, opotřebované nebo zanícené klouby. I tyto nemoci je možné vyléčit, bolesti pomalu mizí, dokonce i deformace v průběhu jednoho až dvou roků pomalu ustoupí. Nemocní, kteří při chůzi používají berle a hole, je v poměrně krátkém čase odloží. Při těchto onemocněních se pije ráno půl hodiny před snídaní a večer půl hodiny před večeří jeden šálek spařené přesličky, kterou necháme vyluhovat půl minuty.

Během dne se pijí čtyři šálky čaje z kopřivy. Také kopřivu spaříme a krátkou dobu vyluhujeme. Z těchto čtyř šálků se třikrát odleje půl šálku a do něho se přidá polévková lžíce švédských bylinek. Pije se před a po každém jídle. Při výskytu bolestí v koleně nebo v jiných kloubech se přikládají na čtyři hodiny obklady ze švédských kapek. Přitom nezapomeňte pokožku nejprve natřít vepřovým sádlem nebo mastí z měsíčku a po užití obkladů zapudrovat, aby se neobjevilo svrbění. Zlepšení dosáhneme, když na bolestivý kloub přiložíme listy kapusty nebo zelí, které přežehlíme, aby byly horké a zavážeme teplým šátkem. Bolesti se stanou snesitelnějšími i po vtírání esence z kostivalu. Při zánětu kloubů je třeba aplikovat parné obklady z přesličky. 

Kromě listů kapusty a zelí můžeme doporučit i obklady z listů bolševníku. (Jako jedovatou rostlinu nedoporučujeme používat bez konzultace s lékařem. Pozn. překl.) Listy bolševníku najdeme na mezích, svazích a loukách. Rostlina roste i ve vlhkých listnatých, smíšených a lužních lesích. Má velký, plochý, nazelenalý až bledě růžový okolík. Na lukách a chodnících vyniká mohutným vzrůstem. 

Naší třiadevadesátileté babičce jednou za velkých bolestí oteklo levé koleno. Obyčejně byla velmi pohyblivá a teď se musela opírat o hůlku, ale i tak velmi těžko chodila. Čtrnáct dní jsem jídávala obklady ze švédských bylinek (čtyři hodiny) a na noc jsem jí přikládala horké, žehličkou přejeté, listy zelí. Bolesti sice trochu polevily, ale chodit stejně nemohla. Přinesla jsem listy bolševníku a hned první den jsem byla úspěšná. Listy jsem umyla, rozmačkala na prkénku a na noc je přiložila na nemocné koleno. Druhý den potíže schůzí odezněly. Byl však ještě patrný otok. Následující večer jsem ještě jednou opakovala obklady a potom k naší velké radosti zmizel i otok. Naší babičce je dnes 94 let a chodí stále bez hole. Všechny bolesti i obtíže v koleně zmizely. Velice též doporučuji jednou měsíčně přesličkovou sedací koupel ze 100 g rostlin, přes noc vyluhovaných ve studené vodě. Druhý den ohřejeme a koupeme se 20 minut. Vodu z koupele můžeme ještě dvakrát nalít na rostlinky, ohřát a použít pro sedací koupel.

Jedna řádová sestra mi píše: „V dubnu jsem Vás prosila o radu. Pro bolesti jsem nemohla v noci spát. Podle Vašeho doporučení jsem denně pila čtyři šálky čaje ze tří čajových lžiček čerstvých kopřiv a jedné polévkové lžíce švédských bylin. Musím Vám s velkou radostí sdělit, že už půl roku nemám v kloubech žádné bolesti, ani už nemusím na operaci. Pečuji o staré lidi a mnoha jsem už bylinkami pomohla.“

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi

 

 

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

využití   hemoroid   olej   pěstování   zelenina   plíseň   kvasinky   užití   zrak   obsažené   vlas   tinktura   epilepsie   migrén   zelina   chřipka   slinivka   použití   keř   vývar   antibiotik   mensturace   řídnutí kostí   návod   nať   močopudný   list   zlomenin   indikace   osteoporóza   čaj   rýma   kolika   bylinka   střev   noha   dna   postup   Janča   inhalace   Zentrich   teplé   strom   nachlazení   brnění   nežádoucí   Janča   nemoc   Moučka   houba   květ   roztroušená   arteriskleróza   chřipka   hlas   vřed   ateroskleróza   kůra   krvácení   žlučník   koupel   průjem   bylina   slezina   výroba   Podhorná   zpracování   katar   kapsaicin   plísně   trávicí   sval   revma   nálev   Avicena   prášek   ovoce   kontraindikace   sliznice   recept   kojenec   hlavy   sušení   abytyše Hildegarda   akné   Zentrich   hemeroid   zápal   játra   štítná   stvol   komplikace   choroba   Galenos   rostlina   Paracelsus   bylinná směs   kůže   žaludek   pálení   sběr   babské rady   zánět   kornatění   končetina   alergie   fytoterapie   ruka   slezina   kořen   zácpa   jaterní   dásně   Mattioli   viry   pupen   šlacha   písek   mrtvice   zdraví   srdce   kameny   premenstruační   metabolismus   horečka   kloub   minut   artróza   zalijeme   stonek   Váňa   astma   angína   menstruační   bolest   Treben   ledvin   tlak   vitamin   chladné   vliv   víno   fermentace   krk   horké   mateřské   neht   vitamín   kontraindikace   pijeme   studené   opar   odvar   nohy   stonek   děti   obsahuje   sirup   játra  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)