alzheimerova choroba nemoc byliny bylinky babske rady prevence tinkturaJe to onemocnění mozku, které je nejčastější příčinou dementních stavů. Nemoc většinou postihuje člověka před 65. rokem věku. Provází ji porucha paměti, narušena je citová, motivační i etická stránka života, dochází k postupnému rozvratu osobnosti. Postižený nepoznává nejbližší rodinné příslušníky, neví, kde je, jaké je roční období, který je rok apod. Je bezradný a chová se zmateně nebo velmi pasivně.


Účinky rostliny:

TIP ZBYŇKA MLČOCHA: Alzheimerova nemoc musí být diagnostikována a léčena ambulantním psychiatrem. Jde o závažné duševní onemocnění a léčba u něj bylinkami je doplňková a alternativní. Pacient s Alzheimerovou chorobou musí být dispenzarizován ambulantím psychiatrem. 

 

Domácí léčba Alzheimerovy nemoci

Režimová opatření a prevence Alzheimerovy nemoci

  • Lékaři k této chorobě podotýkají, že příčina nemoci není jednoznačně objasněna, i když byly objeveny četné mozkové změny na buněčné úrovni. Toto zjištění samo o sobě příliš nepomůže, ale pokud se onemocnění objeví u vašich rodičů, začněte u sebe okamžitě s prevencí.
  • Nejdůležitější pro prevenci je dostatečný příjem vitaminů ze skupiny B. Tak jako nedostatkem vitaminu C stárneme fyzicky, tak nedostatkem vitaminů skupiny B stárneme duševně. B-vitaminy jsou obsaženy v pivovarských kvasnicích, syrovém droždí, obilných klíčcích, tresčích játrech a v sušeném ovoci (hlavně meruňkách, švestkách a brusinkách). 
  • Dále je třeba dbát na stravu s dostatkem minerálních látek - hořčíku, železa, zinku. Také zásobte tělo vápníkem, který najdete v sezamových semínkách, máku, celozrnných obilovinách a v zelené nati různé zeleniny.
  • Z koření preferujete koriandr a zázvor, které povzbuzují mozkovou aktivitu.
  • Od šedesáti let jezte celkově méně! Dávejte si však více zeleniny a ovoce. Rovněž je užitečné tělo zbavit jedů - především olova, které kromě jiného poškozuje mozek. Olovo z těla odstraňuje například pepř, chilli papričky nebo koriandr. 
  • Vyhýbejte se pečeným pokrmům, ostrému koření a zvláště octu! Omezte v jídelníčku sladkosti.
  • Jezte hodně česneku.
  • Nekonzumujte kávu, čaj ani alkohol. Dodržujte pitný režim. Pijte až 8 sklenic čisté vody denně. 
  • Spěte 8 hodin denně. Nevkládejte všechny své naděje při této nemoci jen do zdravé výživy! V přírodě najdete také jiné zdravé elementy - slunce, vzduch, vodu.
  • Přidejte tělesnou činnost - běh nebo rychlou chůzi, gymnastiku nebo otužování. Při slunečním svitu si chraňte hlavu pokrývkou. 
  • Pokud vám hrozí toto onemocnění, je důležité si stále procvičovat mozek - hodně číst, luštit křížovky, různé kvizy, učit se básničky nazpaměť. Tak jako u jiných onemocnění je potřeba procvičovat fyzické tělo, tak u Alzheimerovy choroby je nutné procvičovat mysl. Více než různé medikamenty vám pomůže trénovat si mozek a také přehodnotit celkový styl života, být stále aktivní jak fyzicky tak duševně. Dopřejte si hodně pohybu v přírodě.

 

Tinktury

  • Tinktura z jinanu dvoulaločného má kladné účinky u lidí, kteří začínají pociťovat zhoršování mozkových funkcí. Extrakt z jinanu může zpomalit zhoršování stavu a jeví se jako bezpečný lék. Pacienti jej dobře snášejí dokonce i v dávkách mnohonásobně převyšujících terapeutické množství. Tinkturu zakoupíte v obchodě s bylinami. 
  • Tinktura z kopretiny řimbaby působí příznivě na cévy v mozku. Působí proti bolestem hlavy. Tinkturu zakoupíte v obchodě s bylinkami.