Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

nechutenstvi anorexie byliny bylinky babske rady caje obklady doporuceniAnorexie (nechutenství) může mít řadu příčin, včetně vlivu některých léků. Běžně vzniká u horečnatých infekčních onemocnění, ale to není tak závažné. Vážnější onemocnění je mentální anorexie - ta postihuje převážně mladé dívky či ženy, které se snaží zhubnout, odmítají jídlo a vyvolávají si zvracení. Dochází k výraznému poklesu tělesné hmotnosti, přesto se postižené touto nemocí stále považují za tlusté. Přibývají často další psychické změny - hysterie a neurotické rysy, nezralost osobnosti atd. Léčba této psychické poruchy je velmi obtížná.

Domácí léčba nechutenství, anorexie

Režimová opatření a doporučení při nechutenství, anorexii

  • Za prevenci u tohoto onemocnění považuji dobré rodinné vztahy, zvýšenou pozornost dospívající dívence a povzbuzování sebevědomí. Pokud je rodina zaměřena na zdravou výživu a vládnou dobré rodinné vztahy, je šance se tomuto onemocnění u dospívající dcery vyhnout nebo je včas podchytit a řešit.
  • Jakmile zjistíte u postižené dívky či ženy (vzácněji pak u chlapců a mužů) příznaky mentální anorexie, bylinná léčba příliš nepomůže. Je třeba si i uvědomit, že nikdo za vás, za rodiče tento problém nevyřeší. Odborníci vám poradí, ale práce na duševní úrovni jak u vás, tak u dcery je jen na vás samotných. Příčina mentální anorexie je většinou u matky. Matka se více soustředí na své partnerské vztahy, na jiné sourozence nebo sama na sebe a to způsobuje u postiženého člověka pocit nedostatku lásky a sebevědomí. V pubertě vzniklá situace přechází v boj mezi dcerou a matkou. Dcera se kvůli svému postavení v rodině neumí dostatečně bránit, a tak se začne silně soustředit na sebe i na svou zlobu. Jakmile matka pochopí postoj k dceři, a hlavně dokáže být k sobě kritická, udělá první krok k řešení tohoto závažného problému. Pokud to matka nepochopí, pak dcera sama je schopna si uvědomit výchovné chyby svých rodičů teprve v pozdějším věku, a tím dojít k vlastnímu poznání a řešení problému. Mezitím však vlastně jedná stejně jako matka. Také se soustředí na sebe a pozornost si vynucuje tím, že sama sebe poškozuje.
  • Velmi vhodná je regresní terapie, kineziologie a konzultace - rozbor vlastního dětství. Samozřejmě u odborníků s mnohaletou praxí a zkušenostmi v této oblasti.
  • Při onemocnění mentální anorexií je důležité se soustředit na dostatek vitaminů, minerálních látek a stopových prvků. Nedoporučuji tabletovou formou, ale spíše nemocnou vést k tomu, aby výživné látky přicházely do těla pomocí stravy. A neustále připomínat, že strava je základ krásného a zdravého těla. Pokud je osoba hodně zesláblá, podávejte jí čerstvou šťávu z ovoce nebo zeleniny - 3x denně 300 ml a ledvinový čaj 2x denně. Pořádně rozvařte rýži natural nebo špaldu s mrkví a pokapejte několika kapkami panenského oleje, nejlepší je ze světlíku lékařského. 
  • Do jídelníčku přidávejte listy bazalky, která zvyšuje chuť k jídlu, uklidňuje nervy a zvyšuje činnost ledvin. 
  • Naše babičky neznaly přímo anorexii, ale podobné onemocnění přiřazovaly k tělesné slabosti a nechutenství. Na posílení organismu se doporučovala polévka se sušeného žitného chleba: žitný chleba nakrájejte na kostičky a usušte. Hrst kostiček přelijte 200 ml vroucí vody, nechte chleba rozpustit a máte připravenou velmi vydatnou polévku. 
  • Osoby slabé a hubené mají jíst zvláště před spaním jablka nebo pít asi 200 ml čerstvého jablečného moštu.

 

Bylinný čaj

  • Popencový čaj: 10 g popence obecného vařte asi 10 minut v 0,5 l vody, půl hodiny vyluhujte a sceďte. Pijte přes den. Popenec povzbuzuje chuť k jídlu, podporuje trávení a působí příznivě na odhlenění žaludku.

 

Obklad

  • Pro tělesně slabé jsou vhodné obklady z řebříčku obecného: 15-20 g řebříčku vařte 10 minut v 0,5 1 vody, 10 minut vyluhujte a sceďte. Odvarem potírejte tělo nebo přikládejte obklady z odvaru.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

šlacha   noha   strom   Zentrich   babské rady   dásně   houba   koupel   žaludek   zápal   krvácení   nohy   vřed   zrak   květ   Avicena   osteoporóza   jaterní   chřipka   čaj   brnění   obsahuje   použití   studené   hlas   prášek   fermentace   horké   Janča   bylina   Galenos   střev   končetina   metabolismus   víno   bylinná směs   dna   menstruační   tinktura   postup   list   zelina   průjem   kůže   krk   ruka   hemoroid   kvasinky   stonek   obsažené   zácpa   plíseň   sliznice   arteriskleróza   astma   hlavy   vitamin   srdce   játra   antibiotik   artróza   kolika   zelenina   nať   kapsaicin   návod   rýma   nálev   slezina   vliv   trávicí   ateroskleróza   odvar   pěstování   sirup   horečka   fytoterapie   kloub   indikace   vitamín   migrén   chřipka   užití   chladné   Moučka   zalijeme   bolest   využití   sval   ledvin   neht   inhalace   plísně   mensturace   játra   štítná   sušení   slezina   premenstruační   zánět   zpracování   močopudný   kontraindikace   ovoce   tlak   abytyše Hildegarda   kůra   kornatění   děti   bylinka   Zentrich   opar   nežádoucí   sběr   stonek   mrtvice   nachlazení   angína   zlomenin   choroba   stvol   řídnutí kostí   minut   výroba   Váňa   pupen   katar   mateřské   revma   kontraindikace   roztroušená   recept   Paracelsus   kojenec   žlučník   nemoc   rostlina   Podhorná   vlas   komplikace   pálení   zdraví   epilepsie   Mattioli   viry   hemeroid   alergie   kameny   olej   pijeme   teplé   vývar   slinivka   kořen   písek   Treben   Janča   keř   akné  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)