Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

nechutenstvi anorexie byliny bylinky babske rady caje obklady doporuceniAnorexie (nechutenství) může mít řadu příčin, včetně vlivu některých léků. Běžně vzniká u horečnatých infekčních onemocnění, ale to není tak závažné. Vážnější onemocnění je mentální anorexie - ta postihuje převážně mladé dívky či ženy, které se snaží zhubnout, odmítají jídlo a vyvolávají si zvracení. Dochází k výraznému poklesu tělesné hmotnosti, přesto se postižené touto nemocí stále považují za tlusté. Přibývají často další psychické změny - hysterie a neurotické rysy, nezralost osobnosti atd. Léčba této psychické poruchy je velmi obtížná.

Domácí léčba nechutenství, anorexie

Režimová opatření a doporučení při nechutenství, anorexii

  • Za prevenci u tohoto onemocnění považuji dobré rodinné vztahy, zvýšenou pozornost dospívající dívence a povzbuzování sebevědomí. Pokud je rodina zaměřena na zdravou výživu a vládnou dobré rodinné vztahy, je šance se tomuto onemocnění u dospívající dcery vyhnout nebo je včas podchytit a řešit.
  • Jakmile zjistíte u postižené dívky či ženy (vzácněji pak u chlapců a mužů) příznaky mentální anorexie, bylinná léčba příliš nepomůže. Je třeba si i uvědomit, že nikdo za vás, za rodiče tento problém nevyřeší. Odborníci vám poradí, ale práce na duševní úrovni jak u vás, tak u dcery je jen na vás samotných. Příčina mentální anorexie je většinou u matky. Matka se více soustředí na své partnerské vztahy, na jiné sourozence nebo sama na sebe a to způsobuje u postiženého člověka pocit nedostatku lásky a sebevědomí. V pubertě vzniklá situace přechází v boj mezi dcerou a matkou. Dcera se kvůli svému postavení v rodině neumí dostatečně bránit, a tak se začne silně soustředit na sebe i na svou zlobu. Jakmile matka pochopí postoj k dceři, a hlavně dokáže být k sobě kritická, udělá první krok k řešení tohoto závažného problému. Pokud to matka nepochopí, pak dcera sama je schopna si uvědomit výchovné chyby svých rodičů teprve v pozdějším věku, a tím dojít k vlastnímu poznání a řešení problému. Mezitím však vlastně jedná stejně jako matka. Také se soustředí na sebe a pozornost si vynucuje tím, že sama sebe poškozuje.
  • Velmi vhodná je regresní terapie, kineziologie a konzultace - rozbor vlastního dětství. Samozřejmě u odborníků s mnohaletou praxí a zkušenostmi v této oblasti.
  • Při onemocnění mentální anorexií je důležité se soustředit na dostatek vitaminů, minerálních látek a stopových prvků. Nedoporučuji tabletovou formou, ale spíše nemocnou vést k tomu, aby výživné látky přicházely do těla pomocí stravy. A neustále připomínat, že strava je základ krásného a zdravého těla. Pokud je osoba hodně zesláblá, podávejte jí čerstvou šťávu z ovoce nebo zeleniny - 3x denně 300 ml a ledvinový čaj 2x denně. Pořádně rozvařte rýži natural nebo špaldu s mrkví a pokapejte několika kapkami panenského oleje, nejlepší je ze světlíku lékařského. 
  • Do jídelníčku přidávejte listy bazalky, která zvyšuje chuť k jídlu, uklidňuje nervy a zvyšuje činnost ledvin. 
  • Naše babičky neznaly přímo anorexii, ale podobné onemocnění přiřazovaly k tělesné slabosti a nechutenství. Na posílení organismu se doporučovala polévka se sušeného žitného chleba: žitný chleba nakrájejte na kostičky a usušte. Hrst kostiček přelijte 200 ml vroucí vody, nechte chleba rozpustit a máte připravenou velmi vydatnou polévku. 
  • Osoby slabé a hubené mají jíst zvláště před spaním jablka nebo pít asi 200 ml čerstvého jablečného moštu.

 

Bylinný čaj

  • Popencový čaj: 10 g popence obecného vařte asi 10 minut v 0,5 l vody, půl hodiny vyluhujte a sceďte. Pijte přes den. Popenec povzbuzuje chuť k jídlu, podporuje trávení a působí příznivě na odhlenění žaludku.

 

Obklad

  • Pro tělesně slabé jsou vhodné obklady z řebříčku obecného: 15-20 g řebříčku vařte 10 minut v 0,5 1 vody, 10 minut vyluhujte a sceďte. Odvarem potírejte tělo nebo přikládejte obklady z odvaru.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

trávicí   postup   choroba   stonek   babské rady   Zentrich   Galenos   Mattioli   epilepsie   Podhorná   mateřské   pěstování   fermentace   nemoc   chřipka   nachlazení   rýma   kornatění   kloub   plíseň   keř   zalijeme   zácpa   návod   dásně   žlučník   Janča   kapsaicin   zápal   Treben   sušení   roztroušená   končetina   zelina   Váňa   kontraindikace   komplikace   horečka   Avicena   výroba   houba   šlacha   kořen   krk   zrak   odvar   bylinná směs   angína   premenstruační   vývar   recept   Moučka   opar   čaj   olej   střev   hlavy   minut   sběr   Paracelsus   kvasinky   štítná   noha   kojenec   tlak   hemeroid   dna   kůže   horké   ruka   obsažené   abytyše Hildegarda   hlas   revma   tinktura   indikace   viry   ledvin   fytoterapie   slezina   ateroskleróza   vitamín   obsahuje   metabolismus   jaterní   neht   řídnutí kostí   rostlina   akné   menstruační   květ   zpracování   zlomenin   prášek   mensturace   stvol   bylina   srdce   vlas   močopudný   Zentrich   chladné   stonek   alergie   hemoroid   děti   bolest   kolika   studené   zánět   pálení   sval   Janča   osteoporóza   vitamin   mrtvice   žaludek   chřipka   inhalace   koupel   kontraindikace   slinivka   pupen   teplé   plísně   migrén   krvácení   arteriskleróza   sliznice   průjem   pijeme   brnění   bylinka   katar   použití   antibiotik   zdraví   víno   astma   nať   vliv   užití   strom   písek   artróza   kameny   ovoce   sirup   zelenina   játra   využití   nálev   kůra   nežádoucí   játra   vřed   list   slezina   nohy  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)