MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

nechutenstvi anorexie byliny bylinky babske rady caje obklady doporuceniAnorexie (nechutenství) může mít řadu příčin, včetně vlivu některých léků. Běžně vzniká u horečnatých infekčních onemocnění, ale to není tak závažné. Vážnější onemocnění je mentální anorexie - ta postihuje převážně mladé dívky či ženy, které se snaží zhubnout, odmítají jídlo a vyvolávají si zvracení. Dochází k výraznému poklesu tělesné hmotnosti, přesto se postižené touto nemocí stále považují za tlusté. Přibývají často další psychické změny - hysterie a neurotické rysy, nezralost osobnosti atd. Léčba této psychické poruchy je velmi obtížná.

Domácí léčba nechutenství, anorexie

Režimová opatření a doporučení při nechutenství, anorexii

  • Za prevenci u tohoto onemocnění považuji dobré rodinné vztahy, zvýšenou pozornost dospívající dívence a povzbuzování sebevědomí. Pokud je rodina zaměřena na zdravou výživu a vládnou dobré rodinné vztahy, je šance se tomuto onemocnění u dospívající dcery vyhnout nebo je včas podchytit a řešit.
  • Jakmile zjistíte u postižené dívky či ženy (vzácněji pak u chlapců a mužů) příznaky mentální anorexie, bylinná léčba příliš nepomůže. Je třeba si i uvědomit, že nikdo za vás, za rodiče tento problém nevyřeší. Odborníci vám poradí, ale práce na duševní úrovni jak u vás, tak u dcery je jen na vás samotných. Příčina mentální anorexie je většinou u matky. Matka se více soustředí na své partnerské vztahy, na jiné sourozence nebo sama na sebe a to způsobuje u postiženého člověka pocit nedostatku lásky a sebevědomí. V pubertě vzniklá situace přechází v boj mezi dcerou a matkou. Dcera se kvůli svému postavení v rodině neumí dostatečně bránit, a tak se začne silně soustředit na sebe i na svou zlobu. Jakmile matka pochopí postoj k dceři, a hlavně dokáže být k sobě kritická, udělá první krok k řešení tohoto závažného problému. Pokud to matka nepochopí, pak dcera sama je schopna si uvědomit výchovné chyby svých rodičů teprve v pozdějším věku, a tím dojít k vlastnímu poznání a řešení problému. Mezitím však vlastně jedná stejně jako matka. Také se soustředí na sebe a pozornost si vynucuje tím, že sama sebe poškozuje.
  • Velmi vhodná je regresní terapie, kineziologie a konzultace - rozbor vlastního dětství. Samozřejmě u odborníků s mnohaletou praxí a zkušenostmi v této oblasti.
  • Při onemocnění mentální anorexií je důležité se soustředit na dostatek vitaminů, minerálních látek a stopových prvků. Nedoporučuji tabletovou formou, ale spíše nemocnou vést k tomu, aby výživné látky přicházely do těla pomocí stravy. A neustále připomínat, že strava je základ krásného a zdravého těla. Pokud je osoba hodně zesláblá, podávejte jí čerstvou šťávu z ovoce nebo zeleniny - 3x denně 300 ml a ledvinový čaj 2x denně. Pořádně rozvařte rýži natural nebo špaldu s mrkví a pokapejte několika kapkami panenského oleje, nejlepší je ze světlíku lékařského. 
  • Do jídelníčku přidávejte listy bazalky, která zvyšuje chuť k jídlu, uklidňuje nervy a zvyšuje činnost ledvin. 
  • Naše babičky neznaly přímo anorexii, ale podobné onemocnění přiřazovaly k tělesné slabosti a nechutenství. Na posílení organismu se doporučovala polévka se sušeného žitného chleba: žitný chleba nakrájejte na kostičky a usušte. Hrst kostiček přelijte 200 ml vroucí vody, nechte chleba rozpustit a máte připravenou velmi vydatnou polévku. 
  • Osoby slabé a hubené mají jíst zvláště před spaním jablka nebo pít asi 200 ml čerstvého jablečného moštu.

 

Bylinný čaj

  • Popencový čaj: 10 g popence obecného vařte asi 10 minut v 0,5 l vody, půl hodiny vyluhujte a sceďte. Pijte přes den. Popenec povzbuzuje chuť k jídlu, podporuje trávení a působí příznivě na odhlenění žaludku.

 

Obklad

  • Pro tělesně slabé jsou vhodné obklady z řebříčku obecného: 15-20 g řebříčku vařte 10 minut v 0,5 1 vody, 10 minut vyluhujte a sceďte. Odvarem potírejte tělo nebo přikládejte obklady z odvaru.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

děti   prášek   bylinka   neht   nálev   účinky   vitamín   užití   babské rady   Zentrich   víno   akné   Mattioli   sirup   kontraindikace   tlak   mateřské   sval   zánět   minut   výroba   stonek   kořen   Váňa   horečka   revma   alergie   močopudný   hemoroid   Moučka   Zentrich   odvar   kojenec   vlas   metabolismus   stonek   fytoterapie   končetina   inhalace   astma   fermentace   list   kůže   postup   játra   použití   olej   kameny   houba   kornatění   hlavy   migrén   sliznice   plíseň   dásně   angína   štítná   premenstruační   dna   zalijeme   šlacha   indikace   osteoporóza   keř   ateroskleróza   sušení   mrtvice   Avicena   srdce   Janča   nohy   kontraindikace   zlomenin   stvol   horké   průjem   artróza   obsahuje   žlučník   játra   zelina   roztroušená   chladné   noha   vitamin   katar   zdraví   Treben   arteriskleróza   menstruační   epilepsie   opar   bylinná směs   pálení   chřipka   pijeme   sběr   krk   rýma   zelenina   Podhorná   vřed   zpracování   rostlina   účinek   vývar   plísně   choroba   využití   čaj   žaludek   abytyše Hildegarda   nemoc   kapsaicin   tinktura   bolest   bylina   kůra   návod   koupel   ruka   nežádoucí   teplé   ovoce   chřipka   vliv   květ   obsažené   pěstování   komplikace   trávicí   Galenos   kloub   ledvin   Janča   písek   jaterní   mensturace   kolika   řídnutí kostí   zrak   recept   Paracelsus   hlas   hemeroid   krvácení   antibiotik   slezina   strom   slezina   viry   nať   pupen   střev   zácpa   slinivka   zápal   nachlazení   studené   kvasinky   brnění  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)