Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

nechutenstvi anorexie byliny bylinky babske rady caje obklady doporuceniAnorexie (nechutenství) může mít řadu příčin, včetně vlivu některých léků. Běžně vzniká u horečnatých infekčních onemocnění, ale to není tak závažné. Vážnější onemocnění je mentální anorexie - ta postihuje převážně mladé dívky či ženy, které se snaží zhubnout, odmítají jídlo a vyvolávají si zvracení. Dochází k výraznému poklesu tělesné hmotnosti, přesto se postižené touto nemocí stále považují za tlusté. Přibývají často další psychické změny - hysterie a neurotické rysy, nezralost osobnosti atd. Léčba této psychické poruchy je velmi obtížná.

Domácí léčba nechutenství, anorexie

Režimová opatření a doporučení při nechutenství, anorexii

  • Za prevenci u tohoto onemocnění považuji dobré rodinné vztahy, zvýšenou pozornost dospívající dívence a povzbuzování sebevědomí. Pokud je rodina zaměřena na zdravou výživu a vládnou dobré rodinné vztahy, je šance se tomuto onemocnění u dospívající dcery vyhnout nebo je včas podchytit a řešit.
  • Jakmile zjistíte u postižené dívky či ženy (vzácněji pak u chlapců a mužů) příznaky mentální anorexie, bylinná léčba příliš nepomůže. Je třeba si i uvědomit, že nikdo za vás, za rodiče tento problém nevyřeší. Odborníci vám poradí, ale práce na duševní úrovni jak u vás, tak u dcery je jen na vás samotných. Příčina mentální anorexie je většinou u matky. Matka se více soustředí na své partnerské vztahy, na jiné sourozence nebo sama na sebe a to způsobuje u postiženého člověka pocit nedostatku lásky a sebevědomí. V pubertě vzniklá situace přechází v boj mezi dcerou a matkou. Dcera se kvůli svému postavení v rodině neumí dostatečně bránit, a tak se začne silně soustředit na sebe i na svou zlobu. Jakmile matka pochopí postoj k dceři, a hlavně dokáže být k sobě kritická, udělá první krok k řešení tohoto závažného problému. Pokud to matka nepochopí, pak dcera sama je schopna si uvědomit výchovné chyby svých rodičů teprve v pozdějším věku, a tím dojít k vlastnímu poznání a řešení problému. Mezitím však vlastně jedná stejně jako matka. Také se soustředí na sebe a pozornost si vynucuje tím, že sama sebe poškozuje.
  • Velmi vhodná je regresní terapie, kineziologie a konzultace - rozbor vlastního dětství. Samozřejmě u odborníků s mnohaletou praxí a zkušenostmi v této oblasti.
  • Při onemocnění mentální anorexií je důležité se soustředit na dostatek vitaminů, minerálních látek a stopových prvků. Nedoporučuji tabletovou formou, ale spíše nemocnou vést k tomu, aby výživné látky přicházely do těla pomocí stravy. A neustále připomínat, že strava je základ krásného a zdravého těla. Pokud je osoba hodně zesláblá, podávejte jí čerstvou šťávu z ovoce nebo zeleniny - 3x denně 300 ml a ledvinový čaj 2x denně. Pořádně rozvařte rýži natural nebo špaldu s mrkví a pokapejte několika kapkami panenského oleje, nejlepší je ze světlíku lékařského. 
  • Do jídelníčku přidávejte listy bazalky, která zvyšuje chuť k jídlu, uklidňuje nervy a zvyšuje činnost ledvin. 
  • Naše babičky neznaly přímo anorexii, ale podobné onemocnění přiřazovaly k tělesné slabosti a nechutenství. Na posílení organismu se doporučovala polévka se sušeného žitného chleba: žitný chleba nakrájejte na kostičky a usušte. Hrst kostiček přelijte 200 ml vroucí vody, nechte chleba rozpustit a máte připravenou velmi vydatnou polévku. 
  • Osoby slabé a hubené mají jíst zvláště před spaním jablka nebo pít asi 200 ml čerstvého jablečného moštu.

 

Bylinný čaj

  • Popencový čaj: 10 g popence obecného vařte asi 10 minut v 0,5 l vody, půl hodiny vyluhujte a sceďte. Pijte přes den. Popenec povzbuzuje chuť k jídlu, podporuje trávení a působí příznivě na odhlenění žaludku.

 

Obklad

  • Pro tělesně slabé jsou vhodné obklady z řebříčku obecného: 15-20 g řebříčku vařte 10 minut v 0,5 1 vody, 10 minut vyluhujte a sceďte. Odvarem potírejte tělo nebo přikládejte obklady z odvaru.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

slezina   osteoporóza   zpracování   Janča   kůže   houba   sval   recept   kloub   hemeroid   tlak   žaludek   čaj   keř   zlomenin   plíseň   dna   šlacha   inhalace   indikace   vliv   fytoterapie   použití   pěstování   nachlazení   mateřské   revma   horečka   alergie   Podhorná   list   ruka   zelenina   Paracelsus   končetina   premenstruační   nať   olej   bylina   játra   antibiotik   hlavy   chřipka   strom   Moučka   postup   rýma   krk   sušení   viry   zalijeme   nohy   kořen   tinktura   prášek   trávicí   vitamín   kontraindikace   průjem   vitamin   Avicena   hemoroid   chladné   kolika   horké   kapsaicin   písek   játra   Váňa   zrak   sirup   vlas   střev   kvasinky   babské rady   vřed   slinivka   bolest   kameny   choroba   zelina   Mattioli   plísně   hlas   květ   sběr   využití   menstruační   teplé   fermentace   studené   Zentrich   kornatění   pupen   zánět   migrén   kontraindikace   srdce   zápal   Zentrich   Galenos   nálev   metabolismus   močopudný   arteriskleróza   zácpa   brnění   angína   zdraví   sliznice   astma   štítná   žlučník   Treben   ovoce   pijeme   katar   minut   stonek   nežádoucí   krvácení   Janča   kůra   noha   odvar   bylinná směs   rostlina   opar   pálení   koupel   děti   obsažené   akné   návod   nemoc   kojenec   roztroušená   ateroskleróza   neht   jaterní   řídnutí kostí   bylinka   stvol   komplikace   artróza   obsahuje   chřipka   víno   mensturace   výroba   stonek   mrtvice   užití   epilepsie   vývar   abytyše Hildegarda   dásně   slezina   ledvin  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)