MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

 

Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do diskuze napsat kdokoliv.

Dávkování jedovatých rostlin, bylin

27.11.2017

Dotaz:

Můj dotaz k dávkování a příp. užití-užívání jedovatých bylin hraničí v naší zemi div ne s kriminalitou. Protože nevládnu cizími jazyky a obsluhou PC natolik, abych mohla hledat nejen v češtině, obracím se s prosbou o odpověď (nebo raději o setkání) na Vás. Nevím o jiném webu než o Vašem bylinkovém, kde jsem našla návod k výrobě tinktury z konvalinky. Na jaře si ji vyrobím - žiju na vsi, v místě s případným delším dojezdem záchranky; dvakrát jsem prodělala kolapsový stav, který patrně souvisel se srdcem (mj. dědičná zátěž).
Zajímá mě řada dalších bylin (Gelsemium sempervirens, Locika virosa, šalvěje - nikoli běžné) aj.) ; o mnohých se leckde dočtu, ovšem jen s varováním o jedovatosti. V životě mohou nastat situace, kdy bych si chtěla vědět rady. Mohla bych se podepsat pod slova "mít, vědět a nikdy nepoužít".
Potíž je v tom, že pokud bych v této chvíli věděla a znala, určitě bych na mailové požádání nikomu informace nedala. Důvody jsou víceré.

Bylo by možné vyhledat Vás a setkat se v Olomouci? Jsem tam často na ošetření zubů a v prosinci mě čeká operační zákrok ve vojenské nemocnici. Nečekám, že se po ev. setkání s Vámi automaticky dozvím vše, co bych chtěla. Ale mohlo by jít o prvotní setkání. Umím čekat; ale hledám už dlouho…
A pokud byste snad mnou hledané info neznal, jistě mi to na rovinu řeknete. Nebo mě nasměrujete na knihy, publikace, lékopisy… ap. info.
Děkuji předem za odpověď, za nadhled a pochopení.
28.11.2017

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Jsou-li nejedovaté alternativy fytoterapie, není důvod experimentovat s jedovatými bylinkami. Z více důvodů bych Vám tak jako tak doporučení na užívání jedovatých bylinek nedal. Bylo by to proti mému přesvědčení a hlavně nechci nikoho ohrozit a "mít to pak na triku".
I tak Vám děkuji za zajímavý nevšední dotaz.

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz

Tagy - štítky:

víno   studené   nálev   zácpa   dna   nachlazení   chřipka   obsažené   žlučník   nemoc   menstruační   Paracelsus   játra   inhalace   zlomenin   artróza   alergie   krk   ovoce   vývar   kolika   játra   osteoporóza   rostlina   houba   užití   dásně   bolest   Avicena   chřipka   ruka   epilepsie   nežádoucí   rýma   pupen   abytyše Hildegarda   olej   zrak   kontraindikace   řídnutí kostí   slezina   vliv   stvol   štítná   Moučka   žaludek   fermentace   odvar   Treben   zalijeme   sušení   pěstování   arteriskleróza   chladné   kojenec   premenstruační   slezina   hemoroid   ateroskleróza   kameny   babské rady   noha   opar   plíseň   hemeroid   krvácení   slinivka   bylinka   Galenos   průjem   jaterní   angína   zápal   děti   kůra   kapsaicin   obsahuje   keř   sirup   čaj   kloub   Podhorná   brnění   hlavy   pijeme   mensturace   účinky   revma   zánět   koupel   nať   kontraindikace   hlas   kořen   vitamin   postup   květ   fytoterapie   mrtvice   zelenina   návod   tinktura   zpracování   stonek   výroba   Janča   nohy   vlas   pálení   zdraví   použití   Váňa   vitamín   neht   kůže   choroba   šlacha   zelina   končetina   strom   střev   horké   horečka   roztroušená   účinek   sběr   Zentrich   metabolismus   využití   teplé   tlak   astma   srdce   písek   kornatění   antibiotik   kvasinky   vřed   bylinná směs   katar   Janča   sval   sliznice   minut   akné   bylina   mateřské   močopudný   migrén   indikace   Mattioli   recept   trávicí   stonek   prášek   viry   list   plísně   Zentrich   komplikace   ledvin  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)