Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinkova zahrada kouzelne bylinky cesky krumlov fotografie adresa oteviraci doba informaceNázev bylinkové zahrady: Kouzelné Bylinky

Otevírací doba:

  • květen, červen, září - sobota a neděle od 10:00 do 18:00.
  • červenec, srpen - každý den od 10:00 do 18:00.

Adresa: Bylinková ulice 269 (bývalá Důlní ulice), Český Krumlov 38101

GPS pozice: 48°48'29.894"N, 14°18'37.497"E

Kontakt: mobil 725 470 330, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://www.kouzelnebylinky.cz/ 

Velikost zahrady: cca. 2x  250x250 metrů, zahrada je v kopcovitém terénu a je dělená na 2 zhruba stejně velké celky, které jsou oddělené cestou

Vstupné: 50 Kč/osobu, 200 Kč skupina s průvodcem

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: bylinková prodejna ano, občerstvení přímo u zahrádky není, je ale hned u zámecké zahrady zámku Český Krumlov (kavárna, restaurace je od Kouzelných bylinek asi 1 km daleko)

Vstup se psem: není vítáno

Bezbariérový přístup: ne (kopcovitý terén, částečně nezpevněné cesty a okolí záhonů)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole:

Naše stručné hodnocení zahrady: dle našeho názoru druhá nejlepší bylinková zahrada v ČR (hned po Kuksu). Návštěvu zahrady doporučujeme.

Pocity ze zahrady a její popis: Zahrada je umístěna na velmi hezkém kopcovitém místě hned u města Český Krumlov. Při návštěvě se můžete kochat tedy nejen bylinkami, ale i výhledem na město samotné. Prostory zahrady jsou členěny na 2 velké části, které jsou oddělené cestičkou.
V části napravo ("pravá zahrada") jsou umístěné bylinky dle toho, na jaký systém v lidském těle mají působit. Dále se zde nachází "babiččina bylinková zahrada" s včelím úlem a několik skleníků. V místě pravé zahrady je obchůdek, kde si můžete zakoupit čaje, sirupy, tinktury, ad.
"Levá zahrada" (z pohledu z kopce) je místo, kde je malý rybníček, cestičky s bylinkovými záhonky, bylinkové divadlo a větší množství (nejen) ovocných stromů a keřů. V době naší návštěvy na levé zahradě panoval čilý stavební ruch. 
Krátce jsme se v zahradě setkali s několika ochotnými pracovníky a hlavně s bylinkářkou Simonou Tancerovou, kterou znáte z pořadu Kouzelné bylinky České televize. Šlo o mimimořádně příjemné setkání s krátkým povykládáním si o vzniku zahrady, jejím pobytu ve Francii v roce 2015 ad.
Na zahradě se nám velmi líbilo jeji včlenění do krajiny a hlavně to, že jsme v ní cítili opravdový zájem o bylinky samotné ze strany tvůrců zahrady a necítili z ní (na rozdíl od jiných zahrad) komerční lobby.  
Jako malé negativum bychom viděli, že "v pravé zahradě" zalaminované informační cedulky s informacemi které byliny jsou na který systém lidského těla vhodné, byly proděravěné, dostala se do nich voda a byly hůře čitelné a rozmoklé. Jde však o malý a snadno odstranitelný nedostatek. 

Datum pulibkování: fotografie zahrady 05/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z května 2016):

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MVDr. Michaela Dvořáková

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

astma   šlacha   využití   teplé   zácpa   mrtvice   sběr   řídnutí kostí   Zentrich   nachlazení   menstruační   pijeme   zalijeme   víno   kolika   opar   užití   tinktura   bylinka   studené   čaj   akné   slezina   osteoporóza   stonek   játra   revma   roztroušená   Galenos   ateroskleróza   slinivka   chřipka   noha   brnění   Váňa   sirup   dna   vitamín   hemoroid   rostlina   kůra   zelina   pálení   fytoterapie   bylinná směs   olej   střev   slezina   abytyše Hildegarda   rýma   močopudný   žlučník   list   mateřské   prášek   stvol   končetina   antibiotik   Treben   odvar   tlak   srdce   kapsaicin   použití   plíseň   Moučka   návod   indikace   ovoce   ledvin   horečka   migrén   pupen   písek   horké   babské rady   nemoc   Mattioli   Zentrich   vřed   hemeroid   hlavy   kvasinky   nať   vývar   kojenec   sliznice   Paracelsus   obsahuje   ruka   minut   arteriskleróza   metabolismus   viry   průjem   játra   květ   alergie   Janča   zelenina   epilepsie   bolest   angína   kontraindikace   kořen   nežádoucí   kornatění   Janča   houba   trávicí   kameny   zlomenin   sušení   kůže   Avicena   žaludek   krvácení   neht   mensturace   artróza   postup   nohy   vitamin   obsažené   fermentace   chladné   koupel   zánět   recept   krk   zrak   chřipka   zdraví   sval   strom   výroba   katar   pěstování   komplikace   děti   choroba   kloub   štítná   vlas   bylina   vliv   keř   nálev   premenstruační   dásně   zápal   plísně   hlas   jaterní   stonek   zpracování   kontraindikace   Podhorná   inhalace  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)