Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinkova zahrada kouzelne bylinky cesky krumlov fotografie adresa oteviraci doba informaceNázev bylinkové zahrady: Kouzelné Bylinky

Otevírací doba:

  • květen, červen, září - sobota a neděle od 10:00 do 18:00.
  • červenec, srpen - každý den od 10:00 do 18:00.

Adresa: Bylinková ulice 269 (bývalá Důlní ulice), Český Krumlov 38101

GPS pozice: 48°48'29.894"N, 14°18'37.497"E

Kontakt: mobil 725 470 330, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://www.kouzelnebylinky.cz/ 

Velikost zahrady: cca. 2x  250x250 metrů, zahrada je v kopcovitém terénu a je dělená na 2 zhruba stejně velké celky, které jsou oddělené cestou

Vstupné: 50 Kč/osobu, 200 Kč skupina s průvodcem

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: bylinková prodejna ano, občerstvení přímo u zahrádky není, je ale hned u zámecké zahrady zámku Český Krumlov (kavárna, restaurace je od Kouzelných bylinek asi 1 km daleko)

Vstup se psem: není vítáno

Bezbariérový přístup: ne (kopcovitý terén, částečně nezpevněné cesty a okolí záhonů)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole:

Naše stručné hodnocení zahrady: dle našeho názoru druhá nejlepší bylinková zahrada v ČR (hned po Kuksu). Návštěvu zahrady doporučujeme.

Pocity ze zahrady a její popis: Zahrada je umístěna na velmi hezkém kopcovitém místě hned u města Český Krumlov. Při návštěvě se můžete kochat tedy nejen bylinkami, ale i výhledem na město samotné. Prostory zahrady jsou členěny na 2 velké části, které jsou oddělené cestičkou.
V části napravo ("pravá zahrada") jsou umístěné bylinky dle toho, na jaký systém v lidském těle mají působit. Dále se zde nachází "babiččina bylinková zahrada" s včelím úlem a několik skleníků. V místě pravé zahrady je obchůdek, kde si můžete zakoupit čaje, sirupy, tinktury, ad.
"Levá zahrada" (z pohledu z kopce) je místo, kde je malý rybníček, cestičky s bylinkovými záhonky, bylinkové divadlo a větší množství (nejen) ovocných stromů a keřů. V době naší návštěvy na levé zahradě panoval čilý stavební ruch. 
Krátce jsme se v zahradě setkali s několika ochotnými pracovníky a hlavně s bylinkářkou Simonou Tancerovou, kterou znáte z pořadu Kouzelné bylinky České televize. Šlo o mimimořádně příjemné setkání s krátkým povykládáním si o vzniku zahrady, jejím pobytu ve Francii v roce 2015 ad.
Na zahradě se nám velmi líbilo jeji včlenění do krajiny a hlavně to, že jsme v ní cítili opravdový zájem o bylinky samotné ze strany tvůrců zahrady a necítili z ní (na rozdíl od jiných zahrad) komerční lobby.  
Jako malé negativum bychom viděli, že "v pravé zahradě" zalaminované informační cedulky s informacemi které byliny jsou na který systém lidského těla vhodné, byly proděravěné, dostala se do nich voda a byly hůře čitelné a rozmoklé. Jde však o malý a snadno odstranitelný nedostatek. 

Datum pulibkování: fotografie zahrady 05/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z května 2016):

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MVDr. Michaela Dvořáková

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

opar   premenstruační   Paracelsus   Zentrich   choroba   prášek   fytoterapie   bolest   pálení   játra   metabolismus   kontraindikace   Janča   Galenos   odvar   hlas   slinivka   rýma   pijeme   olej   pěstování   ovoce   Treben   angína   zelenina   strom   zelina   chladné   kontraindikace   zrak   teplé   obsahuje   kořen   mateřské   šlacha   antibiotik   fermentace   kolika   mensturace   dásně   zalijeme   abytyše Hildegarda   obsažené   trávicí   krk   písek   využití   viry   střev   Janča   list   brnění   tlak   bylinka   ruka   recept   akné   artróza   babské rady   migrén   katar   stonek   pupen   kojenec   stvol   plísně   hemoroid   chřipka   Váňa   žaludek   postup   srdce   Avicena   arteriskleróza   vřed   kůra   nálev   inhalace   návod   tinktura   slezina   chřipka   sběr   osteoporóza   kornatění   zápal   sirup   slezina   kvasinky   výroba   Mattioli   komplikace   zácpa   studené   sušení   ateroskleróza   čaj   rostlina   revma   horké   epilepsie   neht   menstruační   děti   bylina   horečka   vliv   zpracování   houba   Podhorná   kloub   kameny   vitamin   víno   použití   nemoc   sliznice   průjem   minut   stonek   mrtvice   jaterní   astma   nať   kapsaicin   sval   nachlazení   užití   dna   vitamín   zdraví   noha   roztroušená   ledvin   játra   krvácení   štítná   končetina   hemeroid   vývar   močopudný   květ   žlučník   indikace   zánět   řídnutí kostí   nohy   nežádoucí   Moučka   kůže   bylinná směs   hlavy   zlomenin   koupel   plíseň   Zentrich   vlas   alergie   keř  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)