Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinkova zahrada kouzelne bylinky cesky krumlov fotografie adresa oteviraci doba informaceNázev bylinkové zahrady: Kouzelné Bylinky

Otevírací doba:

  • květen, červen, září - sobota a neděle od 10:00 do 18:00.
  • červenec, srpen - každý den od 10:00 do 18:00.

Adresa: Bylinková ulice 269 (bývalá Důlní ulice), Český Krumlov 38101

GPS pozice: 48°48'29.894"N, 14°18'37.497"E

Kontakt: mobil 725 470 330, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://www.kouzelnebylinky.cz/ 

Velikost zahrady: cca. 2x  250x250 metrů, zahrada je v kopcovitém terénu a je dělená na 2 zhruba stejně velké celky, které jsou oddělené cestou

Vstupné: 50 Kč/osobu, 200 Kč skupina s průvodcem

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: bylinková prodejna ano, občerstvení přímo u zahrádky není, je ale hned u zámecké zahrady zámku Český Krumlov (kavárna, restaurace je od Kouzelných bylinek asi 1 km daleko)

Vstup se psem: není vítáno

Bezbariérový přístup: ne (kopcovitý terén, částečně nezpevněné cesty a okolí záhonů)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole:

Naše stručné hodnocení zahrady: dle našeho názoru druhá nejlepší bylinková zahrada v ČR (hned po Kuksu). Návštěvu zahrady doporučujeme.

Pocity ze zahrady a její popis: Zahrada je umístěna na velmi hezkém kopcovitém místě hned u města Český Krumlov. Při návštěvě se můžete kochat tedy nejen bylinkami, ale i výhledem na město samotné. Prostory zahrady jsou členěny na 2 velké části, které jsou oddělené cestičkou.
V části napravo ("pravá zahrada") jsou umístěné bylinky dle toho, na jaký systém v lidském těle mají působit. Dále se zde nachází "babiččina bylinková zahrada" s včelím úlem a několik skleníků. V místě pravé zahrady je obchůdek, kde si můžete zakoupit čaje, sirupy, tinktury, ad.
"Levá zahrada" (z pohledu z kopce) je místo, kde je malý rybníček, cestičky s bylinkovými záhonky, bylinkové divadlo a větší množství (nejen) ovocných stromů a keřů. V době naší návštěvy na levé zahradě panoval čilý stavební ruch. 
Krátce jsme se v zahradě setkali s několika ochotnými pracovníky a hlavně s bylinkářkou Simonou Tancerovou, kterou znáte z pořadu Kouzelné bylinky České televize. Šlo o mimimořádně příjemné setkání s krátkým povykládáním si o vzniku zahrady, jejím pobytu ve Francii v roce 2015 ad.
Na zahradě se nám velmi líbilo jeji včlenění do krajiny a hlavně to, že jsme v ní cítili opravdový zájem o bylinky samotné ze strany tvůrců zahrady a necítili z ní (na rozdíl od jiných zahrad) komerční lobby.  
Jako malé negativum bychom viděli, že "v pravé zahradě" zalaminované informační cedulky s informacemi které byliny jsou na který systém lidského těla vhodné, byly proděravěné, dostala se do nich voda a byly hůře čitelné a rozmoklé. Jde však o malý a snadno odstranitelný nedostatek. 

Datum pulibkování: fotografie zahrady 05/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z května 2016):

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MVDr. Michaela Dvořáková

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

obsažené   stvol   sběr   pěstování   žaludek   strom   vitamin   chřipka   slezina   sliznice   Zentrich   ledvin   artróza   kůže   pupen   kornatění   obsahuje   zelina   metabolismus   kořen   kůra   premenstruační   Podhorná   žlučník   zrak   Avicena   děti   vřed   zlomenin   astma   pálení   houba   fytoterapie   kapsaicin   studené   minut   nálev   kontraindikace   fermentace   Váňa   rýma   angína   průjem   ateroskleróza   použití   krk   Paracelsus   vliv   kloub   indikace   hemoroid   užití   zánět   odvar   zdraví   končetina   kameny   využití   játra   teplé   Treben   mateřské   písek   trávicí   kvasinky   Janča   mensturace   Galenos   prášek   kolika   vývar   ruka   katar   bolest   alergie   bylinka   menstruační   horečka   víno   olej   vitamín   recept   migrén   střev   dna   plísně   zalijeme   hlavy   nachlazení   slezina   zácpa   brnění   kontraindikace   močopudný   koupel   noha   neht   kojenec   Mattioli   Janča   ovoce   dásně   viry   šlacha   hemeroid   babské rady   roztroušená   nať   sval   mrtvice   antibiotik   opar   revma   osteoporóza   nemoc   krvácení   srdce   nohy   výroba   bylina   nežádoucí   keř   list   akné   stonek   hlas   tinktura   plíseň   Moučka   tlak   epilepsie   abytyše Hildegarda   pijeme   Zentrich   vlas   chladné   štítná   jaterní   játra   chřipka   inhalace   zápal   řídnutí kostí   zpracování   zelenina   sušení   květ   postup   komplikace   návod   horké   sirup   slinivka   stonek   rostlina   bylinná směs   arteriskleróza   choroba   čaj  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)