MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

bylinkova zahrada kouzelne bylinky cesky krumlov fotografie adresa oteviraci doba informaceNázev bylinkové zahrady: Kouzelné Bylinky

Otevírací doba:

  • květen, červen, září - sobota a neděle od 10:00 do 18:00.
  • červenec, srpen - každý den od 10:00 do 18:00.

Adresa: Bylinková ulice 269 (bývalá Důlní ulice), Český Krumlov 38101

GPS pozice: 48°48'29.894"N, 14°18'37.497"E

Kontakt: mobil 725 470 330, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://www.kouzelnebylinky.cz/ 

Velikost zahrady: cca. 2x  250x250 metrů, zahrada je v kopcovitém terénu a je dělená na 2 zhruba stejně velké celky, které jsou oddělené cestou

Vstupné: 50 Kč/osobu, 200 Kč skupina s průvodcem

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: bylinková prodejna ano, občerstvení přímo u zahrádky není, je ale hned u zámecké zahrady zámku Český Krumlov (kavárna, restaurace je od Kouzelných bylinek asi 1 km daleko)

Vstup se psem: není vítáno

Bezbariérový přístup: ne (kopcovitý terén, částečně nezpevněné cesty a okolí záhonů)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole:

Naše stručné hodnocení zahrady: dle našeho názoru druhá nejlepší bylinková zahrada v ČR (hned po Kuksu). Návštěvu zahrady doporučujeme.

Pocity ze zahrady a její popis: Zahrada je umístěna na velmi hezkém kopcovitém místě hned u města Český Krumlov. Při návštěvě se můžete kochat tedy nejen bylinkami, ale i výhledem na město samotné. Prostory zahrady jsou členěny na 2 velké části, které jsou oddělené cestičkou.
V části napravo ("pravá zahrada") jsou umístěné bylinky dle toho, na jaký systém v lidském těle mají působit. Dále se zde nachází "babiččina bylinková zahrada" s včelím úlem a několik skleníků. V místě pravé zahrady je obchůdek, kde si můžete zakoupit čaje, sirupy, tinktury, ad.
"Levá zahrada" (z pohledu z kopce) je místo, kde je malý rybníček, cestičky s bylinkovými záhonky, bylinkové divadlo a větší množství (nejen) ovocných stromů a keřů. V době naší návštěvy na levé zahradě panoval čilý stavební ruch. 
Krátce jsme se v zahradě setkali s několika ochotnými pracovníky a hlavně s bylinkářkou Simonou Tancerovou, kterou znáte z pořadu Kouzelné bylinky České televize. Šlo o mimimořádně příjemné setkání s krátkým povykládáním si o vzniku zahrady, jejím pobytu ve Francii v roce 2015 ad.
Na zahradě se nám velmi líbilo jeji včlenění do krajiny a hlavně to, že jsme v ní cítili opravdový zájem o bylinky samotné ze strany tvůrců zahrady a necítili z ní (na rozdíl od jiných zahrad) komerční lobby.  
Jako malé negativum bychom viděli, že "v pravé zahradě" zalaminované informační cedulky s informacemi které byliny jsou na který systém lidského těla vhodné, byly proděravěné, dostala se do nich voda a byly hůře čitelné a rozmoklé. Jde však o malý a snadno odstranitelný nedostatek. 

Datum pulibkování: fotografie zahrady 05/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z května 2016):

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MVDr. Michaela Dvořáková

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz

Tagy - štítky:

šlacha   slinivka   chřipka   hlavy   nálev   angína   bylina   strom   jaterní   tinktura   dna   inhalace   prášek   kontraindikace   víno   brnění   astma   Zentrich   zelina   kořen   žlučník   střev   Avicena   komplikace   kornatění   řídnutí kostí   vitamin   horečka   obsahuje   pupen   kloub   děti   recept   pijeme   alergie   vřed   chladné   hemoroid   hlas   artróza   účinky   kolika   Treben   Moučka   ateroskleróza   účinek   list   bolest   vlas   keř   nemoc   Váňa   hemeroid   mensturace   krk   migrén   nežádoucí   dásně   výroba   stonek   indikace   Mattioli   čaj   žaludek   ovoce   minut   noha   koupel   končetina   vitamín   bylinka   sval   využití   játra   bylinná směs   revma   slezina   zalijeme   návod   průjem   viry   květ   postup   mrtvice   zlomenin   odvar   stonek   Podhorná   krvácení   chřipka   vývar   sběr   sirup   pěstování   plíseň   osteoporóza   slezina   nohy   babské rady   teplé   nachlazení   epilepsie   játra   ruka   rýma   zelenina   Paracelsus   zpracování   nať   fermentace   olej   arteriskleróza   Janča   písek   užití   antibiotik   stvol   kameny   vliv   metabolismus   houba   sliznice   kojenec   choroba   plísně   štítná   kvasinky   roztroušená   menstruační   katar   ledvin   sušení   kůra   akné   zápal   zácpa   opar   kontraindikace   studené   zánět   mateřské   obsažené   premenstruační   zdraví   horké   Galenos   abytyše Hildegarda   kůže   trávicí   pálení   srdce   zrak   rostlina   použití   kapsaicin   tlak   močopudný   Janča   neht   Zentrich   fytoterapie  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)