MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

bylinkova zahrada kouzelne bylinky cesky krumlov fotografie adresa oteviraci doba informaceNázev bylinkové zahrady: Kouzelné Bylinky

Otevírací doba:

  • květen, červen, září - sobota a neděle od 10:00 do 18:00.
  • červenec, srpen - každý den od 10:00 do 18:00.

Adresa: Bylinková ulice 269 (bývalá Důlní ulice), Český Krumlov 38101

GPS pozice: 48°48'29.894"N, 14°18'37.497"E

Kontakt: mobil 725 470 330, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://www.kouzelnebylinky.cz/ 

Velikost zahrady: cca. 2x  250x250 metrů, zahrada je v kopcovitém terénu a je dělená na 2 zhruba stejně velké celky, které jsou oddělené cestou

Vstupné: 50 Kč/osobu, 200 Kč skupina s průvodcem

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: bylinková prodejna ano, občerstvení přímo u zahrádky není, je ale hned u zámecké zahrady zámku Český Krumlov (kavárna, restaurace je od Kouzelných bylinek asi 1 km daleko)

Vstup se psem: není vítáno

Bezbariérový přístup: ne (kopcovitý terén, částečně nezpevněné cesty a okolí záhonů)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole:

Naše stručné hodnocení zahrady: dle našeho názoru druhá nejlepší bylinková zahrada v ČR (hned po Kuksu). Návštěvu zahrady doporučujeme.

Pocity ze zahrady a její popis: Zahrada je umístěna na velmi hezkém kopcovitém místě hned u města Český Krumlov. Při návštěvě se můžete kochat tedy nejen bylinkami, ale i výhledem na město samotné. Prostory zahrady jsou členěny na 2 velké části, které jsou oddělené cestičkou.
V části napravo ("pravá zahrada") jsou umístěné bylinky dle toho, na jaký systém v lidském těle mají působit. Dále se zde nachází "babiččina bylinková zahrada" s včelím úlem a několik skleníků. V místě pravé zahrady je obchůdek, kde si můžete zakoupit čaje, sirupy, tinktury, ad.
"Levá zahrada" (z pohledu z kopce) je místo, kde je malý rybníček, cestičky s bylinkovými záhonky, bylinkové divadlo a větší množství (nejen) ovocných stromů a keřů. V době naší návštěvy na levé zahradě panoval čilý stavební ruch. 
Krátce jsme se v zahradě setkali s několika ochotnými pracovníky a hlavně s bylinkářkou Simonou Tancerovou, kterou znáte z pořadu Kouzelné bylinky České televize. Šlo o mimimořádně příjemné setkání s krátkým povykládáním si o vzniku zahrady, jejím pobytu ve Francii v roce 2015 ad.
Na zahradě se nám velmi líbilo jeji včlenění do krajiny a hlavně to, že jsme v ní cítili opravdový zájem o bylinky samotné ze strany tvůrců zahrady a necítili z ní (na rozdíl od jiných zahrad) komerční lobby.  
Jako malé negativum bychom viděli, že "v pravé zahradě" zalaminované informační cedulky s informacemi které byliny jsou na který systém lidského těla vhodné, byly proděravěné, dostala se do nich voda a byly hůře čitelné a rozmoklé. Jde však o malý a snadno odstranitelný nedostatek. 

Datum pulibkování: fotografie zahrady 05/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z května 2016):

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MVDr. Michaela Dvořáková

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz

Tagy - štítky:

močopudný   návod   Galenos   využití   kapsaicin   bylinka   kůra   srdce   trávicí   fytoterapie   vitamín   keř   sběr   sliznice   Treben   zelenina   brnění   zalijeme   katar   Zentrich   dásně   průjem   postup   hlas   houba   nachlazení   krk   akné   odvar   užití   noha   zdraví   tinktura   tlak   plísně   migrén   sval   antibiotik   písek   indikace   sirup   kontraindikace   zápal   bylina   metabolismus   choroba   stonek   horké   artróza   pupen   pálení   rostlina   pijeme   pěstování   plíseň   obsahuje   ateroskleróza   kojenec   koupel   ruka   epilepsie   studené   jaterní   bolest   kvasinky   rýma   mrtvice   nať   zlomenin   Váňa   zácpa   vývar   Paracelsus   bylinná směs   chřipka   nemoc   Avicena   ledvin   stvol   hlavy   ovoce   žaludek   vlas   menstruační   nežádoucí   strom   abytyše Hildegarda   kloub   Janča   prášek   babské rady   účinky   žlučník   chladné   květ   zelina   víno   slezina   komplikace   kontraindikace   premenstruační   osteoporóza   nálev   stonek   Moučka   mateřské   teplé   játra   vliv   slezina   dna   horečka   zrak   výroba   mensturace   list   vitamin   nohy   kornatění   kameny   játra   použití   účinek   řídnutí kostí   kolika   Zentrich   kořen   slinivka   krvácení   Janča   recept   vřed   neht   sušení   olej   viry   minut   angína   revma   zánět   čaj   šlacha   zpracování   inhalace   obsažené   kůže   chřipka   opar   arteriskleróza   Podhorná   děti   roztroušená   astma   fermentace   střev   hemoroid   hemeroid   končetina   alergie   Mattioli   štítná  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)