Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinkova zahrada kouzelne bylinky cesky krumlov fotografie adresa oteviraci doba informaceNázev bylinkové zahrady: Kouzelné Bylinky

Otevírací doba:

  • květen, červen, září - sobota a neděle od 10:00 do 18:00.
  • červenec, srpen - každý den od 10:00 do 18:00.

Adresa: Bylinková ulice 269 (bývalá Důlní ulice), Český Krumlov 38101

GPS pozice: 48°48'29.894"N, 14°18'37.497"E

Kontakt: mobil 725 470 330, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://www.kouzelnebylinky.cz/ 

Velikost zahrady: cca. 2x  250x250 metrů, zahrada je v kopcovitém terénu a je dělená na 2 zhruba stejně velké celky, které jsou oddělené cestou

Vstupné: 50 Kč/osobu, 200 Kč skupina s průvodcem

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: bylinková prodejna ano, občerstvení přímo u zahrádky není, je ale hned u zámecké zahrady zámku Český Krumlov (kavárna, restaurace je od Kouzelných bylinek asi 1 km daleko)

Vstup se psem: není vítáno

Bezbariérový přístup: ne (kopcovitý terén, částečně nezpevněné cesty a okolí záhonů)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole:

Naše stručné hodnocení zahrady: dle našeho názoru druhá nejlepší bylinková zahrada v ČR (hned po Kuksu). Návštěvu zahrady doporučujeme.

Pocity ze zahrady a její popis: Zahrada je umístěna na velmi hezkém kopcovitém místě hned u města Český Krumlov. Při návštěvě se můžete kochat tedy nejen bylinkami, ale i výhledem na město samotné. Prostory zahrady jsou členěny na 2 velké části, které jsou oddělené cestičkou.
V části napravo ("pravá zahrada") jsou umístěné bylinky dle toho, na jaký systém v lidském těle mají působit. Dále se zde nachází "babiččina bylinková zahrada" s včelím úlem a několik skleníků. V místě pravé zahrady je obchůdek, kde si můžete zakoupit čaje, sirupy, tinktury, ad.
"Levá zahrada" (z pohledu z kopce) je místo, kde je malý rybníček, cestičky s bylinkovými záhonky, bylinkové divadlo a větší množství (nejen) ovocných stromů a keřů. V době naší návštěvy na levé zahradě panoval čilý stavební ruch. 
Krátce jsme se v zahradě setkali s několika ochotnými pracovníky a hlavně s bylinkářkou Simonou Tancerovou, kterou znáte z pořadu Kouzelné bylinky České televize. Šlo o mimimořádně příjemné setkání s krátkým povykládáním si o vzniku zahrady, jejím pobytu ve Francii v roce 2015 ad.
Na zahradě se nám velmi líbilo jeji včlenění do krajiny a hlavně to, že jsme v ní cítili opravdový zájem o bylinky samotné ze strany tvůrců zahrady a necítili z ní (na rozdíl od jiných zahrad) komerční lobby.  
Jako malé negativum bychom viděli, že "v pravé zahradě" zalaminované informační cedulky s informacemi které byliny jsou na který systém lidského těla vhodné, byly proděravěné, dostala se do nich voda a byly hůře čitelné a rozmoklé. Jde však o malý a snadno odstranitelný nedostatek. 

Datum pulibkování: fotografie zahrady 05/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z května 2016):

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MVDr. Michaela Dvořáková

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

menstruační   abytyše Hildegarda   antibiotik   průjem   žlučník   fytoterapie   pupen   horečka   zlomenin   obsahuje   zdraví   kvasinky   močopudný   Janča   kapsaicin   hemoroid   štítná   čaj   choroba   nachlazení   chřipka   užití   dásně   roztroušená   koupel   nežádoucí   nemoc   květ   kornatění   tinktura   sušení   ledvin   písek   zelina   houba   kameny   plísně   Zentrich   obsažené   vlas   komplikace   migrén   metabolismus   Zentrich   Galenos   víno   indikace   akné   opar   rostlina   vitamin   pěstování   prášek   kůže   postup   návod   tlak   nať   chřipka   minut   chladné   ateroskleróza   katar   nálev   sliznice   zápal   stonek   hemeroid   slezina   vřed   slinivka   astma   ovoce   srdce   játra   zánět   brnění   kloub   použití   premenstruační   viry   keř   stonek   Podhorná   využití   rýma   kojenec   krk   výroba   slezina   šlacha   osteoporóza   Treben   zelenina   sběr   Janča   zpracování   fermentace   hlas   vitamín   teplé   angína   dna   Mattioli   mrtvice   vliv   řídnutí kostí   strom   nohy   stvol   hlavy   revma   žaludek   bylinná směs   recept   končetina   neht   Avicena   bylinka   arteriskleróza   zrak   studené   olej   trávicí   artróza   ruka   játra   sirup   střev   Paracelsus   Moučka   sval   mateřské   kůra   děti   zácpa   kolika   vývar   pálení   krvácení   babské rady   plíseň   noha   kontraindikace   bylina   kontraindikace   bolest   pijeme   epilepsie   Váňa   alergie   horké   jaterní   inhalace   list   mensturace   kořen   zalijeme   odvar  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)