Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinkova zahrada kouzelne bylinky cesky krumlov fotografie adresa oteviraci doba informaceNázev bylinkové zahrady: Kouzelné Bylinky

Otevírací doba:

  • květen, červen, září - sobota a neděle od 10:00 do 18:00.
  • červenec, srpen - každý den od 10:00 do 18:00.

Adresa: Bylinková ulice 269 (bývalá Důlní ulice), Český Krumlov 38101

GPS pozice: 48°48'29.894"N, 14°18'37.497"E

Kontakt: mobil 725 470 330, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://www.kouzelnebylinky.cz/ 

Velikost zahrady: cca. 2x  250x250 metrů, zahrada je v kopcovitém terénu a je dělená na 2 zhruba stejně velké celky, které jsou oddělené cestou

Vstupné: 50 Kč/osobu, 200 Kč skupina s průvodcem

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: bylinková prodejna ano, občerstvení přímo u zahrádky není, je ale hned u zámecké zahrady zámku Český Krumlov (kavárna, restaurace je od Kouzelných bylinek asi 1 km daleko)

Vstup se psem: není vítáno

Bezbariérový přístup: ne (kopcovitý terén, částečně nezpevněné cesty a okolí záhonů)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole:

Naše stručné hodnocení zahrady: dle našeho názoru druhá nejlepší bylinková zahrada v ČR (hned po Kuksu). Návštěvu zahrady doporučujeme.

Pocity ze zahrady a její popis: Zahrada je umístěna na velmi hezkém kopcovitém místě hned u města Český Krumlov. Při návštěvě se můžete kochat tedy nejen bylinkami, ale i výhledem na město samotné. Prostory zahrady jsou členěny na 2 velké části, které jsou oddělené cestičkou.
V části napravo ("pravá zahrada") jsou umístěné bylinky dle toho, na jaký systém v lidském těle mají působit. Dále se zde nachází "babiččina bylinková zahrada" s včelím úlem a několik skleníků. V místě pravé zahrady je obchůdek, kde si můžete zakoupit čaje, sirupy, tinktury, ad.
"Levá zahrada" (z pohledu z kopce) je místo, kde je malý rybníček, cestičky s bylinkovými záhonky, bylinkové divadlo a větší množství (nejen) ovocných stromů a keřů. V době naší návštěvy na levé zahradě panoval čilý stavební ruch. 
Krátce jsme se v zahradě setkali s několika ochotnými pracovníky a hlavně s bylinkářkou Simonou Tancerovou, kterou znáte z pořadu Kouzelné bylinky České televize. Šlo o mimimořádně příjemné setkání s krátkým povykládáním si o vzniku zahrady, jejím pobytu ve Francii v roce 2015 ad.
Na zahradě se nám velmi líbilo jeji včlenění do krajiny a hlavně to, že jsme v ní cítili opravdový zájem o bylinky samotné ze strany tvůrců zahrady a necítili z ní (na rozdíl od jiných zahrad) komerční lobby.  
Jako malé negativum bychom viděli, že "v pravé zahradě" zalaminované informační cedulky s informacemi které byliny jsou na který systém lidského těla vhodné, byly proděravěné, dostala se do nich voda a byly hůře čitelné a rozmoklé. Jde však o malý a snadno odstranitelný nedostatek. 

Datum pulibkování: fotografie zahrady 05/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z května 2016):

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MVDr. Michaela Dvořáková

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

Janča   průjem   zápal   nežádoucí   sběr   obsahuje   Treben   ruka   Váňa   tlak   recept   babské rady   žlučník   sušení   zánět   list   angína   Moučka   fytoterapie   vývar   nálev   Zentrich   použití   plísně   indikace   studené   Galenos   vitamín   premenstruační   mensturace   noha   kontraindikace   metabolismus   chřipka   vlas   katar   chřipka   viry   mateřské   plíseň   střev   hemoroid   fermentace   stonek   alergie   sirup   horké   menstruační   Janča   teplé   epilepsie   víno   játra   zdraví   dásně   slezina   kornatění   artróza   kořen   Podhorná   mrtvice   hemeroid   bolest   pěstování   komplikace   neht   výroba   ovoce   využití   kapsaicin   Avicena   revma   řídnutí kostí   osteoporóza   migrén   odvar   roztroušená   štítná   krvácení   astma   ateroskleróza   vitamin   kolika   ledvin   zlomenin   močopudný   sliznice   minut   děti   srdce   prášek   abytyše Hildegarda   inhalace   zrak   zelina   trávicí   hlavy   jaterní   koupel   čaj   hlas   kůže   vřed   obsažené   pupen   návod   arteriskleróza   žaludek   strom   krk   Mattioli   opar   kojenec   bylinka   choroba   kůra   olej   sval   tinktura   játra   šlacha   houba   bylinná směs   kloub   brnění   písek   stonek   kameny   chladné   keř   Zentrich   kvasinky   užití   rýma   antibiotik   zalijeme   postup   vliv   nachlazení   zelenina   nemoc   květ   zácpa   horečka   akné   pálení   nať   slezina   bylina   rostlina   Paracelsus   slinivka   pijeme   kontraindikace   dna   končetina   zpracování   stvol   nohy  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)