Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinkova zahrada brno centrum lecivych rostlin lekarske fakulty masarykovy univerzity fotografie adresa oteviraci doba informaceNázev bylinkové zahrady: Centrum léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

Otevírací doba:

  • květen-září
    • po, út, čt, pá 9-15 hod. 
    • st - 9-18

Adresa: Údolní 74, Brno

GPS pozice: 49°12'3.656"N, 16°35'0.274"E

Kontakt:  mobil 733 149 050, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://www.med.muni.cz/medplant/ 

Velikost zahrady: asi 100x400 metrů

Vstupné: 0 Kč (volně přístupná)

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: obchod s živými rostlinami bylin ano (na místě je zahradnictví), občerstvení v nedalekém okolí (asi 50 metrů od zahrady je restaurace)
V době výstav se na místě prodávají bylinné přípravky ( www.leciverostliny.com ). 

Vstup se psem: nevíme

Bezbariérový přístup: ano (cesta k zahradě je z ulice, mírně do kopečka, pro osoby na invalidním vozíku bychom doporučovali doprovod)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole:

Naše stručné hodnocení a postřehy ze zahrady: zahrada obdélníkového tvaru na hezkém relativně klidném místě na okraji města s velkým množstvím přehledných záhonů. Toto místo je ze dvou stran olemované vysokými stromy. Zahrada působí udržovaně, popisky rostlin jsou přehledné s uvedením, která část rostliny se využívá k fytoterapeutickým účelům, komplexní popisy některých rostlin jsou na vysokých tyčích, takže není nutné se k nim shýbat. Uspořádání záhonů je přehledné. Myslí se i na možnost posezení ve stínu pro návštěvníky. V zahradě jsem se cítil velmi dobře a líbilo se mi v ní. Její návštěvu doporučuji.

Pocity ze zahrady a její komplexnější popis: Centrum léčivých rostlin je speciální botanickou zahradou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Zaměřuje se na nekomerční pěstování léčivých rostlin pro výzkum, výuku a vzdělávání. Tato zahrada je na klidném okrajovém místě Brna. Je členěna na větší množství přístupných (a průchozích) záhonů, mezi kterými vedou vcelku široké cestičky. V zadní části zahrady je umístěna pergola, která stíní bylinám, jenž nesnáší přímé slunce.
V zahradě je obecně velmi pestrá úžasně vonící bylinná směsice. Je tu velké množství laviček a viděl jsem zde i ženu s kočárkem a dětmi, která seděla pod stromy na trávě. Je tedy zřejmé, že lidé toto místo vyhledávají nejen kvůli bylinkám, ale i kvůli tomu, aby si v klidu odpočinuli na hezkém místě. 
V zahradě se nachází i nepřístupný skleník a je zde možnost použít WC v technické bílé budově nedaleko vstupu na pozemek. Uprostřed zahrady je malé oplocené místo, ve kterém je možné rostliny koupit (soukromé zahradnictví). 

Datum  pulibkování: fotografie zahrady 06/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z května 2016): 

 

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

hlas   abytyše Hildegarda   viry   bylinka   osteoporóza   premenstruační   chladné   tinktura   zrak   kameny   trávicí   Janča   užití   hemoroid   nať   nachlazení   stonek   angína   hemeroid   děti   ruka   vlas   využití   sliznice   nemoc   průjem   horké   srdce   inhalace   mrtvice   játra   šlacha   krvácení   rostlina   Galenos   slinivka   babské rady   strom   bylinná směs   epilepsie   pálení   sirup   zdraví   slezina   hlavy   vitamin   opar   použití   kojenec   kontraindikace   bylina   Váňa   Avicena   plíseň   žaludek   pijeme   stvol   zelenina   dásně   nohy   bolest   tlak   čaj   vliv   játra   žlučník   chřipka   jaterní   plísně   ateroskleróza   štítná   list   komplikace   ovoce   Moučka   sval   sušení   fermentace   Mattioli   Janča   nálev   slezina   revma   choroba   písek   astma   zánět   minut   výroba   kůže   kornatění   nežádoucí   metabolismus   kloub   kořen   neht   kůra   řídnutí kostí   krk   katar   olej   končetina   recept   močopudný   pupen   indikace   Zentrich   horečka   zalijeme   Paracelsus   zlomenin   pěstování   chřipka   vývar   dna   Zentrich   keř   alergie   fytoterapie   arteriskleróza   migrén   mensturace   víno   obsahuje   akné   vřed   houba   studené   Podhorná   ledvin   sběr   vitamín   kapsaicin   roztroušená   zácpa   kolika   postup   mateřské   stonek   rýma   střev   antibiotik   koupel   zpracování   odvar   teplé   zápal   prášek   noha   zelina   kvasinky   menstruační   Treben   kontraindikace   brnění   artróza   obsažené   návod   květ  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)