MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

bylinkova zahrada brno centrum lecivych rostlin lekarske fakulty masarykovy univerzity fotografie adresa oteviraci doba informaceNázev bylinkové zahrady: Centrum léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

Otevírací doba:

  • květen-září
    • po, út, čt, pá 9-15 hod. 
    • st - 9-18

Adresa: Údolní 74, Brno

GPS pozice: 49°12'3.656"N, 16°35'0.274"E

Kontakt:  mobil 733 149 050, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://www.med.muni.cz/medplant/ 

Velikost zahrady: asi 100x400 metrů

Vstupné: 0 Kč (volně přístupná)

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: obchod s živými rostlinami bylin ano (na místě je zahradnictví), občerstvení v nedalekém okolí (asi 50 metrů od zahrady je restaurace)
V době výstav se na místě prodávají bylinné přípravky ( www.leciverostliny.com ). 

Vstup se psem: nevíme

Bezbariérový přístup: ano (cesta k zahradě je z ulice, mírně do kopečka, pro osoby na invalidním vozíku bychom doporučovali doprovod)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole:

Naše stručné hodnocení a postřehy ze zahrady: zahrada obdélníkového tvaru na hezkém relativně klidném místě na okraji města s velkým množstvím přehledných záhonů. Toto místo je ze dvou stran olemované vysokými stromy. Zahrada působí udržovaně, popisky rostlin jsou přehledné s uvedením, která část rostliny se využívá k fytoterapeutickým účelům, komplexní popisy některých rostlin jsou na vysokých tyčích, takže není nutné se k nim shýbat. Uspořádání záhonů je přehledné. Myslí se i na možnost posezení ve stínu pro návštěvníky. V zahradě jsem se cítil velmi dobře a líbilo se mi v ní. Její návštěvu doporučuji.

Pocity ze zahrady a její komplexnější popis: Centrum léčivých rostlin je speciální botanickou zahradou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Zaměřuje se na nekomerční pěstování léčivých rostlin pro výzkum, výuku a vzdělávání. Tato zahrada je na klidném okrajovém místě Brna. Je členěna na větší množství přístupných (a průchozích) záhonů, mezi kterými vedou vcelku široké cestičky. V zadní části zahrady je umístěna pergola, která stíní bylinám, jenž nesnáší přímé slunce.
V zahradě je obecně velmi pestrá úžasně vonící bylinná směsice. Je tu velké množství laviček a viděl jsem zde i ženu s kočárkem a dětmi, která seděla pod stromy na trávě. Je tedy zřejmé, že lidé toto místo vyhledávají nejen kvůli bylinkám, ale i kvůli tomu, aby si v klidu odpočinuli na hezkém místě. 
V zahradě se nachází i nepřístupný skleník a je zde možnost použít WC v technické bílé budově nedaleko vstupu na pozemek. Uprostřed zahrady je malé oplocené místo, ve kterém je možné rostliny koupit (soukromé zahradnictví). 

Datum  pulibkování: fotografie zahrady 06/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z května 2016): 

 

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz

Tagy - štítky:

návod   kvasinky   pijeme   trávicí   odvar   stvol   osteoporóza   zápal   končetina   postup   teplé   hemoroid   pěstování   jaterní   Janča   Paracelsus   víno   recept   nachlazení   kolika   nežádoucí   houba   vitamin   mrtvice   močopudný   artróza   kornatění   viry   migrén   vliv   revma   stonek   květ   mensturace   nať   choroba   srdce   roztroušená   střev   katar   bylina   angína   pupen   krk   Mattioli   horké   rostlina   kůra   použití   studené   játra   kořen   slezina   hlavy   využití   bylinná směs   list   kůže   brnění   indikace   dna   alergie   průjem   kloub   ateroskleróza   bylinka   Galenos   strom   ruka   ledvin   chřipka   inhalace   zelina   štítná   horečka   vývar   nemoc   kojenec   komplikace   sliznice   mateřské   koupel   Váňa   minut   sirup   Avicena   metabolismus   kontraindikace   žaludek   řídnutí kostí   Podhorná   játra   vřed   dásně   kameny   menstruační   neht   děti   šlacha   plísně   astma   Treben   kapsaicin   Janča   žlučník   babské rady   zácpa   plíseň   olej   ovoce   zdraví   chřipka   zrak   epilepsie   nohy   sběr   antibiotik   zpracování   pálení   abytyše Hildegarda   písek   nálev   krvácení   tinktura   vlas   sušení   výroba   arteriskleróza   akné   bolest   keř   hlas   slezina   čaj   hemeroid   účinek   stonek   obsahuje   zalijeme   rýma   zelenina   fytoterapie   zánět   obsažené   fermentace   chladné   účinky   užití   premenstruační   vitamín   kontraindikace   tlak   Moučka   sval   zlomenin   prášek   Zentrich   slinivka   Zentrich   opar   noha  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)