MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

bylinkova zahrada brno centrum lecivych rostlin lekarske fakulty masarykovy univerzity fotografie adresa oteviraci doba informaceNázev bylinkové zahrady: Centrum léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

Otevírací doba:

  • květen-září
    • po, út, čt, pá 9-15 hod. 
    • st - 9-18

Adresa: Údolní 74, Brno

GPS pozice: 49°12'3.656"N, 16°35'0.274"E

Kontakt:  mobil 733 149 050, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://www.med.muni.cz/medplant/ 

Velikost zahrady: asi 100x400 metrů

Vstupné: 0 Kč (volně přístupná)

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: obchod s živými rostlinami bylin ano (na místě je zahradnictví), občerstvení v nedalekém okolí (asi 50 metrů od zahrady je restaurace)
V době výstav se na místě prodávají bylinné přípravky ( www.leciverostliny.com ). 

Vstup se psem: nevíme

Bezbariérový přístup: ano (cesta k zahradě je z ulice, mírně do kopečka, pro osoby na invalidním vozíku bychom doporučovali doprovod)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole:

Naše stručné hodnocení a postřehy ze zahrady: zahrada obdélníkového tvaru na hezkém relativně klidném místě na okraji města s velkým množstvím přehledných záhonů. Toto místo je ze dvou stran olemované vysokými stromy. Zahrada působí udržovaně, popisky rostlin jsou přehledné s uvedením, která část rostliny se využívá k fytoterapeutickým účelům, komplexní popisy některých rostlin jsou na vysokých tyčích, takže není nutné se k nim shýbat. Uspořádání záhonů je přehledné. Myslí se i na možnost posezení ve stínu pro návštěvníky. V zahradě jsem se cítil velmi dobře a líbilo se mi v ní. Její návštěvu doporučuji.

Pocity ze zahrady a její komplexnější popis: Centrum léčivých rostlin je speciální botanickou zahradou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Zaměřuje se na nekomerční pěstování léčivých rostlin pro výzkum, výuku a vzdělávání. Tato zahrada je na klidném okrajovém místě Brna. Je členěna na větší množství přístupných (a průchozích) záhonů, mezi kterými vedou vcelku široké cestičky. V zadní části zahrady je umístěna pergola, která stíní bylinám, jenž nesnáší přímé slunce.
V zahradě je obecně velmi pestrá úžasně vonící bylinná směsice. Je tu velké množství laviček a viděl jsem zde i ženu s kočárkem a dětmi, která seděla pod stromy na trávě. Je tedy zřejmé, že lidé toto místo vyhledávají nejen kvůli bylinkám, ale i kvůli tomu, aby si v klidu odpočinuli na hezkém místě. 
V zahradě se nachází i nepřístupný skleník a je zde možnost použít WC v technické bílé budově nedaleko vstupu na pozemek. Uprostřed zahrady je malé oplocené místo, ve kterém je možné rostliny koupit (soukromé zahradnictví). 

Datum  pulibkování: fotografie zahrady 06/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z května 2016): 

 

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

trávicí   akné   sirup   vitamin   dásně   tinktura   babské rady   koupel   studené   rýma   chřipka   zánět   kvasinky   nohy   Janča   zlomenin   kameny   minut   žlučník   postup   bylinka   mateřské   fermentace   keř   kůra   alergie   slinivka   list   nemoc   vřed   rostlina   víno   opar   plíseň   plísně   zrak   hemoroid   horké   pupen   návod   vývar   hemeroid   odvar   bylinná směs   nálev   migrén   děti   účinek   zdraví   choroba   prášek   viry   zácpa   obsahuje   tlak   sušení   žaludek   nachlazení   srdce   stonek   Podhorná   využití   užití   pěstování   neht   katar   ledvin   zelina   teplé   chřipka   mensturace   Paracelsus   písek   ruka   pijeme   kojenec   mrtvice   artróza   Galenos   kloub   zpracování   štítná   pálení   účinky   ovoce   antibiotik   Zentrich   slezina   sběr   čaj   houba   zalijeme   arteriskleróza   játra   krk   inhalace   nať   Mattioli   noha   bylina   ateroskleróza   zápal   krvácení   vitamín   premenstruační   Janča   končetina   řídnutí kostí   hlavy   střev   kolika   Váňa   průjem   fytoterapie   vlas   slezina   osteoporóza   šlacha   recept   revma   Moučka   obsažené   kontraindikace   vliv   stvol   kontraindikace   močopudný   Zentrich   roztroušená   kůže   Avicena   stonek   chladné   květ   astma   horečka   jaterní   kornatění   kapsaicin   zelenina   použití   Treben   olej   epilepsie   abytyše Hildegarda   kořen   dna   strom   komplikace   sval   brnění   výroba   nežádoucí   menstruační   indikace   metabolismus   sliznice   bolest   angína   hlas   játra  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)