Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinkova zahrada brno centrum lecivych rostlin lekarske fakulty masarykovy univerzity fotografie adresa oteviraci doba informaceNázev bylinkové zahrady: Centrum léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

Otevírací doba:

  • květen-září
    • po, út, čt, pá 9-15 hod. 
    • st - 9-18

Adresa: Údolní 74, Brno

GPS pozice: 49°12'3.656"N, 16°35'0.274"E

Kontakt:  mobil 733 149 050, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://www.med.muni.cz/medplant/ 

Velikost zahrady: asi 100x400 metrů

Vstupné: 0 Kč (volně přístupná)

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: obchod s živými rostlinami bylin ano (na místě je zahradnictví), občerstvení v nedalekém okolí (asi 50 metrů od zahrady je restaurace)
V době výstav se na místě prodávají bylinné přípravky ( www.leciverostliny.com ). 

Vstup se psem: nevíme

Bezbariérový přístup: ano (cesta k zahradě je z ulice, mírně do kopečka, pro osoby na invalidním vozíku bychom doporučovali doprovod)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole:

Naše stručné hodnocení a postřehy ze zahrady: zahrada obdélníkového tvaru na hezkém relativně klidném místě na okraji města s velkým množstvím přehledných záhonů. Toto místo je ze dvou stran olemované vysokými stromy. Zahrada působí udržovaně, popisky rostlin jsou přehledné s uvedením, která část rostliny se využívá k fytoterapeutickým účelům, komplexní popisy některých rostlin jsou na vysokých tyčích, takže není nutné se k nim shýbat. Uspořádání záhonů je přehledné. Myslí se i na možnost posezení ve stínu pro návštěvníky. V zahradě jsem se cítil velmi dobře a líbilo se mi v ní. Její návštěvu doporučuji.

Pocity ze zahrady a její komplexnější popis: Centrum léčivých rostlin je speciální botanickou zahradou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Zaměřuje se na nekomerční pěstování léčivých rostlin pro výzkum, výuku a vzdělávání. Tato zahrada je na klidném okrajovém místě Brna. Je členěna na větší množství přístupných (a průchozích) záhonů, mezi kterými vedou vcelku široké cestičky. V zadní části zahrady je umístěna pergola, která stíní bylinám, jenž nesnáší přímé slunce.
V zahradě je obecně velmi pestrá úžasně vonící bylinná směsice. Je tu velké množství laviček a viděl jsem zde i ženu s kočárkem a dětmi, která seděla pod stromy na trávě. Je tedy zřejmé, že lidé toto místo vyhledávají nejen kvůli bylinkám, ale i kvůli tomu, aby si v klidu odpočinuli na hezkém místě. 
V zahradě se nachází i nepřístupný skleník a je zde možnost použít WC v technické bílé budově nedaleko vstupu na pozemek. Uprostřed zahrady je malé oplocené místo, ve kterém je možné rostliny koupit (soukromé zahradnictví). 

Datum  pulibkování: fotografie zahrady 06/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z května 2016): 

 

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

kornatění   střev   pijeme   recept   Galenos   sval   řídnutí kostí   chladné   ruka   noha   strom   babské rady   viry   postup   akné   návod   kameny   obsahuje   kontraindikace   zalijeme   stonek   pěstování   kojenec   Váňa   Moučka   sirup   abytyše Hildegarda   Janča   zelenina   žaludek   fytoterapie   roztroušená   dásně   nemoc   nálev   olej   teplé   kloub   neht   vřed   štítná   močopudný   chřipka   zlomenin   tlak   slezina   krvácení   krk   angína   víno   hlavy   pálení   Zentrich   zdraví   list   prášek   revma   Podhorná   artróza   šlacha   zánět   sběr   bylina   hemoroid   vitamin   pupen   rostlina   kolika   nať   plísně   koupel   minut   sliznice   ateroskleróza   jaterní   mrtvice   nohy   děti   choroba   obsažené   vliv   Zentrich   nežádoucí   epilepsie   užití   zrak   slinivka   hemeroid   bylinná směs   vitamín   hlas   vlas   kontraindikace   astma   fermentace   zápal   písek   srdce   končetina   kořen   Janča   tinktura   menstruační   žlučník   kvasinky   antibiotik   plíseň   kůže   opar   studené   játra   využití   chřipka   komplikace   vývar   játra   květ   výroba   zelina   premenstruační   Treben   odvar   průjem   trávicí   bolest   zpracování   katar   brnění   kůra   ovoce   kapsaicin   indikace   rýma   Paracelsus   horké   alergie   stonek   stvol   horečka   metabolismus   nachlazení   dna   migrén   Mattioli   houba   keř   použití   osteoporóza   ledvin   zácpa   čaj   Avicena   slezina   sušení   mensturace   mateřské   arteriskleróza   inhalace   bylinka  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)