Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinkova zahrada brno centrum lecivych rostlin lekarske fakulty masarykovy univerzity fotografie adresa oteviraci doba informaceNázev bylinkové zahrady: Centrum léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

Otevírací doba:

  • květen-září
    • po, út, čt, pá 9-15 hod. 
    • st - 9-18

Adresa: Údolní 74, Brno

GPS pozice: 49°12'3.656"N, 16°35'0.274"E

Kontakt:  mobil 733 149 050, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://www.med.muni.cz/medplant/ 

Velikost zahrady: asi 100x400 metrů

Vstupné: 0 Kč (volně přístupná)

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: obchod s živými rostlinami bylin ano (na místě je zahradnictví), občerstvení v nedalekém okolí (asi 50 metrů od zahrady je restaurace)
V době výstav se na místě prodávají bylinné přípravky ( www.leciverostliny.com ). 

Vstup se psem: nevíme

Bezbariérový přístup: ano (cesta k zahradě je z ulice, mírně do kopečka, pro osoby na invalidním vozíku bychom doporučovali doprovod)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole:

Naše stručné hodnocení a postřehy ze zahrady: zahrada obdélníkového tvaru na hezkém relativně klidném místě na okraji města s velkým množstvím přehledných záhonů. Toto místo je ze dvou stran olemované vysokými stromy. Zahrada působí udržovaně, popisky rostlin jsou přehledné s uvedením, která část rostliny se využívá k fytoterapeutickým účelům, komplexní popisy některých rostlin jsou na vysokých tyčích, takže není nutné se k nim shýbat. Uspořádání záhonů je přehledné. Myslí se i na možnost posezení ve stínu pro návštěvníky. V zahradě jsem se cítil velmi dobře a líbilo se mi v ní. Její návštěvu doporučuji.

Pocity ze zahrady a její komplexnější popis: Centrum léčivých rostlin je speciální botanickou zahradou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Zaměřuje se na nekomerční pěstování léčivých rostlin pro výzkum, výuku a vzdělávání. Tato zahrada je na klidném okrajovém místě Brna. Je členěna na větší množství přístupných (a průchozích) záhonů, mezi kterými vedou vcelku široké cestičky. V zadní části zahrady je umístěna pergola, která stíní bylinám, jenž nesnáší přímé slunce.
V zahradě je obecně velmi pestrá úžasně vonící bylinná směsice. Je tu velké množství laviček a viděl jsem zde i ženu s kočárkem a dětmi, která seděla pod stromy na trávě. Je tedy zřejmé, že lidé toto místo vyhledávají nejen kvůli bylinkám, ale i kvůli tomu, aby si v klidu odpočinuli na hezkém místě. 
V zahradě se nachází i nepřístupný skleník a je zde možnost použít WC v technické bílé budově nedaleko vstupu na pozemek. Uprostřed zahrady je malé oplocené místo, ve kterém je možné rostliny koupit (soukromé zahradnictví). 

Datum  pulibkování: fotografie zahrady 06/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z května 2016): 

 

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

kameny   bylina   abytyše Hildegarda   alergie   tinktura   olej   hlas   akné   nachlazení   Janča   babské rady   metabolismus   noha   koupel   migrén   nemoc   návod   jaterní   pěstování   neht   rostlina   rýma   plísně   horké   vřed   nohy   trávicí   bylinka   zácpa   děti   pálení   minut   řídnutí kostí   Moučka   šlacha   fermentace   recept   odvar   Podhorná   kořen   tlak   hemeroid   epilepsie   pijeme   slezina   premenstruační   sběr   žaludek   osteoporóza   sval   nať   obsažené   vitamín   kolika   vlas   končetina   kornatění   květ   krvácení   játra   astma   hlavy   močopudný   krk   zpracování   choroba   písek   fytoterapie   ateroskleróza   chladné   list   kvasinky   kontraindikace   Váňa   játra   žlučník   sliznice   nežádoucí   slinivka   stonek   štítná   revma   brnění   Treben   keř   čaj   sirup   prášek   kůra   strom   průjem   kapsaicin   houba   sušení   použití   obsahuje   chřipka   kloub   zlomenin   nálev   zelenina   výroba   zdraví   bylinná směs   ovoce   dásně   využití   víno   stvol   Zentrich   ruka   chřipka   mateřské   slezina   studené   Avicena   hemoroid   inhalace   zánět   katar   artróza   Zentrich   vitamin   Galenos   arteriskleróza   menstruační   opar   Janča   zalijeme   viry   mrtvice   zápal   postup   kůže   bolest   kojenec   Paracelsus   angína   teplé   Mattioli   dna   mensturace   užití   vývar   roztroušená   stonek   zrak   antibiotik   zelina   srdce   ledvin   horečka   kontraindikace   plíseň   indikace   komplikace   pupen   vliv   střev  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)