MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

bylinkova zahrada brno centrum lecivych rostlin lekarske fakulty masarykovy univerzity fotografie adresa oteviraci doba informaceNázev bylinkové zahrady: Centrum léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

Otevírací doba:

  • květen-září
    • po, út, čt, pá 9-15 hod. 
    • st - 9-18

Adresa: Údolní 74, Brno

GPS pozice: 49°12'3.656"N, 16°35'0.274"E

Kontakt:  mobil 733 149 050, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://www.med.muni.cz/medplant/ 

Velikost zahrady: asi 100x400 metrů

Vstupné: 0 Kč (volně přístupná)

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: obchod s živými rostlinami bylin ano (na místě je zahradnictví), občerstvení v nedalekém okolí (asi 50 metrů od zahrady je restaurace)
V době výstav se na místě prodávají bylinné přípravky ( www.leciverostliny.com ). 

Vstup se psem: nevíme

Bezbariérový přístup: ano (cesta k zahradě je z ulice, mírně do kopečka, pro osoby na invalidním vozíku bychom doporučovali doprovod)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole:

Naše stručné hodnocení a postřehy ze zahrady: zahrada obdélníkového tvaru na hezkém relativně klidném místě na okraji města s velkým množstvím přehledných záhonů. Toto místo je ze dvou stran olemované vysokými stromy. Zahrada působí udržovaně, popisky rostlin jsou přehledné s uvedením, která část rostliny se využívá k fytoterapeutickým účelům, komplexní popisy některých rostlin jsou na vysokých tyčích, takže není nutné se k nim shýbat. Uspořádání záhonů je přehledné. Myslí se i na možnost posezení ve stínu pro návštěvníky. V zahradě jsem se cítil velmi dobře a líbilo se mi v ní. Její návštěvu doporučuji.

Pocity ze zahrady a její komplexnější popis: Centrum léčivých rostlin je speciální botanickou zahradou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Zaměřuje se na nekomerční pěstování léčivých rostlin pro výzkum, výuku a vzdělávání. Tato zahrada je na klidném okrajovém místě Brna. Je členěna na větší množství přístupných (a průchozích) záhonů, mezi kterými vedou vcelku široké cestičky. V zadní části zahrady je umístěna pergola, která stíní bylinám, jenž nesnáší přímé slunce.
V zahradě je obecně velmi pestrá úžasně vonící bylinná směsice. Je tu velké množství laviček a viděl jsem zde i ženu s kočárkem a dětmi, která seděla pod stromy na trávě. Je tedy zřejmé, že lidé toto místo vyhledávají nejen kvůli bylinkám, ale i kvůli tomu, aby si v klidu odpočinuli na hezkém místě. 
V zahradě se nachází i nepřístupný skleník a je zde možnost použít WC v technické bílé budově nedaleko vstupu na pozemek. Uprostřed zahrady je malé oplocené místo, ve kterém je možné rostliny koupit (soukromé zahradnictví). 

Datum  pulibkování: fotografie zahrady 06/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z května 2016): 

 

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz

Tagy - štítky:

kojenec   tlak   játra   choroba   kloub   srdce   nachlazení   kůže   nemoc   katar   olej   zelina   epilepsie   použití   horečka   obsahuje   ovoce   výroba   Zentrich   keř   sval   prášek   ateroskleróza   dásně   premenstruační   sběr   migrén   Janča   pijeme   Treben   mrtvice   list   vřed   odvar   artróza   pálení   čaj   opar   nať   brnění   Mattioli   studené   žlučník   babské rady   komplikace   viry   indikace   močopudný   zánět   pěstování   zelenina   menstruační   bylina   alergie   vliv   metabolismus   teplé   vývar   vitamín   strom   zalijeme   játra   kořen   kvasinky   kornatění   dna   fermentace   tinktura   rostlina   víno   průjem   chladné   Moučka   kolika   krk   obsažené   řídnutí kostí   nežádoucí   vitamin   končetina   recept   noha   Paracelsus   vlas   inhalace   slezina   Janča   chřipka   žaludek   návod   horké   minut   koupel   hlas   bolest   hemeroid   krvácení   kapsaicin   kontraindikace   roztroušená   neht   rýma   Váňa   sušení   Avicena   chřipka   slezina   mensturace   zápal   hlavy   houba   trávicí   účinek   Podhorná   bylinná směs   zdraví   nálev   děti   ledvin   pupen   Zentrich   kontraindikace   akné   šlacha   angína   revma   stonek   plíseň   stonek   střev   ruka   bylinka   antibiotik   zrak   sliznice   plísně   kůra   štítná   hemoroid   astma   stvol   kameny   zpracování   osteoporóza   užití   jaterní   arteriskleróza   mateřské   postup   sirup   využití   zlomenin   písek   květ   Galenos   účinky   nohy   slinivka   zácpa   fytoterapie   abytyše Hildegarda  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)