Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Alergická ataka způsobena jidly donedávna běžně tolerovanými, celková tělesná reakce: Léčba pomocí bylinek a přírodních zdrojů

0 odpovědí
(stránka otevřena 57x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
V noci mě ze spánku až párkrát do měsíce, obyčejně kolem 2. hodiny ranní, probudí náhlý stav, ataka, který je celkové silně nepřijemný. Projevuje se nevolností, rychlým srdečním tepem, závratí, bolestí břicha, svěděním břicha, silným průjmem, celkovým pocitem na omdlení, slabostí, znepokojením a podivnou 3 mm vystouplou tuhou růžovou vyrážkou ve formě fleků až 3x3 cm velkých, která bolí i svědí zároveň. Tato vyrážka se opakuje při každé epizodě často na stejných místech těla - např. na loktech, zadnici, a zmizí až po pár dnech. Při atace se dostavuje také pocit deprese a ohrožení a někdy sípání při dýchání.
Pozoruji, že reakce je vyvolaná jídly, se kterými jsem nikdy předtím neměla problém, tak po těchto zkušenostech se jim už vyhýbám. A nová stále přibývají. Např. kari, sekaná, tvrdý sýr, mandarinky. Obecně jím celý život relativně zdravě, nekouřím, nepiji, nedroguji. Pohybuji se denně na čerstvém vzduchu nejméně hodinu. 175 cm, 80 kg. Výsledky běžných krevních testů při preventivní prohlídce tento leden v normě. TK tehdy v normě. Jen tachykardie vypadala, že nechce mizet a paní doktorka na to poukázala. Co se týká závratí, ze strany ORL je vše v pořádku, stejně jako moje chronicky bolavé ucho. Měla jsem obrovské, svědivé a chronické kožní vyrážky na většině těla táhnoucí se od dobý, kdy jsem prodělala Covid-19 Omicron minulý rok v dubnu, potvrzen silně pozitivním PCR testem. Tyto vyrážky byly dermatologem diagnostikovány a léčeny jako ekzém, klasicky kortikosteroidovou mastí a antihistaminikem. Toto oboje také teď používám při atakách výše popsaných. Zabírá to, ale nevidím to jako dlouhodobě zdravou léčbu. Obecně prášky žádného druhu jsem nikdy neužívala. Cetirizin co beru teď dlouhodobě už půl roku se snažím snížit z 10 na 5 mg za den. Poté, co jsem byla doktory odkázána na psychiatra, když slyšeli nezvyklé rodinné a jiné stresy mého života hromadící se v posledním roce a půl, pracuji na vylepšení své psychiky sama. Psychiatra a jeho případnou léčbu medikací v mém případě odmítám jako záplatu na své problémy prameníci odjinud, a tudíž které je nutno řešit jinak. Musím dodat, že jsem vzorně a tehdy v dobré vůli i bez informací o možných vedlejších účincích, okceptovala 4x mRNA injekce, první v r. 2021 v dubnu, poslední v r. 2022 v listopadu. Po třetí dávce se mi začaly objevovat pro mě velmi nezvyklé problémy i infekce jako phlegmona dolní končetiny, kdy mi doktor na pohotovosti řekl, že jsem naštěstí přišla ještě včas, a vyhnula se tím sepsi. Dále to byla cysta na vaječniku, která přetočila vaječnik a naštěstí praskla a vytekla, zanechala po sobě 2 měsíce velké bolesti, kdy nebylo možno sedět, ale doktorem byla diagnostikovaná jako namožený břišní sval při úklidu sněhu. Dalši byl i opakovaný zánět v břiše projevující se průjmy, dlouhodobou bolestí a větším krvácením mimo pravidelnou menstruaci. U gynekologa uzavřeno s tím, že je vše v pořádku, tou dobou to již skoro odeznělo.
Obecně doktory příliš nevyhledávám, před kovidem jsem bývala i jen jeden den v roce nemocná a mimo pracovní schopnost, proto je moje nynější situace pro mě nezvykle frustrující. Máte unikátní kombinaci znalostí nejen medicíny, ale i bylinek, proto se obracím na Vás a Váš názor, jistě nebudu sama, kdo podobným problémem trpí v naší zajímavé a oči otevírající době kovidové, a shledává, že není až tak jednoduché najít pomoc nebo efektivní radu.
Děkuji předem, ať Vám zdraví slouží a i nadále pomáháte mnoha lidem!
1720091591_nahla vyrazka v oblasti sedaci kosti.jpg