bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Alopecie - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 223x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

2018 mne diagnostikovali nádor na ledvině, který mi byl téhož roku odstraněn i s ledvinou. Naštěstí to bylo včas odhaleno a nestačil metastázovat, takže jsem nemusel podstoupit žádnou další léčbu.
Téhož roku u mne byla zjištěná snížená funkce štítné žlázy. V roce 2019 jsem u sebe poprvé zjistil drobné lysiny na hlavě, které někdy zarostly aby se zase někde mohli objevit. Letos v létě došlo k totální ztrátě vlasů, nyní obočí i řas. Nevím si rady a nechci se s tím ztotožnit. Můžete mi pane doktore poradit?

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Z pohledu tradiční čínské medicíny se domnívám, že máte velmi vyčerpané ledviny. Ty jsou nejen kořenem imunity (onkologické onemocnění - selhání imunity, která kromě likvidace mikrobů také likviduje nádorové buňky v zárodku), ale jsou sekundárně zodpovědné za MNOŽSTVÍ vlasů.
Jen pro zajímavost - za KVALITU vlasů zodpovídají játra.

Na nadměrné padání vlasů (nejč. po nějaké nemoci /Váš případ/, v rámci těhotenství, porodu, klimakteria nebo třeba při dlouhodobém pracovním vyčerpání - může jít o psychickou, ale i fyzickou práci) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
RDESNO MNOHOKVĚTÉ kořen, PLOŠTIČNÍK HROZNOVITÝ kořen, LOPUCH kořen, PŘESLIČKA ROLNÍ nať, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPALKA DVOULETÁ květ.

Vnitřně dále LEDVINOVÝ ČAJ.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měl nebo měla (z textu není jasné zda jste muž nebo žena) zájem o výše uvedenou směsnou tinkturu a o ledvinový čaj, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz
(nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email
info@bylinkyprovsechny.cz

Doporučuji také podívat se na video o slabých ledvinách - jejich příznaky, jak posílit stravou, bylinami ad. , které je zde: http://www.WebinarLedviny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.