Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Artróza kolene - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 305x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,

mám 2x operované koleno - chondroplastika, můj věk je 58 let, zdravá, žádné medikamenty pravidelně neužívám. Pouze v současné době oslabené ledviny a játra - nadváha poslední cca 3 roky. (Piji ledvinový čaj pana Janči a Váš čaj Jaterní očista). Ortoped diagnostikoval artrózu kolenního kloubu a navrhuje endoprotézu. Můžete poradit bylinky ke zmírnění bolesti a pozastavení procesu před samotnou operací?

Velice děkuji a přeji krásné dny. Ivana
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na artrozu kolen (kolenních kloubů), kyčlí, drobných kloubků rukou ad. kloubů doporučuji VNITŘNĚ následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
PAMPELIŠKA kořen, TLUSTNICE nať, RAKYTNÍK plod, HARPAGOFYTUM LEŽATÉ kořen, PUPEČNÍK ASIJSKÝ (GOTU-KOLA) nať, KURKUMA oddenek.

Lokálně KOSTIVAL mast nebo KOSTIVAL tinktura nebo ARNIKA mast.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Kostivalou mast je možné používat i měsíce, nemá kontraindikaci.

Pokud byste měla zájem o kostivalovou mast (a od konce roku 2022 i směsnou tinkturu pro vnitřní aplikaci), neváhejte mi napsat na messenger
http://www.zmfb.cz nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.