bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Artróza, revma, artirida, dna - byliny, bylinky, bylinná mast, babské rady, léčba bylinami

2 odpovědi
(stránka otevřena 1711x)

Dotaz:

Dobrý den, děkuji za přijetí do skupiny a ráda bych požádala o radu. Moje sestra se v poslední době začala bavit výrobou bylinkových mastiček, tak bych si u ní ráda objednala mastičku na bolavé klouby z bylinek dle vlastního výběru. Poslední měsíce mě hodně bolí dolní klouby na palcích u rukou, zvláště na pravé. Myslím, že to má co dělat s prací s myší u počítače a s mými každodenními, občas i dost dlouhými projížďkami na kole (držení řídítek), a to i za chladného počasí. Bolest je zřejmě revmatického původu, ale může to být i artróza, ke které mám od mládí sklony (kyčle) nebo dna, kterou máme v rodině. Mast bych ráda používala i pokud mě po větší námaze (např. cyklodovolená) zlobí achilovka. Je dobrá volba na takovou mastičku kombinace kořene kostivalu, kořene kopřivy a kořene + natě bršlice? Nebo byste doporučovali jiné složení? Děkuji!

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Nemoci dna, revmatoidní artitida a artróza jsou každá zcela jiného původu a z toho důvodu Vás poprosím, abyste se nejprve řádně nechala oddiagnostikovat u ortopeda, případně revmatologa nebo internisty a následně se na mě s jasnou diagnózou obrátila a vymysleli bychom konkrétní bylinu. Na Vámi zmíněné nemoci je vždy více bylinek a nemělo by smysl léčit třeba dnu, pokud máte artrózu apod.
Byliny jsou jako léky a mělo by na ně být tak vždy pohlíženo a neměly by se většinou používat "namátkově" (ve smyslu typu byliny, ne časovém smyslu).

Odpověď na dotaz:

Děkuji za odpověď, jen mi přijde trochu zbytečné s takovou hloupostí hned otravovat doktora. Bolest není nijak nesnesitelná, nebezpečné to je jen když např. lezu na strom a hrozí, že se pustím, nebo přenáším např. větší hrnec s horkým obsahem : D.