bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolesti břicha v levém podžebří - byliny, bylinky. babské rady, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 3043x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,


hledala jsem nějaké bylinky a narazila na Vaše stránky. Ráda bych se s Vámi poradila. Už asi rok (09/2014-09/2015) mě zlobí bolesti celého břicha, minulý týden jsem byla na laporoskopii, zda to není gynekologického původu, ale nic mi nenašli. Minulý měsíc jsem byla také na gastroskopii, mám hiátovou hernii a dostala jsem lék Emannera. Nyní mám pocit, že se mi bolesti přestěhovaly do levého podžebří a přetrvává bolest (tlak) v žaludku.


Zároveň mě neustále bolí hlava v zátylku nebo ve spáncích. Ráda bych se s Vámi poradila, na kterého lékaře se nyní obrátit s pokračujícími problémy, eventuelně, jaké bylinky byste poradil.


Předem mnohokrát děkuji za odpověď, Zdena

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Z Vámi uvedeného by mohla být příčinou zmíněná hiátová hernie. Obzvl. pokud se intenzita bolestí mění v průběhu dne, hlavně před a nebo po najezení. Nevím zda je možné hiátorou hernii nějak dát do pořádku operačně (opět laparoskopicky). Hiátová hernie je mechanický problém, který se léčivými rostlinami dá jen těžko léčit.
Pokud by byla diagnóza jiná, dejte mi prosím vědět a můžeme vymyslet byliny přímo "na míru".
Ještě mne napadá dráždivý tračník nebo Crohnova choroba, ulcerozní kolitida. Jsem ale neurolog, ne gastroenterolog, takže je to jen tápání a "čistokrevné" hádání.
Ke zvážení je ještě zobrazovací technika - UZV a MR.
S diagnozou mne případně znovu oslovte.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.