bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.

Dr. Mlčoch bude bude opět v poradně v pátek 29.5.2020 od rána.
 

Bolesti kloubů, beder a únava po viróze - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 55x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Mohla bych se prosím poradit, které bylinky by mohly být pro mě vhodné? Už od září 2019 po viróze trpím únavou a silnými bolestmi beder, které se rozšiřují do kyčlí, někdy i břicha do zad a neustále se stupňují. Urputná nepolevující bolest mě úplně vyřazuje ze života. Hodně chodím, snažím se to,, rozchodit,, rozcvičit, ale bolest je stále intenzivnější bez úlevy i v noci. Někdy jen vyčerpaně odpočívám v teple. Vyšetření mám téměř všechny v pořádku i rtg, borelióza hraniční. 4 měsíce čekám na revmatologii.
Byly by prosím některé bylinky pro mě pro úlevu? Uvažuji i o půstu. Můžou se bylinky v té době užívat?
Děkuji za odpověď. Andrea

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Vyšla Vám negativně sérologie na všechna běžná infekční onemocnění vč. chlamydií, EBV apod. ? Doporučuji i vyšetření infekcionistou - pro jistotu.

Na rekonvalescenc po nemoci a Vámi uváděný astenický stav (chronický únavový syndrom) při rekonvalescenci po viróze lze doporučit následující léčivé rostliny:
SCHIZANDRA (klanopraša čínská), PAZVONEK CHLOUPKATÝ (gang-shen), KUSTOVNICE ČÍNSKÁ, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ, ŽENŠEN PRAVÝ a určitě také KŘÍDLATKA JAPONSKÁ.

Silně protizánětlivě funguje vlaštovičník větší. Jde ale o silnou léčivou rostlinu, proto se musí úzkostlivě dodržovat dávkování.

Na okraj podotýkám, že pokud bude stanovena řádná diagnóza a určena příčina Vašich potíží, mohu určit léčivé rostliny více na míru a šance na vyléčení je o to větší.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.