bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolesti kloubů, beder a únava po viróze - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 467x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Mohla bych se prosím poradit, které bylinky by mohly být pro mě vhodné? Už od září 2019 po viróze trpím únavou a silnými bolestmi beder, které se rozšiřují do kyčlí, někdy i břicha do zad a neustále se stupňují. Urputná nepolevující bolest mě úplně vyřazuje ze života. Hodně chodím, snažím se to,, rozchodit,, rozcvičit, ale bolest je stále intenzivnější bez úlevy i v noci. Někdy jen vyčerpaně odpočívám v teple. Vyšetření mám téměř všechny v pořádku i rtg, borelióza hraniční. 4 měsíce čekám na revmatologii.
Byly by prosím některé bylinky pro mě pro úlevu? Uvažuji i o půstu. Můžou se bylinky v té době užívat?
Děkuji za odpověď. Andrea

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Vyšla Vám negativně sérologie na všechna běžná infekční onemocnění vč. chlamydií, EBV apod. ? Doporučuji i vyšetření infekcionistou - pro jistotu.

Na rekonvalescenc po nemoci a Vámi uváděný astenický stav (chronický únavový syndrom) při rekonvalescenci po viróze lze doporučit následující léčivé rostliny:
SCHIZANDRA (klanopraša čínská), PAZVONEK CHLOUPKATÝ (gang-shen), KUSTOVNICE ČÍNSKÁ, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ, ŽENŠEN PRAVÝ a určitě také KŘÍDLATKA JAPONSKÁ.

Silně protizánětlivě funguje vlaštovičník větší. Jde ale o silnou léčivou rostlinu, proto se musí úzkostlivě dodržovat dávkování.

Na okraj podotýkám, že pokud bude stanovena řádná diagnóza a určena příčina Vašich potíží, mohu určit léčivé rostliny více na míru a šance na vyléčení je o to větší.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.