bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolesti kolen a zad - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 242x)

Dotaz:

Dobrý den.

Mám potíže s koleny. Bolí při zátěži i v klidu. Potíže začaly cca v r. 2010 a začal jsem léčbu u ortopeda, v r. 2012 artroskopie levého kolena (úleva pouze dočasná. Stav se trvale zhoršuje, přidaly se bolesti zad.

Cca v r. 2019 jiný ortoped, injekce do kolen, opět dočasná úleva. Při kontrole konstatování, že by příčina mohla vycházet od páteře.

Neurolog neshledal problém (krom nadváhy a věku - nyní 61 let).

Prosím o radu, pravidelně jezdím vypomáhat mámě na venkov a jde to čím dál hůř. Ježdění autem jsem se před časem vzdal, nechci nikoho ohrozit vzhledem zhoršené hybnosti nohou.

Děkuji.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Dle tradiční medicíny platí, že pokud jsou slabá kolena a problémy s páteří (+ další symptomy - únava, nespavost, padání vlasů apod.), jde jednoznačně o OSLABENÍ LEDVIN. Ty jsou naprosto klíčové pro tyto všechny tělní struktury a z praxe vím, že právě posílením ledvin dochází ke značnému zlepšení stavu a lidem se velmi uleví.

Nicméně k pokročilosti stavu doporučuji:
- zevně na páteř TŘEZALKOVÝ OLEJ
- na kolena KOSTIVALOVOU MAST
- vnitřně tinkturu z rostliny HARPAGOFYTUM LEŽATÉ
- vnitřně LEDVINOVÝ ČAJ (pít minimálně měsíc 2x denně 250 ml /1 polévková lžíce směsi na onen šálek čaje/).
Pokud Vám padají vlasy, tak vnitřně užívat RDESNO MNOHOKVĚTÉ.

Do stavy určitě zařadit FAZOLKY ADZUKI (při vaření do nich dejte saturejku - nebudou nadýmat). Ne klasické fazole (mají hodně bílkovin, ledviny zatěžují). Hodně kořeňte KURKUMOU. Vhodný je také RAKYTNÍK (ideálně čerstvá šťáva - můžete zamrazit a odlupovat si z tvořítek na led denně čerstvou šťávu) a nebo i rakytníkový olej.

- Ledviny mají rády sebepéči, tzn. věnovat a pečovat nejen o okolí, ale je potřeba i trošku sobeckosti - udělat si radost, rozmazlovat se atd.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.