bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Borelióza - je možné přidat křídlatku nebo štětku k léčbě antibiotiky?

1 odpověď
(stránka otevřena 264x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Moc ráda bych vás poprosila o radu, protože si připadám už zoufalá. Potýkám se pravděpodobně s boreliózou. Podle mojí obvodní dr je typická erythema migrans a nedělala ani krevní odběry. I když jsem ji o to žádala. Prý je to zbytečné, protože podle skvrny to je jasné. Kojím mladší dceru, proto mně předepsala antibiotika Zinnat na dva týdny. Ráda bych se zeptala, zda můžu přidat tinkturu ze štětky případně křídlatky při kojení a současném užívání ATB. Je 14 denní kůra ATB dostatečná? Máte zkušenost s léčbou boreliózy pouze přírodní cestou? Všude čtu, že jsou antibiotika nezbytná. Užívám vit. D, vitC v dávce 4g denně, betaglukany a nasadila jsem dračí krev.
Děkuji za odpověď

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Přiznám se, že nemám rád, když lékaři šetří na úkor svých pacientů. Paní doktorka Vám neudělala sérologii na protilátky IgM proti boreliím z toho důvodu, protož chtěla ušetřit náklady na pojišťovnu a místo toho Vás možná zbytečně dopuje antibiotiky. Paní doktorka dále zapomíná na skutečnost, že klem zakousnutí klíštětem nebo jiným hmyzem (i komár) může vzniknout alergický exantém nebo prostě zánět kůže, který může imitovat boreliozu, ale NEMUSÍ jít boreliozu. Z mého pohledu je postup lékařky nesprávný a pokud budete mít podezření na lymskou boreliozu, nechoďte k praktické lékařce, ale běžte k infekcionistovi, který by měl udělat řádnou diagnostiku a nehádat z karet nebo z postavení hvězd na nebi.

V praxi požívám na léčbu boreliozy a na postboreliový syndrom (chronická únava, zvýšené teploty, bolesti kloubů ad.) několik léčivých rostlin, které se mohou používat v době kojení (nejsou vhodné v těhotenství). Jsou to:
KŘÍDLATKA JAPONSKÁ kořen 50% + MARALÍ KOŘEN (leuzea) 10% + PŘESTUP LÉČIVÝ kořen 10% + TOPOL ČERNÝ pupeny 20%.
Směs je možné užívat souběžně s antibiotiky.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.