Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronický žaludeční reflux - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 81x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
Dobrý den, vážený pane doktore. Prosím o radu pro kamarádku. Jiz 15 let užívá Helicid na reflux, tenkrát ji pálila žáha, i když vypila třeba jen vodu a byl jí proto lékařem předepsán. Nikdy však nebyla na žádné gastroskopii. Asi před 3lety začala zjišťovat, že se nesmí brát dlouhodobě, že jsou velké vedlejší účinky. Nyní má bolesti břicha i jicnu. Boji se jít na gastroskopii, co by se zjistilo. Začala se zajímat o bylinky, žít zdravěji, nyní pije
bylinky- řebříček, heřmánek a řepík. Kávu ani alkohol nepije. Co byste prosím poradil? Myslíte, že je možné po těch letech přejít na bylinky a Helicid postupně vysadit? Bylinkám věří. Předem děkuji za Vaši radu. A. D. text dotazu.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na podporu léčby gastroezofageálního refluxu či opakovanému pálení žáhy doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
BUKVICE LÉKAŘSKÁ nať, PELYNĚK ČERNOBÝL nať, ŠANTA KOČIČÍ nať, JABLEČNÍK OBECNÝ list, MALINÍK OBECNÝ list před kvetením, ALOE PRAVÁ celý list.

Vyhýbat se nemusíte ani slizovitým a gelovitým léčivým rostlinám - topolovka, lípa, proskurník, aloe vera gel, apod.

Léčba překyselení žaludku a refluxu (GER, gastroezofageální reflux, duodenogastrický reflux) není jen o léčivých rostlinách, ale o úplném překopání životního stylu. Obrovský vliv má stres a dle tradiční čínské medicíny především oslabená játra (tedy v TČM oslabení elementu Dřevo). Jde o tak složitou problematiku, že si Vás rovnou dovolím požádat, abyste si stáhla video, kde o gastroezofageálním refluxu (GER) mluvím a vysvětluji příčinu a hlavně léčbu.
Zmíněné video o játrech, žlučníku a samozřejmě o gastroezofaegálním refluxu (GER) je ke stažení na http://www.WebinarJatra.cz />
Klasická západní medicína rozjíždí klasické kolečko (léky, vyšetření /ultrazvuk, gastroskopie/), naštěstí východní tradiční čínská medicína (TČM) zná kauzální příčinu a neléčí jen příznaky. Jsem moc rád, že se jí věnuji.

U osob s tzv. blokádou jater bývá velmi často problém s polykáním (nejčastěji pocit "knedlíku v krku"), příčina je dle tradiční čínské medicíny v játrech.
Více vizte zmíněný webinář
http://www.WebinarJatra.cz, kde zmiňuji příčinu a také léčbu.
Problém je snadno řešitelný úpravou stravy a léčivými rostlinami.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.