Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Endometrióza - byliny, bylinky, babské rady, alternativní léčba

2 odpovědi
(stránka otevřena 7389x)

Dotaz:

Dobrý den,
jsem 4měsíce (01/2015) po gynekologické operaci, kde mi diagnostikovali endometriózu. Bohužel mne lékaři poslali z nemocnice se slovy, že jako jediná další léčba, jelikož nemohu užívat hormonální antikoncepci, je pro mne "umělé vyvolání přechodu hormony a léky". Tato alternativa se mi ovšem moc nezamlouvá, jelikož mi letos bude 30let a rádi bychom s přítelem příští rok miminko. Proto se obracím s prosbou na vás, zda existuje/í bylinka/y, kterými bych si popřípadě mohla pomoci "sama". Můžete mi prosím poradit? Předem moc děkuji. Lucie S.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, Lucko.

Myšlenka vyvolané menopauzy u 30leté ženy mě děsí. Snažte se tomu vyhnout co to jen půjde. Na endometriózu se používá lékořice. Určitě Vám neuškodí ani kontryhel a řebříček, což jsou bylinky více než typické na jakékoliv gynekologické problémy žen.
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/stromy/103-lekorice-sladke-drevo-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti

Pokusím se Vám o endometrióze najít ještě nějaké informace, zkuste na tuto stránku nahlédnout za měsíc. Pokud na něco narazím, dám to zde jako další odpověď.

Děkuji Vám za zajímavý dotaz.

Odpověď na dotaz:

Ještě jsem pátral dál, na endometriózu je dále vhodný chmel, včelí mateří kašička.