bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Endometrioza, cysta vaječníku, krvácení po styku a bakterie Gardnerella Vaginitis - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 220x)

Dotaz:

Vážený pane doktore,

obracím se na Vás s prosbou. Již dlouho sleduji a učím se z Vašeho skvělého webu Bylinky pro všechny, a proto máte plně mou důvěru a obracím se zrovna na Vás.

Několik let mě trápí gynekologické problémy. Trpím nemocí zvanou endometrioza, jistě víte, o co se jedná. V červnu 2021 jsem byla na operaci, kde mi vyndavali 10 cm cysty z břicha, vaječníků, měla jsem močový měchýř přirostlý k děloze a další takové parády. Naštěstí. od té doby se mi žádné další cysty neudělaly (klepám).

Avšak minuly týden (první čtvrtina prosince 2021) jsem byla na kontrole u svého lékaře a ten mi řekl, že mi našel díky stěrům nějaké bakterie, konkrétně myslím, že mluvil o bakterii Gardnerella Vaginitis. Má jediná obtíž byla, že jsem začala krvacet po styku, proto jsem lékaře navštívila. Je tedy faktem, že sem tam trpím na kvasinkové infekce, ale lékař mi vždy oznámil, že je to zcela normální a předepsal mi čípky, které mi však nikdy nijak výrazně nepomohly. Jinak žádné obtíže nemám. Předepsal mi na tuto bakterii Klion-d 100, ale upřímně řečeno, vůbec se mi nechce to do sebe dávat, po tom, co mi oznámil, jaké obtíže z toho mohu mít.

Nerada požívám chemické tablety všeho druhu a raději se vždy obracím k bylinkam, nebo jiné přírodní cestě.

Chtěla jsem se proto zeptat, zda nemáte zkušenosti s tímto druhem bakterie, případně zda na to nějaké bylinky mohou fungovat a pokud ne, myslíte, že Klion mi neuškodí? Známá mi také doporučila terapii pomocí plazmového generátoru, myslíte, že to má pro mě v momentální situaci význam? Po tom všem, čím jsem si díky endometrioze prošla, se už opravdu bojim, aby se mi problémy nevrátily.

Doufám, ze jsem Vás s dotazem neobtěžovala a budu se moc těšit na Vaši odpověď. ?

S úctou,
MíšaDěkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

S Klionem nemám zkušenost.

Doporučuji aplikovat vaginálně globule nebo čípky s probiotickými bakteriemi. Laktobacily ad. "vytlačí" nezdravou mikrofloru, která v oblasti genitálií nemají co dělat.

Na prevenci a/nebo léčbu MYOMŮ doporučuji tyto léčivé rostliny:
ČERNOHLÁVEK kvetoucí nať, DRMEK plod, DAMINÁNA nať, JETEL LUČNÍ květ, ČEKANKA konře, KONTRYHEL nať, VRBKA ÚZKOLISTÁ kvetoucí nať, REBARBORA kořen.

Na prevenci a/nebo léčbu CYSTY VAJEČNÍKŮ doporučuji tyto léčivé rostliny:
SPORÝŠ nať, KOTVIČNÍK plod, VRBKA ÚZKOLISTÁ kvetoucí nať, MĚSÍČEK květ, KONTRYHEL nať, PUPEČNÍK list, MATEŘÍDOUŠKA kvetoucí nať, KURKUMA DLOUHÁ oddenek, SLZOVKA šlem z plodů.

Výše uvedené rostliny by mohly mít i příznivý efekt na postykové krvácení.

Pokud byste měla zájem znát potraviny, které podporují růst zdravé mikroflory v těle (mikrobiom), určitě se podívejte na přednášku, která je zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/uvod/bylinkove-kurzy-prednasky/2397-online-prednaska-jak-zocelit-imunitu-posilenim-plic-tlusteho-streva-a-sleziny-aneb-jak-byt-zdravi-nejen-na-podzim-a-v-zime
Přednáška je velmi zajímavá, je 3 hodiny dlouhá a zpracovával jsem ji týden v kuse.

Pokud byste měla zájem o směs (ve formě tinktury) na myom dělohy, cystu vaječníků, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.