Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Glaukom - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 81x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Prosím o radu. Přítel má normotenzní glaukomu (úbytek očních nervů) Periferní vidění má v pořádku. Ráda bych mu pořídila nějakou tinkturu od Vás.

Děkuji za radu
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na vysoký nitrooční tlak, zelený i šedý zákal (byť jsou různých příčin) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - aplikace VNITŘNĚ:
KOKOTICE ČÍNSKÁ 50%, SPORÝŠ 10%, KOPŘIVA 10%, ROZRAZIL 10%, MĚSÍČEK 10% a PŘESLIČKA ROLNÍ 10%.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Zevní aplikace - VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ čerstvá šťáva - POZOR!!! nutno ředit s vodou v poměru 1:10, tzn. na 1 kapku vlaštovičíkové šťávy dát 10 kapek vody. Zevně doporučuji také aplikovat nálev z rostliny SVĚTLÍK LÉKAŘSKÝ (teplý nálev "čaj" na vatě, přiložit, nechat působit).

Určitě vizte také stánku:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/612-unavene-oci-byliny-bylinky-babske-rady

Na okraj podotýkám, že je nutné naprosto respektovat názor lékaře. Léčivé rostliny mohou pomoci u počínajících potíží u obou zákalů, ale v případě vzniku glaukomu může pacient i přijít o zrak a tam je nutné řešení dle doporučení oftalmologa. Byliny jsou tedy o správném načasování.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.