Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Hemophilus influenzae a streptokok v krku a na plicích, bolest plic zhoršující se v chladu - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 910x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

10/2020-12/2020 pocit v krku jako když špatně zapijete prášek, nebo omylem spolknete bombon. Tlačivé, nepříjemné. Jednou skoro není cítit, pak zase hodně. Pak zase jen na jedné straně - levé. Sekavý pocit vystřelující do ramene. Už jsem to měla jednou 2000 a tenkrát pomohl Furantoin.
Největší problém je ale studený vzduch. Bolest na obou plicích je neskutečná, sekavá, vystřeluje do ramene pálivá, jak kyselina. To samé dělá např. nadechnutí éterického oleje. Uklidní se pobytem v teple.
Naopak v sauně v leže bolest není vůbec žádná.

Dýchání v pohodě. Na polykání žádný vliv nemá. Kašel ne.

Sputum - zjištěn Hemophilus influ a streptokok - zaléčeno antibiotiky - tetracyklin na 10 dní, ale bez efektu. Respektive ke konci léčby zhoršení, což může být dobrý signál, ale léčba končí patrně příliš brzy, aby se to zničilo komplet nevracelo.
CRP nízké, teplota vůbec, moč OK, štítná žláza ok, kardio OK, reflux ne, zápach z úst ne, Covid ne.

Žádné jiné obtíže nejsou. Ani zvýšená únava není.

RTG plic teprve jdu. Na testy z krve na chlamydii plicní jdu také.

Upřímně mám pocit, že mám na plicích stěhovavou houbu, které tam seká nožem.

Děkuji moc za každou radu.

P.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na Vámi uvedené problém, tj. Hemophilus influenzae a streptokok v krku a na plicích, 2 měsíce trvající bolest plic zhoršující se v chladu doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
ELEUTEROKOK OSTNITÝ (řeší případnou chlamydii), PELARGONIE SIDONSKÁ (je to nejvěřitelná rostlina, extrémně silné antivirotikum, antibiotikum, ale musí jít o kořen starý 3 a více let), ALOE VERA list, BUKVICE LÉKAŘSKÁ nať, BŘEČŤAN POPÍNAVÝ list (dává se ve velmi malém množství, je to silná rostlina, velmi mírně jedovatá /nebezpečná je jen ve větším množství/).

Dále doporučuji tuto směsnou tinkturu, která je velmi účinná na plicní potíže obecně:
3 biocitrony nastrouhané i s kůrou, 20 vlašských ořechů, 300 ml aloe gelu, 500 g medu, 200 ml kagoru nebo jiného kvalitního červeného vína.
Užíváme jako uvolňující a zklidňující prostředek při bolestech na plicích a průduškách. Užívá se 1 polévková lžíce 3x denně.

Údajně na průduškové a plicní potíže pomáhá natírat hrudník majoránkovou mastí.

Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.