bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Jak se jmenuje rostlina - lesklé listy s převislými bílými květy

2 odpovědi
(stránka otevřena 724x)

Dotaz:

Dobrý den,


nevím jestli mi dokážete pomoci, ale moje mamka by chtěla identifikovat jednu rostlinu, která nám pěkně obvykle 2x ročně kvete.


Děkuji, Pavel

1549458192_imag3764.jpg
1549458193_imag3765.jpg
1549458193_imag3766.jpg

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,
přiznám se, že tato rostlina mě trochu potrápila… listy jako Anthurium, květy jako Amaryllis, a nepasují dohromady. Vzpomínala jsem na má učitelská léta, když mi studenti občas (asi aby trénovali mou obezřetnost ; -) nosili herbářové položky sestavené z několika rostlin ; -)
Tady jsem se tedy po nějaké době dopátrala v rámci čeledi amyrylkovité k rodu Eucharis, což jsou jiho-a středoamerické rostliny. Nejčastěji se pěstují Eucharis amazonica a E. grandiflora, a podle mého názoru jsme se takto dostali k určení, které potřebujeme ; -)
http://www.glasshouseworks.com/eucharis-grandiflora-amazonica
Bohužel české jméno patrně rostliny nemají…
Děkuji za Váš dotaz skoro detektivní ; -)

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, děkuji za odpověď, už se mi ji také povedlo identifikovat. Kamarád mi poradil aplikaci do chytrých telefonů "PlantSnap" kde pomocí fotografie Vám aplikace určí květinu, také mi to vyhodilo že je to Eucharis amazonica, česky Libenka velkokvětá. Děkuji Vám za vaše pátrání a zároveň doporučuji i tu aplikaci, kterou vy určitě využijete.
Děkuji, s pozdravem Soroka Pavel