Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Myšlenky na sebevraždu - byliny, bylinky, léčba, babské rady, lidové léčitelství

1 odpověď
(stránka otevřena 1500x)

Dotaz:

Dobrý den. Stala se mi série špatných událostí. Zemřel mi loni manžel, v lednu jsem jsem byla fyzicky napadena neznámou osobou na nádraží a dcera teď v únoru těžce onemocněla. Už se mi nechce žít. Existuje nějaká bylina, která by mi pomohla najít sílu do života pokračovat?
Děkuji, hana

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Vzhledem k Vašemu nestabilnímu psychickému stavu určitě doporučuji co nejdříve vyhledat psychiatra a psychologa. Psychiatr Vás zaléčí medikamentosně a psycholog Vám pomůže dostat se z krize a najít cestu jak jít dál.
Co se týče bylin, silný účinek pro Vámi uvedený stav má růže stolistá (lat. Rosa centifolia). Využívá se mj. ve formě aromaterapie a jsou s ní vynikající zkušenosti.
Já se aromaterapii nevěnuji, proto doporučuji kontaktovat Xenii Bodorík Pilíkovou, která experimentuje i s Bachovými esencemi. Věřím, že Vám může právě ona pomoci.
Jen pro zajímavost uvádím, že růži stolisté se dlouhodobě věnuje bylinkář Vladimír Vytásek.
Z bylin na uklidnění doporučuji např. kozlík lékařský, pupalku dvouletou, zeměžluč okolíkatou nebo třezalku tečkovanou. Při užívání třezalky byste se neměla slunit, protože bylina způsobuje fotosenzitivitu. Pokud byste užívala antidepresiva, třezalku nepoužívejte. Na sklidnění před spaním doporučuji meduňku lékařskou - buď živou (od jara dále, konzumuje se 5 listů hodinu před spaním) nebo sušenou (klasický výluh zatepla).
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.
Přeji příjemnější zážitky a také abyste brzy našla energii do dalších dnů. Pokuste se najít něco, nač byste se mohla těšit. Může to mít zásadní vliv na to, jak se cítíte a někdy je to to jediné, co člověka podrží nad vodou.