Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Neuropatie rukou - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 364x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Četla jsem na fb dotaz paní na bylinky na neuropatii, a vaši radu, že se má zeptat zde. Tak bych se moc ráda přidala… Po čtvrt století s cukrovkou se zdá, že se s tímto problémem budu muset také popasovat. Šla bych moc ráda cestou bylinek, i když na neurologii jsem také objednaná. Co by mi, prosím, mohlo pomoci?

Děkuji mockrát za radu.

S úctou Monika Prokopová
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na neuropatii a/nebo polyneuropatii doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať.
V praxi se mi daří lidem částečně neuropatii touto směsí léčit. Jsoumírnější bolesti a lepší vodivost nervů a to i bez léků typu Neurontin, Gabapentin apod. Tyto léky je možné potom v čase mírně snižovat.

Při výrobě tinktury (pokud si ji budete vyrábět individuálně) doporučuji pupečník asijský a bakopu drobnolistou naložit do tinktury ČERSTVÉ (lze v našich podmínkách poměrně bez problémů pěstovat). Naprosto zásadním způsobem to zvyšuje účinnost tinktury.

Pokud byste měla zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Doprovodně doporučuji REFLEXNÍ TERAPII pod vedením odborníka - uvolnění páteře, reflexní body jater, ledvin …

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.