bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Opar rohovky, hepretická keratitida - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez antivirotik

1 odpověď
(stránka otevřena 239x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Chtěla jsem se zeptat na možnosti léčby herpetické keratitidy bylinami. Po dlouhodobém aplikování steroidů v očních kapkách mám už začínající šedý zákal. Vím, že existují fytosteroidy, které nejspíš tyto vedlejší účinky nemají a vím, že se bylinami dá léčit i začínající šedý zákal. Můžete mi prosím poradit jak na to?
Děkuji, Hana

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Doporučuji smíchat 1/4 lžičky medu a 1/4 lžičky tinktury z LICHOŘEŘIŠNICE VĚTŠÍ (nať nebo plod, někdy se používají i květy, ale nejvyšší účinnost má plod) a rostliny PELARGONIE SIDONSKÁ (kořen).
Lihořeřišnice je léčivá rostlina, která kromě toho, že likviduje bakterie, má i afinitu k herpesvirům. Inhibuje jejich růst. Pelargonie sidonská je léčivá rostlina, která likviduje obrovské spektrum bakterií, ale i herpesvirus 1 a 2.
Směs medu a tinktry pak můžete aplikovat na zavřená oční víčka a to tak, abyste potřela i jejich okraje. Pak chvilku vyčkejte (alkohol z tinktury vyprchá) a můžete oči otevřít. Toto dělejte 2x, ideálně 3x denně.

Ze silně protivirových bylin se pak užívá vnitřně (pije se) KOZINEC BLANITÝ (kořen), ČUBET BENEDIKT (nať). V Německu již před mnoha lety bylozjištěno, že plody BEZU ČERNÉHO (bezinky) blokují vstup virů do buňky hostitele. Tyto 3 rostliny doporučuji užívat vnitřně podle schématu uvedeného na http://www.UcinkyTinktur.cz

Takže doporučuji výše uvedené.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.