bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ouročky u miminka - byliny, bylinky, babské rady, léčba, lidové léčitelství

1 odpověď
(stránka otevřena 1009x)

Dotaz:

Dobrý den.
Jak zlikvidovat ouročky u 4měsíčního dítěte?
Jako ouročky označuji velké žluté lupy, které má novorozeně zpravidla od narození a většinou se ztratí do cca do veku 1 roku.
Podle lékařského slovníku jsou ouročky kožní onemocnění kojenců, forma atopického ekzému projevující se zejm. tvorbou krust na hlavě. Někdy se jako ouročky označuje seboroická dermatitida u kojenců
Děkuji.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Ekzémy se mohou často objevovat u kojenců. Napřed musíte zjistit, zda-li dítě netrpí nějakou alergií. Teprve pak můžete nasadit starý osvědčený domácí prostředek, kterým je hypermangan.
Zevně použitý napomáhá k rychlejšímu hojení ekzému a kožních vyrážek. Do koupele přidejte pár zrníček hypermanganu.
Lázeň musí být jen slabě růžová!
Co se týče bylinek, ouročky oplachujte v nálevu ze sliznatých bylin, hlavně slézu lesního, ze semen lnu setého nebo chaluhy bublinatky:
1 vrchovatou lžíci byliny přelijte 0,5 l vroucí vody, 20 minut vyluhujte a sceďte. Postižená místa oplachujte 2x až 3x denně.
Použít můžete i tzv. česnekovou mast na suchý ekzém: 0,5 kg vepřového sádla vyškvařte s 30 g třeného česneku, 2 čajovými lžičkami strouhaného křenu, 1 cibulí, 1 lžící pelyňku pravého a 3 lžícemi kostivalu lékařského. Nechte přes noc odstát. Mastí potírejte postižená suchá místa.
Samozřejmě množství vyrobené masti můžete snížit v poměru (např. polovina - 250 g sádla, 15 g česneku atd.).
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.