bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Plíseň nehtů - byliny, bylinky, léčivé rostilny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 631x)

Dotaz:

dobrý den, chtěla bych se zeptat za mou kolegyni. Její 12 letá vnučka trpí plísněmi nehtů, od podzimu suchým kašlem a přes rok i lymfedémem DK. v současné době ležela i v nemocnici a vyšetřovali ji, ale zatím na nic nepřišli. Bylo by ji možné pomoci nějakými bylinkami? Děkuji za odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Ad plíseň nehtů (onychomykóza) : dovoluji si doporučit aplikaci esenciálního oleje z rostliny kajeput střídavolistý. Prodává se také pod názvem TEA TREE OIL a je k dispozici téměř v každé lékárně.

Na suchý kašel se používají slizovité léčivé rostliny, ze kterých se vyrábí studený macerát nebo tinktura - např. DIVIZNA, PROSKURNÍK apod. Otázkou je příčina - zda jde o alergický kašel nebo kašel způsobený bakteriemi či viry.

Na lymfatické otoky doporučuji rostlinu svízel přítula. Opět by bylo vhodné ale zjisit co je příčinou otoků dolních končetin u tak mladého děvčete. Žádoucí by tedy bylo komplexní doléčení a pak nastavení komplexní léčby "na míru" (ideálně farmakoterapeutické).

Napadlo mne také ještě v jakém prostřední dívka roste, zda se v bytě větrá, zda nemá alergie atpod. Tzn. komplexně odebrat anamnézu, vyšetřit ev. i krevní obraz, biochemii ad.
Chce to opravdu pečlivý přístup lékařů a zjistit co jí je a diagnostiku neodbýt.

Po vyšetření příčin výše uvedených potíží mi znovu můžete napsat zde do poradny na http://www.BylPor.cz

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.