bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Podpora dozrávání mozku u dítěte, astma a zvětšené nosní mandle - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 299x)

Dotaz:

Dobrý večer pane doktore,
mám prosbu, máme vnoučka 3,5 roku, který stále nemluví, dle lékařů by se mohlo jednat o autismus -zatím nepotvrzeno, má astma -bere každý den Montelar 4mg, při potížích hlavně v zimních měsících Ventolín, má časté rýmy a z toho důvodu asi zvětšené nosní mandle, které mu vadí hlavně při spaní, dýchá nosem. Paní doktorka na ORL nám při první návštěvě doporučila odstranění mandlí, Můžete nám prosím doporučit vhodnou léčbu, která by vnoučkovi mohla pomoci?
Děkuji

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Za mentální vývoj a zrání dítěte dle tradiční čínské medicíny odpovídají ledviny.
Současně ledviny jsou kořenem imunity, tzn. pokud má dítě slabou energii ledvin, je velká pravděpodobnost, že bude i častěji nemocné. Slabé ledviny mívají často děti starších nebo nějakým způsobem oslabených rodičů nebo rodiče. Bohužel tento faktor je predisponující pro potíže s výše uvedeným.

Co se týče nosních mandlí, z praxe se zdá, že jejich odstranění skutečně dětem uleví. Ty pak bývají nejen méně nemocné, ale i správně dýchají.

Co se týče přírodní léčby, doporučuji MAJORÁNKOVOU MAST a tinkturu léčivé rostliny a medicinální houby na podporu imunity a na zeslabení alergických reakcí. Patří mezi ně např. :
► PODPORA IMUNITY: badyáník pravý plod, echinacea purpurea (třepatkovka nachová) kořen, kozinec blanitý kořen, hojník syrský (řecký horský čaj, sideritis) nať, čubet benedikt nať, hlíva ústřičná plodnice, lékořice lysá kořen, bez černý tepelně zpracované plody (bezinky).
► ALERGIE: kalisie vonná výhonky, perila křovitá nať, lesklokorka lesklá nebo ploská plodnice, cordyceps (housenice čínská), lapacho rudé kůra, majoránka nať, ve vyšším věku pak určitě plavuň výtrusy.

Na posílení energie ledvin (a tím podporu vyzrávání centrálního nervového systému) doporučuji dlouhodoběji Jančův ledvinový čaj a dále určitě byliny, které stimulují myšlení a soustředění. Patří mezi ně např. BAKOPA DROBNOLISTÁ (BRAHMÍ), která je pro tento účel typicky dětem doporučována.

Dietetika: pro menší nemocnost doporučuji užívat obilovinu slzovku cca. 1x týdně. Má příznivý vliv na sliznice a detoxikační účinky.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den pane doktore,
děkuji za Váš čas a zodpovězení dotazu.
Můžete mi prosím ještě napsat, kde by se daly byliny sehnat? Dá se to pořídit i u Vás?
Děkuji