Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Problémy s pamětí, štípání, pálení a řezání v břiše, přerušená mícha, nadměrné pocení, těžké dýchání - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 127x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.


Prosím mám tyto potíže strašně štípání, pálení a řezání v břiše a až do poloviny zad a ještě strašný tlak jak v zádech tlak v brise, strašně se potim, občas mě pálí a štipe obličej, a často bolí hlava


Z krve mi zjistili vyšší CRP mez je do 5 já mám 12, vyšší trombocyty než 405 já mám 430 jinak lymfocyty do 4mam 4,34 jsem z toho vyděšená jinak mám ještě výtok hnědé barvy je cítit to.


Je pravděpodobné cevkou kterou mám jinak.


Mám 2x přerušenou míchu po úraze který se mi stal 2020 ale potíže začaly na konci ledna 2023. 


07/2023 jsem měla covid a poté hned 2x očkování. Začaly mi na tyto mé potíže dávat antipsychotika a antidepresiva ale je to po nich ještě horší to pálení v tom břiše i po lécích a injekcím proti bolesti.


Jsem z toho opravdu nešťastná? Prosím ještě jsem v LDN kde nemám možnost užívat sypané cajicky. 


Nemohu si dát už ani jedinou cigaretu poněvadž se mi zhorší jak fyzicky tak i psychický stav.


Může toto prosím způsobovat vše ta mícha, že působí takto i na tu psychiku a že nepomáhají ani antidepresiva, ani antypsychotika, ani jiné léky na zklidnění?


Ještě se mi zhoršil i psychický stav nervozita, neklid, deprese, úzkost.


Rekapituliace:


Paleni řezání v celém břiše i zádech ,řezání a bolest v žebrech,pocení,nervozita,neklid,různé psychické potíže ,bolest hlavy,štípání a pálení v obličeji, pálení za krkem,rukou,paží.


A ještě problémy s pamětí,taková mozková mlha je toho mnoho moc se omlouvám ?


A špatně se mi dýchá.


Prosím co byste mi doporučil a kde. to prosím mohu koupit máte nějaký e-shop?


Moc moc moc děkuji J.

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

ŠTÍPÁNÍ, PÁLENÍ, ŘEZÁNÍ

Vámi uvedené mohou by jisté míry spojené s neuropatickými projevy a změnami v nervovém systému (denervace částí těla dvojitým přerušením míchy).
Na Vámi uvedený stav (štípání ad.) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať.
V praxi se mi daří lidem částečně neuropatii touto směsí léčit. Jsoumírnější bolesti a lepší vodivost nervů a to i bez léků typu Neurontin, Gabapentin apod. Tyto léky je možné potom v čase mírně snižovat.

Při výrobě tinktury (v LDN si ji asi nevyrobíte, tzn. zřejmě Vám ji vyrobí rodina) doporučuji pupečník asijský a bakopu drobnolistou naložit do tinktury ČERSTVÉ (lze v našich podmínkách poměrně bez problémů pěstovat). Naprosto zásadním způsobem to zvyšuje účinnost tinktury.

___

DEPRESIVNÍ LADĚNÍ, ÚZKOSTNÉ STAVY HRANIČÍCÍ S PANIKOU:

Na zvýšení odolnosti na stres, eliminaci potíží jako jsou např. úzkost, vnitřní třes, podobně jako na stavy depresivního ladění/lehkých a středně těžkých depresí, panik a panických atak doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
MUČENKA PLETNÍ nať, CHMEL OTÁČIVÝ šištice, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, VITÁNIE SNODÁRNÁ koře nebo nať (lépe kořen), BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPEČNÍK ASIJSKÝ list resp. nať, BAZALKA POSVÁTNÁ nať, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, MEDUŇKA LÉKAŘKÁ nať a KOZLÍK LÉKAŘSKÝ kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Dietetika: potraviny bohaté na hořčík.

PAMĚŤ:
Na problémy s pamětí, soustředěním a/nebo mozkovou mlhu doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
GINKGO BILOBA (jinan dvoulalotný) list sbíraný na konci léta, ROZMARÝNA LÉKAŘSKÁ nať, ŠALVĚJ LÉKAŘKÁ list, OŘEŠÁK KRÁLOVSKÝ přepážky z tvrdého oplodí, BAKOPA DROBNOLISTÁ (brahmí) nať rostoucí v tropických podmínkách (skleník), EKLIPTA BÍLÁ nať, KARDAMOM plod, SCHIZANDRA plod a VITÁNIE SNODÁRNÁ ideálně kořen.

__

Pokud byste měla zájem o tinktury na Vámi uvedené potíže
- neropatické symptomy
- úzkosti
- paměť
, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.