Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Pupeční kýla, hernie - byliny, bylinky, léčivé rostliny babské rady, léčba bez operace

2 odpovědi
(stránka otevřena 2523x)

Dotaz:

Mamka je dva roky po operácii nádoru na hrubom čreve - má stály vývod. Urobil asa jej hernia (kýla) pod pupkom, boja sa ho operovať, aby neprerezali črevo. Ona s bojí, aby nepraskol. Dalo by sa s tým niečo urobiť? Pri všetkých troch operáciách, ktoré popri tom musela absolvovať (to je na dlhšie), sa jej dostala voda do pľúc, a má slabšie srdce, možno aj preto tá opatrnosť slovenských lekárov. Nerada to hovorím, ale keby v tom čase nebol zhodou okolností riaditeľ nemocnice otcov známy, tak tu už 3x nie je. Naposledy bola na onko na kontrolu v utorok 27.8.2019, krv v poriadku. Len na pľúcach je niečo, čo už dva roky nevedia určiť, čo to je… berie chemo tabletky, 3x dostala aj chemo žilou… útvary na pľúcach podľa CT v januári zmenšené, teraz v júli zväčšené… cíti sa v pohode… je samostatná, robí na záhrade aj okolo domu… najmä to ju udržiava… teraz ju ešte poslali na pľúcne, či to nie je niečo z embólie, ktorú prekonala po prvej operácii, keď jej všeobecný lekár "zabudol" predpísať lieky na riedenie krvy… Ďakujem krásne za Váš čas…
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Na kýlu se používá kostival jak ve formě nálevů nebo tinktur,
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/86-kontryhel-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
tak i zevně na masti
https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/mast-olej-bylinkove-maslo/500-bylinne-masti
Osobně se ale dlouhodobě domnívám, že mechanické potíže (kýla je vyhřeznutí střeva mezi svaly nebo v oblasti třísel do prostoru u vazu) by se měly řešit chirurgicky a bylinky zde nemají kýžený efekt.
Pokud byste měla zájem o kontryhelovou tinkturu nebo jinou tinkturu, neváhejte se mi ozvat. Seznam mnou vyráběných tinktur je zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/prodej/7-bylinkove-tinktury
Pokud má Vaše maminka "vodu na plicích", potřebuje byliny a léky na posílení srdce. Jak posílit srdce bylinami je uvedeno zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/933-srdce-byliny-bylinky-babske-rady-caj-tinktura-masti-mazani
Nebál bych se bylin jako je srdečník, jmelí, apod.
Z bylin bych se nebál např. srdečníku, kozince, kalisie, tinospory, krvavce totenu ad.
Do stravy doporučuji zvýšit příjem petržele a jablek. Mají příznivý vliv jak na srdce, tak i na ledviny.
K tom hned dodávám: otazné je také, zda fungují mamince dobře ledviny (? ) - to neuvádíte.
Útvar/y na plicích nebudou určitě zbytky embolií. Embolie je krátkodobá záležitost.
Pokud měla Vaše maminka plicní embolii, měla by užívat Warfarin. Warfarin nelze nahradit bylinami, protože musí být hladina srážlivosti krve přísně monitorována a upravována.
Pokud maminka bere Warfarin, některé byliny nesmí užívat. Jejich seznam je zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/ruzne/byliny-nebezpeci-kontraindikace/1427-warfarin-pradaxa-clexane-fraxiparine-a-byliny-bylinky-vliv-bylin-na-srazlivost-krve
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat, je mi 40 let, má váha je ideální dle BMI, od druhého porodu (již 2,5 roku) mě trápí pokles dělohy. Děložní čípek vyhřezával i ven z pochvy. Užívám dle Marie Treben čaj z kontryhele do toho si masíruji podbřišek směrem od pochvy tinkturou z kokošky pastuší tobolky (vyrobila jsem si ji sama), nyní jsem byla po roce na kontrole u svého gynekologa a sdělil mi, že pokles dělohy se výrazně zlepšil ze 3. stupně na 2. stupeň, ale stále mi děložní čípek v některých dnech a po sebemenší námaze vyhřezává ven z pochvy a tato "nemoc" už mě velmi vysiluje a zmáhá. Napadá Vás prosím ještě něco, co by mohlo pomoci, ? Dále jsem zkusila i tinkturu probuzení energie na posílení sleziny, užívala jsem ji dva měsíce a celý druhý měsíc byla děloha na svém místě. Myslíte, že tato tinktura mohla tedy také pomoci? Snažím se také ještě snížit váhu na spodní hranici, nyní mám 64 kg při 173 cm a myslím si a cítím, že by bylo dobré shodit ještě na 56kg, při těchto potížích cítím zhoršení po každém větším najedení a když jsem zhubla ze 72 kg cítila jsem zlepšení. K tomu mi lékař našel ještě kýlu, což jsou podle toho, co jsem si zjistila stejné příčiny nedostatečnost tělového kolagenu. Jak lze toto prosím dle Vašich zkušeností třeba i stravou podpořit? Předem děkuji za odpověď.