Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Recidivující gynekologické záněty pochvy - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 61x)

Dotaz:

Dobrý deň, pán doktor.

Prosím Vás o radu a odporúčanie na dlhodobé ženské problémy ako sú: zápaly pošvy, začervenanie zvnútra - výrazný červený kruh, pálenie, svrbenie, nepohoda, silné potenie v lonovej oblasti, opakovaná mykóza. Takmer 30 rokov ma trápia tieto problémy. Po každom užívaní antibiotík sa stav zhoršil aj napriek užívaniu probiotík. ATB mi nezabrali na liečbu streptokoka počas tehotenstva, neskôr ani na nekonečnú liečbu Enterokoka a Escherichia coli (manžel bol zakaždým preliečovaný spolu so mnou).

Pred rokom mi laparoskopicky vyoperovali myom v maternici. Často si musím vkladať rôzne čípky, prevažne s probiotickým základom. Styk máme s manželom raz - dva razy do mesiaca, ale potom sa vždy stav zhorší.

Posledné 4 roky ma udržiava biorezonancia, ale nikdy celkom nevylieči.

Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.


MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Doporučuji:
- oregánový olej vnitřně (pozor! , nutné hodně naředit v jiném oleji, dávkování 1 kapka 3x denně)
- sedací koupele šalvěj a/nebo krtičník hlíznatý
- určitě vyšetření u praktika nebo lékaře tradiční čínské medicíny (diagnostikou zjistit příčinu zadržování vlhkosti v oblasti pánve - přičin může být více a právě vyšetřením se toto může ozřejmit + podpůrná léčba např. akupunktura, ev. reflexní teapie, úprava stravy - dietetiky ad.).

Pokud bych s Vámi problém řešil já, asi bych s Vámi musel mluvit osobně a probrat s Vámi další věci - hlavně stravu a udělat základní diagnostiku - pohled na jazyk, ad.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.