Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Reflux ze zadní rýmy - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 65x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Syn ma vykaslany reflux ze zadni rymy. Rymu ve sve podstate nemel, ani bolest hlavy, ktera by to naznacovala. Lecila jsem tedy kasel. Davala jsem podbel a lisejnik, vzdy se to sklidnililo, ale po par dnech se zase situace opakovala. Takto se to tahlo 14 dni. V utery jsme sli na ORL a tam nam řekli, že ma reflux (velky) vykaslany ze zdaní rymy. Dostal RYaltris a pantoprazol. Nicméně v noci ma strašný kašel a dusí se kolem 2hod, ani ne tak hleny, jak spis sliny. Podam mu jednou sodu a ma cca 2hod klid a polem 5hod jede na novo. Již jsem z toho zoufalá a hledam nahradní řešení. Začala jsem mu opeet podavat Lišejník a Podbel, kasel je trošku zmirnil, ale noc je stejna. Můžete mi prosim poradit co mu mam nasadit. Koukala jsem u vas na webu, že je to zaležitost jater z pohledu TCM, dieta neuškodí, ale rada bych se zbavila toho urputneho dusiveho nočního kašle.

Aktuálně se již se zadní rýmou nemá problém.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Váš syn má podle tradiční čínské medicíny hodně játra v napětí a má v nich blokádu.

Na podporu léčby gastroezofageálního refluxu (Barettův jícen) či opakovanému pálení žáhy doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
BUKVICE LÉKAŘSKÁ nať, PELYNĚK ČERNOBÝL nať, ŠANTA KOČIČÍ nať, JABLEČNÍK OBECNÝ list, MALINÍK OBECNÝ list před kvetením, ALOE PRAVÁ celý list.

Vyhýbat se nemusíte ani slizovitým a gelovitým léčivým rostlinám - topolovka, lípa, proskurník, aloe vera gel, apod.

Léčba překyselení žaludku a refluxu (GER, gastroezofageální reflux, duodenogastrický reflux) není jen o léčivých rostlinách, ale o úplném překopání životního stylu. Obrovský vliv má stres a dle tradiční čínské medicíny především oslabená játra (tedy v TČM oslabení elementu Dřevo). Jde o tak složitou problematiku, že si Vás rovnou dovolím požádat, abyste si stáhla video, kde o gastroezofageálním refluxu (GER) mluvím a vysvětluji příčinu a hlavně léčbu.
Zmíněné video o játrech, žlučníku a samozřejmě o gastroezofaegálním refluxu (GER) je ke stažení na http://www.WebinarJatra.cz />
Klasická západní medicína rozjíždí klasické kolečko (léky, vyšetření /ultrazvuk, gastroskopie/), naštěstí východní tradiční čínská medicína (TČM) zná kauzální příčinu a neléčí jen příznaky. Jsem moc rád, že se jí věnuji.

U osob s tzv. blokádou jater bývá velmi často problém s polykáním (nejčastěji pocit "knedlíku v krku"), příčina je dle tradiční čínské medicíny v játrech.
Více vizte zmíněný webinář
http://www.WebinarJatra.cz, kde zmiňuji příčinu a také léčbu.
Problém je snadno řešitelný úpravou stravy a léčivými rostlinami.

Na okraj ještě podotýkám, že u Vašeho syna mj. nebudou vhodné potraviny PRAŽENÉ - např. káva, kakao, oříšky apod.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.