bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Říhání, reflux - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 185x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Prosím o doporučení ke zmírnění potíží :
prosim o konzultaci při výběru vhodného preparátu na podporu tráveni, potíže reflux jicnu, po jidle tlak na hrudi, časté řiháni. Na sonu zjištěny polypy na žlučníku, prozatím bez gastroskopie.
PO jidle - některém mám pocit horkosti v žaludku, který mě nebolí. Dále se asi již rok léčím s vysokým tlakem, beru Prestance 5 mg.

Mám často studené HK a DK,

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Léčba refluxu jícnu její jen o léčivých rostlinách, ale o úplném překopání životního stylu. Obrovský vliv má stres a oslabená játra (dle tradiční čínské medicíny oslabení elementu Dřevo). Jde o tak složitou problematiku, že si Vás rovnou dovolím požádat, abyste si stáhla video, kde o gastroezofageálním refluxu (GER) mluvím a vysvětluji příčinu a hlavně léčbu.

Zmíněné zajímavé video o játrech, žlučníku a samozřejmě o gastroezofaegálním refluxu (GER) je ke stažení na http://www.WebinarJatra.cz />
Klasická západní medicína rozjíždí klasické kolečko (léky, vyšetření /ultrazvuk, gastroskopie/), naštěstí východní tradiční čínská medicína (TČM) zná kauzální příčinu a neléčí jen příznaky. Jsem moc rád, že se jí věnuji.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.