bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Sarkoidoza 2 stádium a arytmie srdce

0 odpovědí
(stránka otevřena 13x)

Dotaz:

Zdravím Vás pane doktore.

V dubnu letošního roku mě odváželi na kliniku v Mníchově poté co jsem měl problémy s přeskakováním srdce tedy arytmie kterou mi po vyšetření diagnostikovali. Provedli mi katetrizační vyšetření, kdy mě pouštěli lehký proud k srdci a tím vyvolávali simulaci arytmie. Po skončení mi doktor řekl, že mám zdravé srdce i artérie ale potřebovali zjistit co to způsobilo.
Po vyšetření CT mi řekli, že mám zvětšené nitrohrudní lymfatické uzliny. Tak jsem byl na bronchoskopii a po výsledcích vyloučili rakovinné bunky a diagnostikovali mi Sarkoidozu v 2 stádiu. Neměl jsem žádné akutní příznaky.
Problém je, že mám pořád arytmií. Dostávám rány u srdce, které trvají už 5 měsícu a prvotně byly ty rány silné a jenom takový jako by kopnutí a vždy jen jedno. Stávalo se mi to někdy i 3krát denně.
Po nějakém čase se ty rány co do síly zmenšovaly a už sem je nedostával denně. Pak začaly pauzy, kdy jsem byl v klidu i několik dní a opět to začalo.
Byl i měsíc, kdy jsem dostával záchvaty když jsem usínal, tak v momentu kdy jsem usnul, tak hned sem se v šoku probudil a lapal po dechu jako by moje tělo zapomělo dýchat a také silné pocení u toho.
To pak samo odešlo a i ty rány u srdce jsou slabší ale zase mě začalo bolet na hrudi a cítil jsem tlaky a celkově nepříjemnost a špatný pocit na hrudi.
Ty rány za srpen a září už přicházejí občasně třeba i týden bez. Mám i silnější bušení srdce a u lékařů u kterých jsem byl a hovořil o těchto problémech, tak mi pořád říkají, že je vše v pořádku a vše u mě zkontolovali. A dali mi čas sledování po dobu 3 až 6 měsíců od data 1.6 2022 po té bronchoskopii.
Cítím se fyzicky velice dobře a nemám žádné příznaky akutní Sarkoidozy ale mám problém se srdcem. Co by jste mi doporučil pane doktore. Ještě bych dodal, že pracuji s chemickými pryskyřicemi-podlahy a bylo mi doporučeno někým jiným použít kapky pro detoxikaci od těžkých kovů.