Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Silná, dlouhá menstruace - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 161x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Chtěla bych Vás požádat o radu ohledně menstruace - před rokem (květen 2021) jsem absolvovala operaci žlučníku (důvodem bylo uvolnění kamene na začátku roku, které způsobilo přiotrávení slinivky). Po operaci se mi tři měsíce nedostavila menstruace (do té doby byla naprosto pravidelná, spíše slabší, 5-7 dní). Po třech měsících od operace trvala první menstruace 3 týdny a byla extrémně silná, další jsou od té doby v trvání dvou až tří týdnů s tím, že další se dostavuje vždy 4 týdny po skončení předchozí (krev je relativně světlá, ale s velkým množstvím sraženin a opravdu silná). Gynekolog diagnostikoval zvětšenou dělohu a doporučil zavedení tělíska, což odmítám. Je mi 37 let a ráda bych během roku, max. dvou otěhotněla. Můžete mi prosím doporučit byliny, které by mohly pomoci? Děkuji moc.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na silnou dlouho menstruaci doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JMELÍ BÍLÉ list, KMÍN semeno, PUPALKA květ, LIBEČEK kořen, PUPEČNÍK list.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Vámi uvedené potíže s menstruací jsou způsobené dle tradiční čínské medicíny oslabením elementu Dřevo, tedy slabými játry. Jak posílit játra (uvádím vhodnou kombinaci léčivých rostlin, kterou sám i vyrábím) zmiňuji v 3hodinovém videu o játrech, které je dostupné na adrese http://www.WebinarJatra.cz Ve videu má kolegyně nutriční terapeutka zmiňuje potraviny, které játra posilují. Video velmi doporučuji prohlédnout. Na stránce http://www.WebinarJatra.cz je ke stažení.

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu a o bylinnou směs na čaj na Vámi uvedené potíže (silné a dlouhé menstruační krvácení), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.