bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Silná menstruace a anémie - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 273x)

Dotaz:

Dobrý den,

rada bych poprosila o radu, co by mi pomohlo při velmi silném krvácení při menstruaci. Trpím tím již několik let (od druhého porodu).
Bohužel mi teď byla nově navíc zjistena anemie, zřejmě v důsledku tohoto problému. Vyšetření budu teprve absolvovat. Beru železo.
A jsou i nějaké bylinky či přípravky vhodné při anemii? Děkuji vám, Jitka Zábřeská

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Léčivé rostliny, které podorují absorbci železa ze stravy jsou RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ, DAMIÁNA (pastala rozprostřená).

Na podporu krvetrvorby a při nedostatku železa je vhodná kombinace (ideálně ve formě směsné tinktury pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) : LIŠEJNÍK ISLANDSKÝ, VITÁNIE SNODÁRNÁ, HOŘEC ŽLUTÝ, RDESNO MNOHOKVĚTÉ, VACHTA TROJLISTÁ, třtinová melasa (melasu můžete konzumovat i samostatně, ale lze ji dát i do jídla).

Na velmi silnou menstruaci je vhodná kombinace (ideálně ve formě směsné tinktury pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) následujících léčivých rostlin:
KOKOŠKA PASTUŠÍ TOBOLKA nať, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, ČERNOHLÁVEK OBECNÝ kvetoucí nať, DRMEK OBECNÝ plod (kuličky), MOCHNA HUSÍ nať.

Pokud byste měla zájem o tinkturu na chudokrevnost a na silnou menstruaci, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.