Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Silná únava, zánět trojklanného nervu, potom angína, cysta na vaječníku, bolest pravého spánku, zlomený zub, potom přišla chronická rýma, chronický zánět průdušek, cysta vaječníku, endometrioza - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 864x)

Dotaz:

Vážený pane doktore,

asi mám problém s imunitou. jinak si to neumím vysvětlit.
2016 zánět trojklanného nervu, potom angína, cysta na vaječníku, bolest pravého spánku, zlomený zub, potom přišla chronická rýma, která se změnila a protahovanou bronchitídu (půl roku) a poté se opět vrátila chronická rýma do dnes, cysta na vaječníku stále plus při rengendu zjištěna další asi na páteři nebo žebrech. Dále váček pod zubem a 2x gyn. výtok. Pobolívání podbříšku - důvod asi endometrioza. A hrozná únava.
Nezjištěno nic závažného. Vše hraniční.

Asi mám v těle zánět, který si putuje?
Vyzoušela jsem vše - léky, antibiotika několikrát. Čaje, bylinné kapky, homeopatika, doplnky stravy, vitamíny, léčivé houby, změnu stravy, odkyselení, zrušit v jídelníčku cukr, dny bez lepku, výplach nosu konvičkou (ten mi trochu uleví, alespon na noc a může spát) atd.

Už nevím co dál.
Poradíte prosím?

Děkuji moc Lenka
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Lidem, kteří mají chronické záněty, které se stěhují v organismu doporučuji vlaštovičník větší. Je to silně protizánětlivá léčivá rostlina. Je ale velmi silná, takže se musí dávkovat přesně. S touto rostlinou mám velmi dobré zkušenosti, funguje perfektně.

Souběžně s vlaštovičníkem bych doporučil užívat bylinnou tinkturu na ten problém, který Vás nejvíce trápí. Tzn. pokud máte největší potíže s chronickým zánětem a např. endometriozou, je na místě zvolit kombinaci vlaštovičníku s bylinami na endometriozu. A tak podobně.

Léčebné kúry vytšinou trvají 3 měsíce, kdy je možné udělat zásadní posuny. Jakmile se vyřeší jeden problém (např. endometrioza), přechází se plynule k dalšímu problému - např. se řeší chronická bronchitida. Některé léčivé rostliny řeší více věcí najednou, takže těch bych dal přednost (např. tymián řeší dýchací a souběžně trávicí cesty atpod.).

Toliko tedy nástin řešení vašich potíží.
Někdy lituji, že nemám vlastní bylinkovou poradnu, kde bych se scházel s lidmi a probíral jejich potíže, protože bych mohl pacienty dispenzarizovat, tzn. řešit jejich potíže a věnovat se jim dlouhodobě.

Z vlaštovičníku vyrábím bylinnou tinkturu., ale aktuálně jsem z časových a kapacitních důvodů pozastavil poskytování tinktur.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.