Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Špinění před menstruací - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 802x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,

1.2.2021 jsem četla o Vašich tinkturách na gynekologické problémy, proto bych Vás chtěla poprosit o radu. 2019-2021 začnu vždy za půlkou menstruačního cyklu slabě krvácet. Je to vždy do 10 dní před menstruací. Zkoušela jsem bylinkové čaje, byl mi doporučen Gynex a obojí bez úspěchu. Navštívila jsem tedy svého gynekologa a ten mi dal hormony, prakticky bez úspěchu. Poté mi dělal testy na sexuálně přenosné choroby, pozitivní vyšla nějaká, o jejíž existenci jsem ani nevěděla, ale má ji až 80% sexuálně aktivního obyvatelstvo a název už si ani nepamatuji, přeléčeno antibiotiky, avšak můj problém tím vyřešen nebyl. Poslal mě na hysteroskopii, kde kromě zjištění, že mám malou dělohu, mi odstranili pár polypů a zjistili mikro zánět, na který jsem brala betaglukany. Ovšem zase bez výsledku. Proti zánětu jsem užívala také dračí krev.

Už jsem zoufalá, dva roky jsou hodně dlouho. Už mě napadá jedině hormonální nerovnováha, ale hormony znovu brát nechci. Zkoušela jsem pupálkový olej a taky nic.

Ještě bych chtěla dodat, že mám epilepsii a sníženou funkci štítné žlázy.

Moc děkuji za Vaši radu a přeji pěkný den.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na nepravidelnou menstruaci a špinění mezi menstruacemi doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JMELÍ BÍLÉ list, KMÍN semeno, PUPALKA květ, LIBEČEK kořen, PUPEČNÍK list.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Velmi Vám doporučuji stáhnout si cca. tříhodinový webinář (video) o ženském zdraví a nemocích, které je na http://www.WebinarZenskeZdravi.cz
Webinář jsem natočil já (byliny, medicinální houby, TČM) a má kolegyně nutriční terapeutka Mgr. Zuzana Švédová, Dis. (http://www.ZuzanaSvedova.cz). Ve videu jsou informace o problémech s menstruací (silná, slabá, nepravidelná ad.) a také o různých nemocích (cysty, myomy, endometrióza). Ve videu zmiňuji z pohledu tradiční čínské medicíny proč vůbec potíže žen vznikají a které orgány dle TČM "v tom mají prsty".

Špinění mimo menstruaci mají také ženy, které mají dle TČM oslabenou slezinu (příznaky - velmi silná chuť na sladké - hlavně po jídle /neodolatelná chuť na "sladkou tečku"/, otoky, bledá nebo nažloutlá kůže, celulitida, chudokrevnost, tendence ke vzniku modřin, nadýmání, škroukání v břiše, řidší stolice, povlak na jazyku, otlaky zubů na boku jazyka, opary rtů NEBO popraskané rty, křečové žíly, hemoroidy, tendence k výhřezům dělohy, tendence ke kožním převisům břicha nebo povislá kůže na horních končetinách, "povadlost", velká únava po jídle, tendence k potratům, inkontinence po porodu, výtoky, kvasinkové infekce, špinění před menstruací, došpiňování po menstruaci, zahlenění, problémy s paranazálnímí /nosními/ dutinami, tukové bulky pod kůží, PSYCHIKA - velmi silná chuť na sladké - hlavně po jídle ad.).

Posílení sleziny přes dietetiku, TČM a byliny:
* Tradiční čínská medicína TČM - směs čínských bylin „růst hory thaj“.
* Fytoterapie - z léčivých rostlin pak skořice, bazalka, máta, saturejka, kmín, kari ad.
* Dietetika - z potravin batáty, dýně, pastinák. Kořenová zelenina, vývary, hovězí a bílé maso.
Velmi doporučuji MCT olej. Mám s ním u "sleziníků" velmi dobré zkušenosti. Slezinu silně podporuje.
* U oteklých žen a žen s tendencemi k otokům - doporučuji břízu a bršlici – obě rostliny mají mírný odvodňující účinek a nepřetěžují ledviny. Působí i detoxikačně.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.