bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Tlak v uchu - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 230x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující: ráda bych si u vás objednala byliny na uši, nemám tinitus, ale tlak v uchu, trvá to už dva měsíce, na lék. vyšetření teprve čekám, ale četla jsem na vašich stránkách, že nejlepší na ucho je netřesk, resp. jeho šťáva z listů, pokud máte nějaký bylinný výrobek, můžete mne, prosím, s tímto seznámit - jsem už starší ročník a neumím se moc orientovat na webových stránkách. Zkusila bych tuto bylinu.

Dále se chci zeptat, zda mi takové potíže mohly způsobit rehabilitace, na které jsem chodila, měla jsem indikován parafín - na celou páteř, masáže a elektroléčbu - magnet - nějaký přístroj salus, ale ten mi dávali na bederní páteř, se kterou mám rovněž potíže. Pak jsem byla ještě dvakrát u fyzioterapeuta a ten mi masíroval i krční páteř a neskutečně moc mi tlačil některé body na hlavě a za ušima, stěžovala jsem si na motání hlavy, závratě. Od té doby mám potíže, kolísá mi krevní tlak, bolí mne hlava a levé ucho, mám pocit jakobych v něm něco měla co tam nepatří.
Ušní lékař nenašel nic při běžné kontrole.

Nevím co dál a jsem z toho celkem zoufalá, protože mne doslova "bolí mozek" a ucho, chce se mi pořád zívat, ale nejde to.

Mám na mozku meningeom, vím o něm už patnáct let (nyní 2021), je vápenatý. A tak mne napadá, zda fyzioterapeut tím obrovským tlakem mi s ním nějak némohl pouhnout, není to prostě normální ten můj stav, prosím o radu co mi může být. Děkuji. Alena

Děkuji, Alena

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Přiznám se, že s tímto si příliš nevím rady.

Určitě čerstvou šťávou z netřesku střešního aplikovanou do zevního zvukovodu nic nepokazíte. Mohlo by to skutečně pomoci. Fajn by mohly být také vlažné švédské kapky, které si budete každý den zavádět na vatě do zevního zvukovodu (samozřejmě každé zvlášť - např. ráno šťáva a večer kapky a nechat vatu v noci v uchu).

Problém by mohl být s Eustachovou trubicí, která vyrovnává tlak mezi nosohltanem a středouším. Někdy mohou pomoci protizánětlivé byliny, které sníží otok nosohltanu.

Ne, nemyslím si, že by rehabilitace měla být příčinou zhoršení stavu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.