bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Dr. Mlčoch bude v poradně odpovídat 28. a 29.1. odpoledne a 31.1.2021 celý den.

 

Torticollis - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 222x)

Dotaz:

Hezký den, pane doktore,
chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám diagnostikovanou Spastickou torticollis, jezdím už asi 10let na aplikace botoxu na zmírnění obtíží a současně i na psychiatrii kvůli nezvládání stavu, velmi mě ta nemoc psychicky vyčerpává. Kdysi před propuknutím Spastické torticollis jsem chodila k psychiatričce, sama dobrovolně protože od dětství trpím jakýmsi strachem, diagnóza porucha u senzitivní osobnosti. Brala jsem tenkrát Seropram, pak se můj stav zlepšil. Po čase jsem měla zase obtíže, které mi bránili běžně fungovat tak jsem měla od obvodní nasazen Cipralex a psychiatrička mi k tomu přidala malé dávky Tritico (nepamatuji si už přesný název) Po čase jsem začala mít problémy s krkem a stáčení hlavy k levé straně, jezdila jsem po rehabilitacích, diagnóza Spastická torticollis ale nic nepomáhalo, tak mě neuroložky poslala do Hradce Králové na aplikace botoxu. Po roce se mi výrazně ulevilo a mohla jsem opět nastoupit do práce. Efekt aplikace botoxu je ale dočasný a před další aplikací se obtíže zhoršují a omezují mě v běžném fungování a práci. Po několika letech mi byl přiznán invalidní důchod stupeň 1. Současně k aplikacím botoxu jezdím opět k psychiatričce, beru opět Cipralex a při obtížích půlku z 0,5 mg Rivotrilu. Od loňského dubna mám problém k tomu všemu s velmi častým mrkáním. Po návštěvě neurologa mám brát každý večer půlku z 0,5mg Rivotrilu. Psychiatrička radí abych brala půlku ráno a půlku večer a přes den Cipralex. Jsem po těch lécích hrozně unavená a spavá.
A teď bych se dostala k otázce na vás zda je nějaká alternativa jak mi pomoci přírodní cestou. Budu vděčná za každou radu, nápad, cokoliv.
Děkuji MK

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na úvod bych chtěl říci co je to vlastně torticollis spastica.
Jde o stočení hlavy k jedné straně krku často provázené bolestivým spasmem krčních svalů. Vzniká při porodu (to asi není Váš případ, předpokládám, že jde o tzv. získaný stav), některých nervových poruchách, chorobách svalů či páteře. Může jít o iritaci (dráždění) n. XI. vyvolanou např. ohraničenou ischemií, sclerosis multiplex (roztroušená skleróza mozkomíšní), syringobulbií aj.

Na torticollis doporučuji následující směs (ideálně ve formě tinktury) :
MOCHNA HUSÍ nať, LESKLOKORKA LESKLÁ (dřevokazná houba, takže plodnice), ELEUTEROKOK KOŘEN, DIVIZNA KVĚT, KOPR NAŤ a špetku HEŘMÁNKU PRAVÉHO KVĚTU.

LESKLOKORKU LESKLOU můžete přidávat i do jídla. Většinou se přidává nadrcená sušená. Jde o rei-shi (to je její alternativní název).

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Mockrát děkuji za cenné rady a doporučení vhodných bylin na Spastickou torticollis. Bylo by možné nechat si u Vás vyrobit tinkuru přímo pro mě. Děkuji M. K.