Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Únava a posílení imunity po COVID - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 168x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující: čím bych měla posílit imunitu, po prodělání covidu jsem úplně vyčerpaná, unavená a mám potíže s dechem, pocit malé kapacity plic.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na podporu imunity (prevence banálních infektů - nachlazení, rýma, ale i závažné nemoci COVID, tedy SARS-Cov-2) jak u dospělých, tak i u dětí se mi v praxi u mnoha bylinkových pacientů osvědčily následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
BADYÁN plod s oplodím, ECHINACEA kořen, KOZINEC kořen, SIDERITIS nať, ČUBET BENEDIKT nať, HLÍVA plodnice, LÉKOŘICE kořen, BEZ ČERNÝ květ nebo plody.
Tato směs dobře zabírá i na začátku onemocnění (nachlazení, angína apod.), kdy toto onemocnění je schopná i zastavit (čím dříve se tintkura podá, tím lépe, samozřejmě).

Dle klinických studicí se jasně ukazuje, že na sílu imunity má zásadní vliv vitamín D (mj. je vynikající v prevenci nemoci SARS-Cov-2, tedy koronaviru - přičemž studide jenoznačně prokazují, že účinnější je užívání preventivně než při již "rozjetém" onemocnění covidem). Vitamín D se dávkuje 1 kapka denně u dětí a 2 kapky denně u dospělých (sklenička s vitamínem D tedy vydrží velmi dlouho).

Pokud jste Vy nebo někdo z Vašeho okolí prodělali covid (SARS-Cov-2), doporučuji užívat tinkturu z rostliny CIST KRÉTSKÝ a/nebo PRÁVENKA LATNATÁ.

Pokud jste dlouhodobě unavená (případně můžete mít další příznaky, kterými jsou např. bolesti bederní páteře, bolesti kolenních kloubů, úzkosti apod.), máte dle tradiční čínské medicíny oslabený element VODA, tzn. ledviny. Ledviny jsou v našem organismu našimi "bateriemi" a to v jakém stavu jsou ledviny se následně odráží na tom, jak se cítí celé tělo, co se týče energie (tedy zda je v pohodě nebo je přítomna chronická únava).
Jak posílit ledviny pomocí léčivých rostlin a také úpravy stravy je uvedeno ve webináři http://www.WebinarLedviny.cz /> Webinář je velmi zajímavý. Má 3 hodiny a dozvíte se v něm mnoho informací jak posílit ledviny a také jaké jsou další příznaky oslabených ledvin (jde o příznaky, které byste si se slabými ledvinami asi nikdy nespojila). Webinář jsem natočil v roce 2021 s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, která se únavou a stravou zabývá již několik let.

Jednou z příčin únavy může být také nedostatek hořčíku. V praxi se mi velmi osvědčila aplikace hořčíku přes kůži (tělo si vezme jen tolik hořčíku kolik potřebuje a nedostavují se tak mj. průjmy). Forma aplikace je ve vaně, kdy se do vody nasypou denně asi 3 lžíce Epsomské soli. Pokud máte sprchu, tak po osprchování na horkou kůži ze sprayové láhve na kůži nastříkejte vodu s koncentrovanou Epsomskou solí. Efekt je velmi podobný jako u koupele.

Pokud chcete mít u sebe a svých blízkých v dobrém stavu také sliznice (které jsou vstupní branou infekcí), doporučuji aplikovat MCT olej (reguluje imunitu, autoimunitu a také jak jsem uvedl zlepšuje stav slizniční imunity). Dávkuje se denně 1 lžíce oleje ráno a večer. Jeho chuť je neutrální. Lze konzumovat přímo nebo v jídle.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce
http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinné produkty na Vámi uvedené potíže (posílení imunity, pelargonie sidonská, majoránková mast, MCT olej, vitamín D, tinktura CIST KRÉTSKÝ, tinktura PRÁVENKA LATNATNÁ, epsomská sůl, Jančův ledvinový čaj), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.