bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Úzkost, strach, stres - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 173x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Ráda bych se zeptala na syna (36let). Už od dětství trpí na deprese (úzkost, strach), chodíme k lékaři a ten mu předepsal sertralin 100mg.
Byla bych ráda, aby se to nějak vyléčilo spíše kapkami - DEP-ÚZ-PAN - jestli jsou vhodné, nebo bylinkami - nějaký čaj (a kde ho lze sehnat).
Když např. jedeme autem přes přejezd tak se lekne škubne sebou, nemůžeme se ho dotknout - to samé, nebo při stříhání vlasů - ze začátku to jde, postupně se začne klepat, a nejhorší je stříhání vzadu na hlavě, to se tak rozklepe, že to ani nedostříháme. Někdy se leká během dne méně, někdy více.
Co je ale nejhorší občas dostane i záchvat (nekontrolovatelný třes horních i dolních končetin, i celého těla) a to vždy v noci, nevíme jak tomu předcházet, zdali to vůbec jde, bohužel to teď řešíme lékem.
U mě bych se zeptala, zda jsou vhodné na žlučové kameny- bylinné kapky KALISIE VONNÁ, a jesli je můžu užívat i přes léčbu alkoholismu.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na úzkost, vnitřní třes, podobně jako na stavy depresivního ladění, panik a panických atak doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
MUČENKA PLETNÍ nať, CHMEL OTÁČIVÝ šištice, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, VITÁNIE SNODÁRNÁ koře nebo nať (lépe kořen), BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPEČNÍK ASIJSKÝ list resp. nať, BAZALKA POSVÁTNÁ nať, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, MEDUŇKA LÉKAŘKÁ nať a KOZLÍK LÉKAŘSKÝ kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Dietetika: potraviny bohaté na hořčík.

Pokud byste měl nebo měla (z textu není jasné, zda jste muž nebo žena) zájem o tinkturu na úzkostné stavy a vnitřní třes, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz"

Dle tradiční čínské medicíny - doporučuji posílit ledviny - vizte přednáška o příznacích oslabených ledvin a jejich posílení zde:
http://www.WebinarLedviny.cz /> Úzkost je totiž vždy spojená se slabými ledvinami a jejich posílení může stav velmi zlepšit.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.