bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vysoký krevní tlak - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 130x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Trpím vysokým tlakem již 3 roky. Léky vůbec nezabírají. Žiji zdravě - nepiji, nekouřím, málo solím, jsem celkem štíhlá. Netrpím depresemi ani úzkostmi. Po přechodu jsem začala mít vysoký krevní tlak, ačkoli předtím jsem měla spíše nízký. Obtěžuje mě to na kvalitě života.

Mám cca 150/100, dnes se vyhoupl vysoko 190/130. Nevím už jak dál, doktorka mě už vyhodila z ordinace, že mi nedokáže pomoci a že mi ani nebude psát záchranné léky, když mi nepomáhají.

Bylo mi jedině dobře cca 3 měsíce, když jsem byla na operaci, kde mi vyteklo dost krve. Jako jediné možné řešení vidím darování krve nebo odběr.

Ráda bych si ho zaplatila, ale nevím, koho mám kde sehnat, když neznám žádnou zdr. sestru.

Bylinky taky nepomáhají, byla jsem již u několika léčitelů.

Děkuji mockrát za Vaši radu.

Jitka.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Darování krve nedoporučuji. Zbavovala byste se tak pro tělo cenných látek a hlavně v období klimakteria je tělo oslabeno (dle TČM oslabení elementu Vody), takže by se Vám postupně přitížilo a byla byste unavená (ztráta železa, které se do těla poměrně složitě dostává zpět).

Píšete, že jste byla u bylinářů, že vám nic nepomohlo. Je škoda, že jste neuvedla které léčivé rostliny nebo medicinální houby jste užívala. Pomohlo by mi to.

Na vysoký krevní tlak (hypertenze, hypertenzní choroba, hypertenzní nemoc) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
HLOH OBECNÝ květ, JMELÍ BÍLÉ listy sbírané v březnu, LÍPA SRDČITÁ květ, SRDEČNÍK LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen.

Tato směs je vyzkoušená a po 1-3 měsících dochází opravdu u všech lidí (u některých více, u jiných méně) k úpravě tlaku. Pokud by tomu tak u Vás nebylo, bylo by to pro mě překvapující.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže (ale můžete si ji sama vyrobit nebo požádat Vašeho bylináře o výrobu - mým cílem není Vám cokoliv prodávat, jen Vám chci pomoci), je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.