bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.

Z důvodu absolvování bylinkového kurzu ve škole přírodních terapií v Českém Krumlově (více informací zde) budu odpovídat v poradně až od pondělí 15.6.2020. Omlouvám se za časovou prodlevu. 

 

Vysoký nitrooční tlak - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 55x)

Dotaz:

Vážený pane doktore,
ze všeho nejdříve Vám chci poděkovat za úžasné stránky i cenné rady a příspěvky na Facebooku. Zároveň bych rád požádal o radu, která není pro mne ale kamarádku, Češku, která žije v Kanadě. Jedná se o paní (nar. 1950) která trpí zvýšeným nitroočním tlakem. Byla u lékaře, nemá diagnostikován žádný zákal, podstoupila i laserovou operaci, která však pomohla jen dočasně a ani kapky jí příliš nepomáhaly. údajně se jí v cévách oka vytváří něco co popisuje jako "adhesive" - pokud tomu dobře rozumím jedná se o nějaký skret, který postupně zneprůchodňuje cévy… Trochu se sám bylinkám věnuji a mám pocit že by situace mohla souviset s ledvinami, případně krví, ale jsem laik a možná říkám nesmysl. Já bych jí doporučil přesličku, břízu možná i kopřivu ve formě čaje, ale nerad bych poradil něco špatně. Já si sám vyrábím tinkturu z jehnědů břízy bělokoré, která se mi osvědčila a přijde mi jako takový malý zázrak, ale nejsem si jist vztahem nitroočního tlaku a ledvin. Jaké bylinky byste doporučil k užívání vy? Případně i doplnění očními výplachy?
Předem děkuji za odpověď.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

V praxi se mi osvědčila směs na problémy s nitroočním tlakem a oběma zákly očí:
KOKOTICE ČÍNSKÁ 50%, SPORÝŠ 10%, KOPŘIVA 10%, ROZRAZIL 10%, MĚSÍČEK 10% a PŘESLIČKA ROLNÍ 10%.

Na okraj podotýkám, že je nutné naprosto respektovat názor lékaře. Léčivé rostliny mohou pomoci u počínajících potíží u obou zákalů, ale v případě vzniku glaukomu může pacient i přijít o zrak a tam je nutné řešení dle doporučení oftalmologa. Byliny jsou tedy o sprvném načasování.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.