bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vysoký tlak po nervovém vypětí - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 197x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,
celý život jsem měla nízký tlak, ale v v poslední době se mi změnil na normální (průměrně 110/75) a po nedávných několika nervově vypjatých situacích se mi ujevují doby, kdy je vysoký-150-160 /80-90 se srdečním pulsem 70-80. Přitom cítím bolest v oblasti srdce.
Paní doktorka mi nasadila Concor COR, ale necítím se po něm dobře. Protože ho beru teprve týden, chtěla bych ho vysadit a zkusit léčbu bylinkami-hloh. Myslíte, že ještě mám šanci a případně mohl byste mi doporučit jak ho užívat? Je mi 65 a mám navíc vysoký cholesterol a problémy s játry
Děkuji předem za odpověď. Božena

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Vyšší krevní tlak ze stresu se řeší MEDUŇKOU LÉKAŘSKOU.

Další (Vámi správně uvedená léčivá roslina) je HLOH OBECNÝ - užívá se květ nebo plod. Má příznivý vliv i na psychiku, i na prokrvení srdce.

Je dále důležité uvést, zda je bolest u srdce TRVALÉHO rázu nebo závislá na dýchání. První bolest by mohla značit anginu pectoris. Druhá bolesti může být "od páteře".

Určitě doporučuji vyšetření internistou vč. EKG.

Z meduňky a hlohu vyrábím bylinnou tinktury - http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.