bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Dr. Mlčoch bude v poradně odpovídat na uložené dotazy ve středu
19.8.2020 celý den
 

Zahlenění dítěte a vykašlávání hlenů - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 246x)

Dotaz:

Syn 8.5let, říká, že pořád cítí v krku hleny a skutečně vykašlává takovíé velmi husté cucky, tymiánový sirup, čaj z bezu apod jsem zkoušela, ale nemá to na toto pozitivní účinky. Asi to chce něco silnějšího

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Doporučuji pelargonii sidonskou extrakt (prodává se pod názvem Kaloba), ta pomůže vyléčit infekci - i odolnou (umí léčit mj. i zlatého stafylokoka, pokud by ho syn měl; zlatý stafylokok se mj. projevuje žlutým zabarvením hlenu, nevím zda to Váš syn má).
Informace o pelargonii sidonské jsou zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/1984-pelargonie-sidonska-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-pestovani
Rostlinu osobně pěstuji, ale protože se používají 2-3 roky staré kořeny, je ještě brzo ji zpracovat.

Doporučuji čaj s z těchto bylin: podběl (květ, list), květ divizny a plicník, listu jitrocele kopinatého a rozrazilu lékařského.
Jitrocele kopinatého můžete dát i větší množství.
Zevně na hrudník můžete natírat rozmarýnovou či mateřídouškovou mast, event. mě ještě napadá tzv. psí sádlo (není ze psa : ) - https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/161-psi-sadlo-slozeni-recept-postup-vyroby-navod-ucinky-vyuziti)
Nevyhýbejte se užívání medu - klidně každý den. Med ale VŽDY dávejte do čaje nebo jiného nápoje o teplotě nižší než 40°C. Je to velmi důležité kvůli účinným látkám, které by se teplotou nad 45°C zničily (denaturace bílkovin).

Další vhodné byliny na zahlenění jsou např. :
mateřídouška, houba shii-take, sedmikráska chudobka, lípa, křen, prvosenka, andělika, ad.

Syn může po léčebné kúře výše uvedenými bylinami i dlouhodoběji popíjet bez černý. Je dobrou prevenci k rozvoji těžšího infektu.

Pokud má zahlenění dospělý člověk, vynikající je česnek setý (stroužky) nebo medvědí (listy), užívat několik dnů - klidně i ve formě tintkury (tinktury vyrábím - http://www.BylinkovyDoktor.cz ). Bohužel užívání česneku je spojené s typickým česnekovým odérem.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru.