bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do diskuze napsat kdokoliv.

Zahlenění dítěte a vykašlávání hlenů - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 105x)

Dotaz:

Syn 8.5let, říká, že pořád cítí v krku hleny a skutečně vykašlává takovíé velmi husté cucky, tymiánový sirup, čaj z bezu apod jsem zkoušela, ale nemá to na toto pozitivní účinky. Asi to chce něco silnějšího

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Doporučuji pelargonii sidonskou extrakt (prodává se pod názvem Kaloba), ta pomůže vyléčit infekci - i odolnou (umí léčit mj. i zlatého stafylokoka, pokud by ho syn měl; zlatý stafylokok se mj. projevuje žlutým zabarvením hlenu, nevím zda to Váš syn má).
Informace o pelargonii sidonské jsou zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/1984-pelargonie-sidonska-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-pestovani
Rostlinu osobně pěstuji, ale protože se používají 2-3 roky staré kořeny, je ještě brzo ji zpracovat.

Doporučuji čaj s z těchto bylin: podběl (květ, list), květ divizny a plicník, listu jitrocele kopinatého a rozrazilu lékařského.
Jitrocele kopinatého můžete dát i větší množství.
Zevně na hrudník můžete natírat rozmarýnovou či mateřídouškovou mast, event. mě ještě napadá tzv. psí sádlo (není ze psa : ) - https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/161-psi-sadlo-slozeni-recept-postup-vyroby-navod-ucinky-vyuziti)
Nevyhýbejte se užívání medu - klidně každý den. Med ale VŽDY dávejte do čaje nebo jiného nápoje o teplotě nižší než 40°C. Je to velmi důležité kvůli účinným látkám, které by se teplotou nad 45°C zničily (denaturace bílkovin).

Další vhodné byliny na zahlenění jsou např. :
mateřídouška, houba shii-take, sedmikráska chudobka, lípa, křen, prvosenka, andělika, ad.

Syn může po léčebné kúře výše uvedenými bylinami i dlouhodoběji popíjet bez černý. Je dobrou prevenci k rozvoji těžšího infektu.

Pokud má zahlenění dospělý člověk, vynikající je česnek setý (stroužky) nebo medvědí (listy), užívat několik dnů - klidně i ve formě tintkury (tinktury vyrábím - http://www.BylinkovyDoktor.cz ). Bohužel užívání česneku je spojené s typickým česnekovým odérem.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru.