bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zvýšené jaterní testy po užívání léků - byliny, byinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 580x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore
Syn 15 let, porucha auticstického spektra atd kompenzovaná epilepsie na Orfiril long 300-0-450 (bez nálezu eeg) cca 7-8let bez epileptických záchvatu, teď hraniční jaterní testy (MUDr říkal, že to není nic hrozného). Nasadili jsme 4.2.2020 ostropestřec (ten bere 1x deně od myco medica bez přestávky) a čaj kořene pampelišky (vařím cca 10 min a pak cca 15min louhuji, tři týdny pijeme 2x deně cca 300ml a po té týden pauza). opakuji 3x a pak půjdeme na krev na jaterní testy.
Prosím pěkně co myslíte Vy a neporadil by jste mi, ještě nějaké byliny eventuelně Váš názor jak čistit, detoxikovat, udržovat játra zatížená medikaci?
Ještě má Jára sezoní pylovou alergii na tu bere Volnostin a awamys sprej do nosu. K tomu mu z bylin dávám alkoholové tinkturu z černého rybizu s lichořeřišnici (nechám alkohol odpaří v horkém čaji).
Mějte se moc hezky a děkuji?

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Kombinace OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ + PAMPELIŠKA + např. ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ je na játra velmi dobře zvolená.

Ostropestřec mariánský nemusíte kupovat produkt od nějaké firmy. Stačí si koupit semínka a ta drtit do jídla. Je to lepší než kupovat něco, u čeho nevíte kdo, jak a kde ostropestřec pěstoval.
Ideální je samozřejmě si ho vypěstovat doma.
Pampeliška kořen - sbírá se v přírodě brzy na jaře před květem (už můžete nyní) a na podzim. Řepík lékařský - sbírá se nať.

Na játra a současně i na alergie jsou vhodné: POPENEC BŘEČŤANOLISTÝ, SVÍZEL PŘÍTULA. Můžete přidat i perilu křovitou (lze vypěstovat ze semínek).

15letému dítěti můžete tinktury dávat římo, nemusíte do horkého čaje či vody.
Důvod: játra 15letého dítěte jsou již plně připravena zpracovat těch cca. 5 kapek alkoholu 3x denně. Takže obavy stranou. Tepelnou úpravou tinktuře uděláte škodu - zničíte enzymy atd.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.