Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zvýšení, posílení imunity - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 67x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Můžete mi, prosím, poradit, kterými rostlinami (nebo bylinkami) můžu s co nejrychlejším účinkem zvýšit imunitu?? Co může nejrychleji pomoct s navýšením imunity z téměř nulové hodnoty?

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

K imunitě u dospělých i dětí je potřeba přistupovat komplexně. Vliv má mnoho faktorů - pohyb, strava a příjem koncentrovaného cukru, stav ledvin (dle tradiční čínské medicíny KOŘENEM IMUNITY JSOU LEDVINY), stav sleziny (dle tradiční čínské medicíny SLEZINA OPEČOVÁVÁ SLIZNICE, které jsou vstupním místem prakticky všech infekcí - dýchací cesty, trávicí systém).

A jedna z nedůležitějších "věcí, " které mají vliv na imunitu a v podstatě na všechno další v lidském těle (nálada, deprese, alergie, obezita, autoimunitní nemoci a choroby … ) je mikrobiom neboli mikrobiota střev.

Léčivé rostliny se mohou uplatnit v prevenci i léčbě, ale nejsou všespásné.

Delší dobu jsem zvažoval jak na Váš dostaz odpovědět, aby byl pro Vás co nejvíce přínosný a rozhodl jsem se, že Vám poskytnu odkaz na video, které jsem o imunitě natočil. Najdete ho na http://www.WebinarImunita.cz a pochopíte díky němu imunitu jak komplex dílků a ne jen jednotlivé dílky, které jsou vytržené z toho komplexu.

Co se týče léčivých rostlin, Na posílení imunity doporučuji následující léčivé rostliny + medicinální houbu a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
BADYÁN plod s oplodím, ECHINACEA kořen, KOZINEC kořen, SIDERITIS nať, ČUBET BENEDIKT nať, HLÍVA plodnice, LÉKOŘICE kořen, BEZ ČERNÝ květ nebo plody.

V případě již existujícího zánětu dýchacích cest doporučuji vnitřně tinkturu z léčivé rostliny
PELARGONIE SIDONSKÁ (silné přírodní širokospektré antibiotikum)
a/nebo LICHOŘEŘIŠNICE VĚTŠÍ (také přírodní antibiotikum - účinné na močové cesty, ale i na dýchací cesty).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny (ev. medicinální houby a lišejníky).