Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Zvýšený počet bílých krvinek - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 768x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Manželovi 21.10.2020 zjistili zvýšený výskyt bílých krvinek, zřejmě zánět v těle. Dostal antibiotika, ale chtěla bych léčbu něčím podpořit. Manželovi je 60 let, krom zad se s ničím neléčí. Co byste, prosím doporučil? Hodnotu CRP bohužel nevím.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Výhodou by bylo vědět příčinu lekocytózy a určitě by bylo i fajn vědět hodnotu CRP.
Pokud má totiž manžel bakteriální infekci, léčivé rostliny na viry by třeba nemusely být účinné, nicméně většina léčivých rostlin, které mají antbiotické účinky častokrát působí i na virózy.

Silně protizánětlivé rostliny jsou např. vlaštovičník větší nať, tužebník jilmový květ nebo celá nať, lichořeřišnice větší ideálně zelené semeno, medvědice léčivá nebo třeba okvětní plátky rudé růže. Z uvedených léčivých rostlin doporučuji vyrobit tinkturu.
Např. u vlaštovičníku by dávka čerstvé bylinné droby měla být asi jen 80 gramů na 1000 ml alkoholu a užívvat 3x denně 10 kapek tinktury po dobu 3 týdnů. U růže může být množství drogy i kapek za den vyšší.

Nicméně aby byla léčba na míru, bylo by vynikající znát zdroj infekce, tzn. co je zdrojem leukocytózy.

Na okraj podotýkám, že zvýšené množství bílých krvinek může značit i závažné onemocnění a proto doporučuji s kratším odstupem (i s ohledem na zjištění, zda jsou antibiotika účinná) znovu kontrolu krevního obrazu a opět i CRP.

Doporučuji antibiotika dobrat, pokud jsou již užívána.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.