MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.

rakovina nadory byliny bylinky babske radyNejvětším strašákem vzbuzujícím obavy je nádorové onemocnění. Nádor je patologicky útvar, který roste mimo rámec normálních poměrů v organismu. Rozlišují se nádory zhoubné a nezhoubné. Ty zhoubné (maligní) svým růstem ničí okolí tkáně, jejich buňky dokážou pronikat bariérami těla a vytvářet nová nádorová ložiska - metastázy. Nezhoubné (benigní) nádory rostou ohraničeně a nezakládají metastázy, ale často utlačují tkáň, v níž se nacházejí, což také vede k chorobným projevům (nebezpečné jsou například v mozku). Někdy se nezhoubný nádor může zvrhnout ve zhoubný.

TIP ZBYŇKA MLČOCHA: V případě, že máte příznak nějakého rakovinného bujení (vizte níže), okamžitě se objednejte k praktickému lékaři k došetření příčiny potíží. Je-li Vám diagnostikována rakovina, vždy akceptujte názory svého okologa. Léčba rakoviny bylinkami je vždy doplňková a podpůrná.
Názor onkologa je při léčbě klíčový a zásadní. Respektujte ho!

 

Domácí alternativní doplňková léčba rakoviny

Je třeba si uvědomit, že nádorové onemocnění začíná většinou bez bolestí a jakéhokoli pocitu nemoci. Proto je důležité dodržovat prevenci. Čas od času zkontrolujte, zda vám tělo určitými signály nehlásí, že něco není v pořádku.

K příznakům rakovinného bujení patří:

 • Hmatatelné uzlinky a zatvrdnutí v prsech, v podpaží, v tříslech.
 • Nápadné změny mateřského znaménka: změny barvy, zvětšení, svědění, zčervenání okolí znaménka.
 • Dlouhodobé změny v činnosti střev (průjmy, bolestivé koliky, krev ve stolici) a močového měchýře.
 • Trvalý chrapot nebo kašel.
 • Krvácení mimo dobu menstruace.
 • Rány, které se nehojí.
 • Otoky, které neustupují.
 • Rychlá ztráta tělesné hmotnosti.
 • Potíže při polykání nebo obtížné trávení.
 • Časté bolesti hlavy, zhoršení zraku, závratě.

 

Upozorňuji, že tyto potíže nemusí hned znamenat rakovinu, kdo však zjistí u sebe jeden z těchto příznaků, měl by se podrobit lékařské prohlídce.

Existují úspěšné metody podpůrné, alternativní (domácí) léčby nádorového onemocnění. Záleží na vás, která vám bude vyhovovat. Měla by to být léčba, o které víte, že se u druhých pacientů osvědčila, a hlavně jí musíte věřit. Víra tvá tě uzdravuje! Jedině vy máte tu MOC se ve své mysli zaměřit na své zdraví. NE-MOC je vlastně strach a stres. Představovat si dokonalé zdraví může v duchu každý, ať už se kolem něj odehrává cokoli. Když nemocný zaměří svou mysl na to, že léčba, kterou si vybral, je pro něj ta nejlepší, je o tom pevně přesvědčen, upřímně tomu věří - uzdraví se. Ať už jde například o léčení pomocí zeleninových šťáv podle Rudolfa Breusse, makrobiotiku či protirakovinový přípravek MUDr. Budwigové ad. Tyto kúry byly úspěšně vyzkoušeny nejen v zahraničí, ale i u nás. Neúčinnost
se projevila u pacientů, kteří je porušovali vlastními chybami nebo nedodržovali doporučení po jejich ukončení.

Jeste stravu bohatou na vitamíny. Některé vitamíny se ale v době, kdy se rozvine rakovina nesmí užívat, protože mohou urychlit růst nádoru (platí to např. u některých druhů rakoviny plic). 

V jídelníčku omezte maso a masové výrobky, které organismus překyselují a zatěžují střeva. U mléka a mléčných výrobků se zaměřte jedině na konzumaci klasické kyšky, tvarohu a tvarohových syrú. Tyto výrobky nezahleňují střevo a obsahují důležité enzymy.

Zaměřte se na celozrnné obiloviny. Slupka, která chrání zrno před bakteriemi, viry a plísněmi, ochrání i vaše tělo. Celozrnné obiloviny, kroupy, jáhly, pohanka, pšenice špalda, rýže natural atd. mají velké nutriční hodnoty, které potřebujete při léčbě nádorového onemocnění. Hlavně nahraďte živočišné bílkoviny rostlinnými, které tělo tolik nezatěžují. 

S úpravou jídelníčku úzce souvisí doplňování látek chybějících ve vašem organismu. Například kyselina listová zajišťuje správné fungování červených a bílých krvinek, objevuje se v listové zelenině, kvasnicích, ořeších, červené řepě, fazolích, hrachu, rýži natural a hovězích játrech. Dlouhodobé užívání vysokých dávek kyseliny listové v chemicky připravených tabletách může nevhodně zasahovat do vstřebávání zinku, proto je nejlepší užívat potřebné látky v přirozených potravinách.

Prevencí rakoviny mohou být selen, měď. Dále si zajistěte dostatečný příjem zinku, který je nejdůležitější při léčbě nádorového onemocnění. Je nezbytný pro imunitní systém a hojení ran, podílí se na činnosti více než 70 enzymů, které působí na množství tělesných procesů. Zdroj zinku najdete v ústřicích, obilných klíčcích, telecích játrech, dýňových semenech, oleji, sardinkách a krabím mase. Největší množství zinku je ve včelím pylu.

Zajistěte organismu správné a pravidelné vylučování. Pokud chcete, aby se nádor z vašeho těla „vyloučil11, musíte organismus podpořit a zbavit jej jedovatých látek. K tomu vám pomohou uvedené změny v jídelníčku a bylinné čaje na posílení látkové výměny.

Mějte na paměti, že přírodní léčba je neškodná a dokáže pomoci i u těch nejtěžších případů. Aby byla účinná, je nejdůležitější v různých omezeních vytrvat. První úleva ještě neznamená uzdravení. Musíte být trpěliví. Mnoho případů léčby selhalo právě kvůli nedodržování určených pravidel.

Sedmikráska příznivě působí na krev, má spoustu výživných látek a zařazuje se při povzbuzujících kúrách, proto je vhodná i při nádorových onemocněních.
Květy rostou od brzkého jara až do podzimu. Přidávejte je do salátů, polévek atd. nebo denně snězte 10 květů.

Bedrníku obecnému se přisuzovala velká zázračná a léčebná síla, především jako spolehlivému prostředku proti moru, těžkým infekcím apod., proto je vhodný i při léčbě nádorového onemocnění. Doporučuji mladé listí z bedrníku, které přidávejte do jarních salátů a bylinných polévek.

Puškvorcový kořen je dobrý prostředek na posílení organismu, povzbuzuje chuť k jídlu, vypuzuje z těla škodlivé látky a odstraňuje obtíže při trávení. Místo čaje můžete několikrát denně užívat 0,5-2 g prášku z puškvorcového kořene.

Důležitý je duševní stav pacienta. Ke vzniku nádorů a rakoviny přispívají neustálý stres, vypětí a strach. Rodina by měla nemocnému zajistit klid, chránit ho před stresovými situacemi, snížit fyzickou zátěž a dbát na každodenní malé radosti. Povzbuzujte své blízké v boji s těžkou nemocí a vytvořte jim láskyplné domácí zázemí.

 

STRÁNKY NA TOMTO WEBU, VE KTERÝCH SE POJEDNÁVÁ O RŮZNÝCH DRUZÍCH RAKOVINY JSOU ZDE

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz
 • Luštitelské časopisy

Tagy - štítky:

stvol   děti   stonek   antibiotik   kloub   menstruační   horké   babské rady   Paracelsus   strom   zelina   ateroskleróza   kůra   recept   kontraindikace   vliv   rostlina   žaludek   slinivka   tlak   šlacha   účinek   plísně   postup   hlas   list   brnění   prášek   krk   artróza   arteriskleróza   chřipka   kořen   užití   hemoroid   krvácení   mensturace   Zentrich   metabolismus   abytyše Hildegarda   nežádoucí   ruka   obsažené   choroba   kornatění   průjem   Mattioli   využití   astma   řídnutí kostí   zpracování   sval   revma   střev   pálení   teplé   kůže   Treben   játra   mrtvice   zdraví   pijeme   nať   kapsaicin   premenstruační   chladné   kameny   dna   pěstování   zácpa   vitamin   akné   sirup   tinktura   plíseň   houba   Janča   výroba   hlavy   sliznice   kontraindikace   angína   víno   játra   Janča   komplikace   kvasinky   keř   nachlazení   zlomenin   olej   vitamín   viry   nemoc   písek   srdce   bylinná směs   čaj   návod   fermentace   bylinka   Váňa   ledvin   jaterní   obsahuje   končetina   kojenec   opar   roztroušená   nohy   migrén   zápal   bolest   noha   zánět   vřed   dásně   minut   inhalace   koupel   trávicí   Podhorná   štítná   zrak   zalijeme   katar   rýma   zelenina   nálev   hemeroid   sběr   kolika   slezina   studené   močopudný   vývar   stonek   ovoce   slezina   epilepsie   Avicena   Galenos   chřipka   žlučník   účinky   mateřské   Moučka   neht   sušení   Zentrich   fytoterapie   bylina   osteoporóza   alergie   pupen   indikace   květ   použití   horečka   vlas   odvar  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)