Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

rakovina nadory byliny bylinky babske radyNejvětším strašákem vzbuzujícím obavy je nádorové onemocnění. Nádor je patologicky útvar, který roste mimo rámec normálních poměrů v organismu. Rozlišují se nádory zhoubné a nezhoubné. Ty zhoubné (maligní) svým růstem ničí okolí tkáně, jejich buňky dokážou pronikat bariérami těla a vytvářet nová nádorová ložiska - metastázy. Nezhoubné (benigní) nádory rostou ohraničeně a nezakládají metastázy, ale často utlačují tkáň, v níž se nacházejí, což také vede k chorobným projevům (nebezpečné jsou například v mozku). Někdy se nezhoubný nádor může zvrhnout ve zhoubný.

TIP ZBYŇKA MLČOCHA: V případě, že máte příznak nějakého rakovinného bujení (vizte níže), okamžitě se objednejte k praktickému lékaři k došetření příčiny potíží. Je-li Vám diagnostikována rakovina, vždy akceptujte názory svého okologa. Léčba rakoviny bylinkami je vždy doplňková a podpůrná.
Názor onkologa je při léčbě klíčový a zásadní. Respektujte ho!

 

Domácí alternativní doplňková léčba rakoviny

Je třeba si uvědomit, že nádorové onemocnění začíná většinou bez bolestí a jakéhokoli pocitu nemoci. Proto je důležité dodržovat prevenci. Čas od času zkontrolujte, zda vám tělo určitými signály nehlásí, že něco není v pořádku.

K příznakům rakovinného bujení patří:

  • Hmatatelné uzlinky a zatvrdnutí v prsech, v podpaží, v tříslech.
  • Nápadné změny mateřského znaménka: změny barvy, zvětšení, svědění, zčervenání okolí znaménka.
  • Dlouhodobé změny v činnosti střev (průjmy, bolestivé koliky, krev ve stolici) a močového měchýře.
  • Trvalý chrapot nebo kašel.
  • Krvácení mimo dobu menstruace.
  • Rány, které se nehojí.
  • Otoky, které neustupují.
  • Rychlá ztráta tělesné hmotnosti.
  • Potíže při polykání nebo obtížné trávení.
  • Časté bolesti hlavy, zhoršení zraku, závratě.

 

Upozorňuji, že tyto potíže nemusí hned znamenat rakovinu, kdo však zjistí u sebe jeden z těchto příznaků, měl by se podrobit lékařské prohlídce.

Existují úspěšné metody podpůrné, alternativní (domácí) léčby nádorového onemocnění. Záleží na vás, která vám bude vyhovovat. Měla by to být léčba, o které víte, že se u druhých pacientů osvědčila, a hlavně jí musíte věřit. Víra tvá tě uzdravuje! Jedině vy máte tu MOC se ve své mysli zaměřit na své zdraví. NE-MOC je vlastně strach a stres. Představovat si dokonalé zdraví může v duchu každý, ať už se kolem něj odehrává cokoli. Když nemocný zaměří svou mysl na to, že léčba, kterou si vybral, je pro něj ta nejlepší, je o tom pevně přesvědčen, upřímně tomu věří - uzdraví se. Ať už jde například o léčení pomocí zeleninových šťáv podle Rudolfa Breusse, makrobiotiku či protirakovinový přípravek MUDr. Budwigové ad. Tyto kúry byly úspěšně vyzkoušeny nejen v zahraničí, ale i u nás. Neúčinnost
se projevila u pacientů, kteří je porušovali vlastními chybami nebo nedodržovali doporučení po jejich ukončení.

Jeste stravu bohatou na vitamíny. Některé vitamíny se ale v době, kdy se rozvine rakovina nesmí užívat, protože mohou urychlit růst nádoru (platí to např. u některých druhů rakoviny plic). 

V jídelníčku omezte maso a masové výrobky, které organismus překyselují a zatěžují střeva. U mléka a mléčných výrobků se zaměřte jedině na konzumaci klasické kyšky, tvarohu a tvarohových syrú. Tyto výrobky nezahleňují střevo a obsahují důležité enzymy.

Zaměřte se na celozrnné obiloviny. Slupka, která chrání zrno před bakteriemi, viry a plísněmi, ochrání i vaše tělo. Celozrnné obiloviny, kroupy, jáhly, pohanka, pšenice špalda, rýže natural atd. mají velké nutriční hodnoty, které potřebujete při léčbě nádorového onemocnění. Hlavně nahraďte živočišné bílkoviny rostlinnými, které tělo tolik nezatěžují. 

S úpravou jídelníčku úzce souvisí doplňování látek chybějících ve vašem organismu. Například kyselina listová zajišťuje správné fungování červených a bílých krvinek, objevuje se v listové zelenině, kvasnicích, ořeších, červené řepě, fazolích, hrachu, rýži natural a hovězích játrech. Dlouhodobé užívání vysokých dávek kyseliny listové v chemicky připravených tabletách může nevhodně zasahovat do vstřebávání zinku, proto je nejlepší užívat potřebné látky v přirozených potravinách.

Prevencí rakoviny mohou být selen, měď. Dále si zajistěte dostatečný příjem zinku, který je nejdůležitější při léčbě nádorového onemocnění. Je nezbytný pro imunitní systém a hojení ran, podílí se na činnosti více než 70 enzymů, které působí na množství tělesných procesů. Zdroj zinku najdete v ústřicích, obilných klíčcích, telecích játrech, dýňových semenech, oleji, sardinkách a krabím mase. Největší množství zinku je ve včelím pylu.

Zajistěte organismu správné a pravidelné vylučování. Pokud chcete, aby se nádor z vašeho těla „vyloučil11, musíte organismus podpořit a zbavit jej jedovatých látek. K tomu vám pomohou uvedené změny v jídelníčku a bylinné čaje na posílení látkové výměny.

Mějte na paměti, že přírodní léčba je neškodná a dokáže pomoci i u těch nejtěžších případů. Aby byla účinná, je nejdůležitější v různých omezeních vytrvat. První úleva ještě neznamená uzdravení. Musíte být trpěliví. Mnoho případů léčby selhalo právě kvůli nedodržování určených pravidel.

Sedmikráska příznivě působí na krev, má spoustu výživných látek a zařazuje se při povzbuzujících kúrách, proto je vhodná i při nádorových onemocněních.
Květy rostou od brzkého jara až do podzimu. Přidávejte je do salátů, polévek atd. nebo denně snězte 10 květů.

Bedrníku obecnému se přisuzovala velká zázračná a léčebná síla, především jako spolehlivému prostředku proti moru, těžkým infekcím apod., proto je vhodný i při léčbě nádorového onemocnění. Doporučuji mladé listí z bedrníku, které přidávejte do jarních salátů a bylinných polévek.

Puškvorcový kořen je dobrý prostředek na posílení organismu, povzbuzuje chuť k jídlu, vypuzuje z těla škodlivé látky a odstraňuje obtíže při trávení. Místo čaje můžete několikrát denně užívat 0,5-2 g prášku z puškvorcového kořene.

Důležitý je duševní stav pacienta. Ke vzniku nádorů a rakoviny přispívají neustálý stres, vypětí a strach. Rodina by měla nemocnému zajistit klid, chránit ho před stresovými situacemi, snížit fyzickou zátěž a dbát na každodenní malé radosti. Povzbuzujte své blízké v boji s těžkou nemocí a vytvořte jim láskyplné domácí zázemí.

 

STRÁNKY NA TOMTO WEBU, VE KTERÝCH SE POJEDNÁVÁ O RŮZNÝCH DRUZÍCH RAKOVINY JSOU ZDE

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

hemeroid   strom   dna   kvasinky   alergie   horké   sirup   víno   zpracování   olej   komplikace   sběr   šlacha   návod   užití   použití   kornatění   rýma   indikace   minut   žlučník   sval   teplé   vývar   střev   recept   bylina   ledvin   arteriskleróza   Janča   srdce   nežádoucí   osteoporóza   kontraindikace   močopudný   Avicena   noha   sušení   ateroskleróza   plíseň   vitamin   žaludek   játra   premenstruační   čaj   revma   nachlazení   obsahuje   keř   kapsaicin   studené   viry   kojenec   vlas   metabolismus   zelenina   jaterní   hlas   zrak   hlavy   Janča   akné   zápal   mrtvice   chladné   mensturace   roztroušená   houba   výroba   Moučka   kůra   játra   bylinná směs   štítná   využití   kolika   Treben   odvar   pěstování   trávicí   končetina   Zentrich   písek   nemoc   migrén   plísně   pupen   kameny   antibiotik   stonek   hemoroid   nať   průjem   pálení   fytoterapie   opar   angína   horečka   babské rady   pijeme   chřipka   krvácení   vliv   zdraví   fermentace   postup   vřed   Mattioli   obsažené   kontraindikace   dásně   Podhorná   slezina   Galenos   slezina   astma   Váňa   ovoce   koupel   krk   Paracelsus   zlomenin   řídnutí kostí   vitamín   rostlina   květ   menstruační   choroba   kořen   abytyše Hildegarda   zácpa   katar   slinivka   nálev   stonek   Zentrich   zalijeme   kloub   zelina   list   stvol   zánět   inhalace   artróza   tinktura   ruka   sliznice   neht   epilepsie   brnění   prášek   chřipka   mateřské   nohy   kůže   děti   bylinka   bolest   tlak  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)